От кога цели термичнообработени яйца?

  • 688
  • 7
  •   1
Отговори
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Майчета,интересува ме след каква възраст е най-подходящо да се дават цели яйца.
Гледам най-различни детски рецепти за кексчета,банички,питки, макарони ,застройки на супи предварително сварени на водна баня и др. в които има цели яйца.
Чудя се обаче дали са подходящи за дете на 1г. и два месца.Моля Ви споделете вашето мнение!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
След навършване на 1г. може да се дават цели яйца. Пак е препоръчително да се захраин постепенно, обаче.
Ето една предишна тема по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192220.msg4011945#msg4011945

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 12:06 от Vivi

# 2
  • Мнения: 676
Аз му давам откакто навърши една годинка - почнах със застройката на супите.Ние сме на вашата възраст и вече му правя баница,питка.

# 3
  • Мнения: 508
Белтък най-рано след годинката,даже за предразположени  към алергии деца ми каза лекар след годинка и половина.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз също давам цели яйца в разни ястия, баници, питки и т.н. Също така се е хранил от детска кухня-там също ползват цели яйца под формата на яйчен меланж.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   Дадах цяло яйце след като синът ми навърши 1г...........................нищо, че не са полезни Wink

# 6
  • Мнения: 8 242
Дадох наскоро (18м.) в супата малко.. Досега не бях давала нито жълтък, нито белтък..

# 7
  • Мнения: 69
Аz zапочнах да давам на година и 2 месеца.В началото иzобщо не ги искаше,а сега(месец по_късно) голям апетит zа яйца.За всеки случай не давам повече от 2 на седмица.

Общи условия

Активация на акаунт