Как казахте на семейството си, че ще имате дете?

  • 12 934
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Интересно ми е да чуя вашите истории.
При нас беше малко трудно, защото с таткото бяхме от скоро, нямахме брак, а и аз току що бях приета студентка. Едва на 21, а той на 20 години - да кажа на семейството ми направо ми изглеждаше като да преживея кошмар. Имам сестра с която вече бях споделила, но с нея ми беше по - лесно, а и тя ме базикаше по темата - много се зарадва като и казах. И така остана трудната част. Казах им към края на третия месец,  преди това се опитахме заедно с таткото, уви нямахме шанса да останем насаме с родителите ми. Решихме като се приберем за коледните празници да споделим с родителите си. Първа бях аз - препотих се хиляди пъти, сестра ми знаеше че ще им казвам, но и че ме е страх и звънеше постоянно, накрая каза, че ако аз не им кажа тя ще го направи. И така вечерята свърши, аз още мълча и понеже имам племенница започнах да повдигам въпроса за нея та да насоча разговора ама не става, думите се заклещили и не излизат. Баща ми тръгна да си ляга и аз реших, че вече трябва да го кажа и го казах, УЖАС. Естествено в началото се поядосаха, питаха как така не сме се пазили и след дни почна голямата радост.
А таткото ни лесен - та значи прибира се той, майка му го посреща и в последствие пита за мен, той и казва, че съм си при родителите за празниците и тя го пита: "Таня да не е бременна?"  #Shocked и той така и аз като ми разказва после.
Е това е моята историйка разказана накратко, ще се радвам да споделите и вашите.

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз им пратих електронна картичка (Embarassed) да ги поздравя, че ще стават баба и дядо  Joy - тогава бяхме в Щатите и не ми се мислеше как щяха да реагират. Ние също нямахме брак тогава, а и още бяхме студенти.  ooooh! Но картичката реши проблема - после като говорихме, страстите се бяха уталожили малко и бяха настъпили радостните чувства.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 715
Не ми беше лесно, но го карах направо, и на мама, и на мъж ми - по телефона. Мама бая се ошашка, нищо че бях на цели 27 години Simple Smile
Мъж ми по-късно също се обадил на свеки по телефона и рекъл
- Здрасти бабо!
- Моля, как ме нарече? Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 131
Моят мъж - понеже е по-духовит, каза на свекърва ми: "Вилито ще има бебе". Сякаш той не участва по никакъв начин  Joy Joy Joy Joy Joy А майка ми знаеше, че работим по въпроса. Аз си направих тест за бременност докато бяхме на почивка и й казах по телефона.

# 4
  • Мнения: 1 183
На нас ни беше много лесно,защото майка ми и баща ми знаеха,че работим по въпроса и очакваха всеки момент да им се обадяи да им съобщя,така и стана веднага след като направих теста им се обадих и те онемяха от радост  Laughing ,а мъжа ми се обади на другия ден на техните и също не бяха чак толкова изненадани,но много много щастливи....  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 745
 При нас се получи много хубаво!!!все едно сме се наговаряли!!!в началото на декември разбрах,че съм бременна.На родителите казахме на Бъдни вечер!!стана страхотна изненада!!!То не бяха сълзи,то не беше радост!!!А те между другото постоянно ни подхвърляха ,че искат внуци вече!!!Тази Година вече ще празнуваме с новината,която се появи на бял свят лятото!!!

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
При нас беше трудно да се видим всички на куп (ние си живеем на морето, а те не). Имахме работа в Сф и на връщане минахме през нас. Изчакахме майка да се върне от работа и мъжа ми й каза "Ще имаме бебе". Тя в първия момент се шашна, ама после много се зарадва. Веднага след новината си тръгнахме и тя трябваше да съобщи на татко.
А на родителите на мъжа ми, той каза на майка си по тел. тя доста дълго го пази в тайна, понеже така я бяхме помолили. В 4-я месец ми се наложи да закарам малко багаж от морето до тях и тогава вече всички знаеха....  Laughing

# 7
  • Мнения: 417
 FlutterНа нас ни беше лесно,защото всички очаквахме включване LaughingИзбрахме си да им кажем на Цветница когато се бяхме събрали почти всички WinkСподелихме,че ще увеличаваме родата Joyа пък майка ми разбра още преди да и кажа #Crazy

# 8
  • Мнения: 9 973
на свекито в 2м.,а на нашите в 6м. Peace

# 9
  • Мнения: 351
То и от нас това се чакаше,така че не изненадахме нито родители нито приятели.
 Grinning

# 10
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
при нас беше трудно решение . Разбрахме във 2 месец и когато решихме да го оставим , трябваше да кажем на нашите , аз бях на 20 (сега съм на 21) и съм студентка в София 3 година , нашите възлагат големи надежди. И така казах първо на майка ми - добре го прие , той моичкия (нямаме брак) много го беше страх. Crazy Сега е на седмото щастие, щяла да го гледа , докато аз съм в София. А баща ми като разбра , направо грейна . Изобщо не очаквах да реагират по този начин.

