Здравейте,днес направих сладки.Рецептата я взех от 1 рекламен вестник,попромених я малко, а резултатът...повече от добър,затова ще споделя с вас.Искам да отбележа,че и детето ми/на 3 г./ се вкючи в омесването,разточването и оформянето на курабийките.
  Пожелавам и на вас спорна съвместна кулинарна дейност!
 
Ето оригиналната рецепта:  брашно-почти 1 кг
                                                захар - 1 и половина ч.ч.
                                                1 пакетче и половина масло /или маргарин/
                                                олио -  1 и половина ч.ч.
                                                жълтъци- 2 броя
                                                1 ч.л. сода бикарбонат , 2 праха ванилия ,  1 кафяна чашка коняк
                                                орехи смлени/счукани/- 1 и половина ч.ч.
                                                пудра захар за поръсване отгоре
  Приготвяне: Разбийте маслото със захарта с миксер.Прибавете жълтъците и бийте до побеляване на сместа.Прибавете последователно олиото,брашното,коняка,содата,ванилиите,орехите.Омесете меко и леко тесто.Оставете го да си почине/повтаса/. Курабийките се оформят с формички-полумесеци.Пекат се в намазнена тавичка в умерено загрята фурна за около 25-30 минути.
 
  Какво промених аз:
  вместо краве масло сложих фъстъчено/такова имах в излишък/;
  сложих по-малко количество олио;
  сложих половин бакпулвер вместо сода/това имах/;
  сложих само 1 ч.ч. смлени орехи и замених праховете ванилия с ванилова захар 2 пакетчета.
  Добавих обаче портокалов сок за ароматизиране/изцедих от портокала направо/ и канела   2 к.л. и малко хладка вода/стори ми се гъста сместа по време на миксирането/.Разточих кора/с дебелина около 1 и половина см/ с точилката и изрязохме с детето  луни,звезди,сърца,цветя,рибки и др.Поръсват се с пудра захар след печенето.Ползвах хартия за печене!
  Та така-сега  в нашата кухня е много,ама много ароматно.Един такъв смесен аромат-фъстъци,портокал,канела,ванилия.
  Вкусни са нашите курабийки.