# 11
  • Мнения: 1 266
Аз има казах преди няколко дни, веднага след положителния тест (ама вече бях казала на целия свят Simple Smile) Отидох си при тях, защото не мога да крия такива неща и ще се пръсна. Мама режеше салата в кухнята и аз й връчих един от положителните тестове и изрецитирах "ще си имаме бебе"! Обаче тя не беше виждала тест и много се шокира, хем на моята възраст вече е имала второ на път. После започна да ме увещава да не казвам на баща ми, "за да не му стане нещо", а на мен ми стана много смешно и казвам: "Е, кога да му кажа? Като започне да ми личи ли?"
Той се прибра от работа по едно време и започна да се закача с мен, как съм, какво правя и аз му казвам:
- Я седни тука.
- Що, ще ме шокираш ли?
- Мама смята, че ще те убия с тая информация, така че седни за всеки случай.
- Ще се жениш ли?
- Нееееееееее. Познай.
- Дете ли имаш?
- Да!!!
- Ми чудесно. Сама ще си го гледаш  Grinning

След малко се върна с две бутилки вино да си избера и каза, че нищо нямало да му стане на бебето от една чаша. И беше много радостен, а мамето още не знам дали напълно се е освестила. Странно, понеже аз си мислех, че реакциите им ще са наобратно - тя ще се радва, а той ще се шокира (понеже е ревнив, а аз съм таткова щерка).

Във всеки случай е много лесно да не криеш и направо да казваш истината, вместо да си съчиняваш някакви ужаси в главата.

# 12
  • Мнения: 15 223
когато разбрах, че съм бременна, първия път съпруга ми беше в Ботевград. Звъннах му да го питам как е. Поговорихме малко и на края му казах "Айде чао за сега, а само да ти кажа, че ще имаме бебе"  Mr. Green. Той зацикли в началото, после ме накара да повторя това още няколко пъти и накрая чух как отваря вратата на хотелската стая и започва да крещи "Верчето е бременнаааааааа". После стана някаква лудница около него и се разбрахме, че ще се чуеме по-късно.
с втората бременност отидох на преглед защото ми закъсняваше, а двата теста бяха  EFN. когато ме погледна на видеозона лекаря каза, че съм бременна. като излязах от кабинета звъннах на мъжа ми и плачейки му го казах. плакахме и двамата по телефона, тъй като първата ми бременност завърши със спонтанен аборт в 12 г.с.,а много искахме да си имаме бебе

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
при нас имаше едно малко очакване от страна на родители и приятели, но не  сме казвали че работим по въпроса Simple Smile още като ми закъсня си знаех какъв ще е резултата и понеже трябваше да си избера АГ отидох в мама да се посъветвам с нея и и викам : "на мен нещо ми закъснява" а тя вика :"е време беше да ти закъснее, щеше да е притеснително ако продължаваше да ти идва" и така мама разбра после и татко, а на свекитата макар че живеем при тях казахме към 3м. понеже нашия тати имаше притеснения ако се разбере по-рано да не стане нещо с бебето - суеверия. Потвърждение на новината имахме точно на рождения му ден Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 376
Аз като си видях положителния тест и не можах да се сдържа и веднага се обадих на мама.Тя малко се стъписа,но го очакваше май,защото аз и подхвълях,че работим по въпроса.А тя милата все се притесняваше,защото от няколко месеца само бяхме заедно с таткото  Grinning

После се отидохме в нас и казах на баща ми"Ще ставате баба и дядо". Grinning И той малко стъписан беше,абе и за двамата беше неочаквано,макар че знаеха,че нещата с мъжа ми са сериозни,но от 4 месеца бяхме заедно все пак.

На свеки пак по телефона,защото на другия ден след като разбрах,че съм бременна бях в болницата за задържане.Исках да се обадя на майка ми,а по погрешка съм звъннала на нея.И аз :"Ами имаме нещо да ви казваме",а тя "Аз знам вече"-била се досетила  Mr. Green от една случка няколко дни преди това.Пътувахме с мъжа ми извън града и аз му казах,че ужасно много ми се яде баничка,а беше събота и никъде нямаше банички.Спирахме във всички градове и селца през които минахме,за да търсим банички,докато намерихме накрая.И свеки сподели,че след като съм и разказала това се досетила Crazy

Общи условия

Активация на акаунт