Зъбен гранулом

  • 386 124
  • 897
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 741
Извините ме за дългото ми не включване и благодаря на всеки включил се относно моя проблем!
Проблемът ми става още по-голям,понеже съм в Англия.Преди седмица посетих зъболекар и ми предписа антибиотик амоксицилин 250мг и след 5 дневен прием болката поутихна и дискомфорта,който получавах в носната кухина е по-рядко,но тази подутина точно под ноздрата или по-точно над корена на зъба си стои и днес след като реших да погледна какво е състоянието ми се стори,че се е увеличила,но честно казано немога да преценя реално,защото съм адски паникьосана,уплашена и притеснена.Вчера бях на контролен преглед при зъболекарката,която ми предписа антибиотика и ми заяви,че за сега друго неможела да направи,поне докато не родя след 2 месеца живот и здраве,но се притеснявам това не е ли прекалено дълъг период и стане проблема още по-сериозен и опасен.Ако не ви е гнус ще ви пусна една снимка на тази подутина,която започвам да си мисля дали пък не е киста вече...незнам,много се страхувам и се притеснявам!
http://imageshack.us/photo/my-images/823/0061eq.jpg/

# 331
  • Мнения: X
Росита, от това което виждам на снимката, за мен е гангрена на зъба. Тази подутина изглежда по абсолютно същия начин и на същата височина над зъба както беше при мен. Само дето при мен нямаше никаква болка. Нека гангрена не ти звучи страшно, не е толкова лошо като при гранулома, просто лечението е по-дълго, около месец поне. Почистват се кореновите канали и се правят промивки. Антибиотикът значително ще облекчи положението ти, не се притеснявай. Искам дебело да подчертая, че това си е само мое мнение, понеже подутината изглежда абсолютно същата, както при моя случай. Но може и да бъркам при диагностицирането.

# 332
  • Добрич
  • Мнения: 795
Аз с моите два гранулома,такова не съм имала. При грануломите торбичката се вижда на ренгенова снимка (само?).

# 333
  • Мнения: 741
aniese аз антибиотика го спрях още във вторник,а ето че днес вече е 3тия ден от спирането му и всичко си е все така!
Вярно ли е това,че зъбния гранулом се виждам само чрез снимка?

# 334
  • Добрич
  • Мнения: 795
Поне в моите случаи-само със снимка.

# 335
  • Мнения: X
Спря го, в смисъл, че го свърши, или сама реши да го спреш? Ами виж, тя торбичката може би няма да изчезне от антибиотика, въпросът е да неутрализира инфекцията в самия зъб засега. Да, грануломите, както и кистите се откриват само чрез ренгенова снимка. Но пак може да се образува торбичка, и е по-хубаво да се образува, понеже това е сигнал за проблем. А при моите грануломи нищо не се образува и така съм си ходила години, докато ми ги откриха при снимка, която правих за друго. Но пак ти казвам, все едно видях моята подутина от гангрената, защото и аз като теб все я гледах и се надявах да намалее и спадне. Аз пък си стоях така с торбичката повече от месец, понеже нямах болка и мислех, че нещо венецът се е подул .Жабуриках се със смрадлика, но като видях, че ефект няма отидох на зъболекар и така...

# 336
  • Мнения: 741
Имах в предвид,че след като го пих 5дни по предписание и го свърших!
Незнам вече какво да мисля и какво най-вече да правя,просто ще се побъркам от притеснение и четене на най-различни статии,от които ми настръхнаха вече косите!
Според вас възможно ли е да е епулис на бременните,което всъщност било доборкачествен тумор на венеца???

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 18:02 от rosit@

# 337
  • Мнения: X
Не знам какво представлява този епулос при бременните, но смятам, че вече започваш да си внушаваш неща, които никога няма да се случат Wink. Недей да четеш, безсмислено е, интернет не може да ти постави диагноза. Майка ми и тя като теб-заболи я стомах, казва имам рак на стомаха, заболи я глава, казва имам тумор в мозъка, защото подобни симптоми са описани в нета Laughing. Преди време, когато ми откриха кистите и грануломите, беше началото на лятото и ми отказаха операция. Казаха ми, че ако евентуално ме заболи и се подуя, ще ми дадат антибиотик и щяло да мине временно до операцията. Тоест болката и инфекцията може да се тушира временно, в твоя случай предполагам до раждането. Наскоро пък зъболекарката ми препоръча нещо, което чух за пръв път и много се учудих, при болка и подуване да се ядяли сини сливи, отокът спадал. Не знам дали не е противопоказно за бременни, но смрадликата( или тетрата, както е другото й име) вършели чудеса при такива възпаления и подувания. В никакъв случай не се паникьосвай така, по този начин ще навредиш повече на бебето, дори и от ренгеновата снимка. Знам, че в твоето състояние само това ти липсва, но те уверявам, че нищо лошо няма да ти се случи. Hug

# 338
  • Добрич
  • Мнения: 795
Преди време, когато ми откриха кистите и грануломите, беше началото на лятото и ми отказаха операция. Казаха ми, че ако евентуално ме заболи и се подуя, ще ми дадат антибиотик и щяло да мине временно до операцията. Тоест болката и инфекцията може да се тушира временно, в твоя случай предполагам до раждането.

Сега се сетих че и при мен беше така-като ми откриха гранулома,който беше за операция беше през пролетта,и ми казаха или да се организирам по-скоро за манипулацията или да изчакам есента,че през лятото не се прави тази операция,но не помня защо,какво беше обяснението. Значи нещата винаги могат да изчакат,само не се притеснявай!

# 339
  • Мнения: X
И аз да се включа с въпрос. На морето (преди няколко дни) както си ядях семки, напипах с език под първи долен десен (като вдигна езика точно срещу юздичката) едно като топче  Shocked . Като пъпчица е. Пипам го с пръст, с език, подвижно е, и е меко. Мисля, че не расте. Не знам дали съм си го имала или не, тъй като зъбът ми е лекуван отдавна, но добре направен, та не знам дали може да е гранулом. Правих снимка преди години, нямаше подобни неща.
Но 6тия на същия ред ми е за вадене, тък като е изгнил (имаше корона), сега е за вадене, но ми казаха есента. Дали ако е гранулом има вероятност да е под друг зъб? Отделно последният мъдрец и той никне не знам от кога... Охх пустия ми страх от зъболекари, въпреки, че почти нямам зъб без пломба или корона, а съм само на 24..
Съжалявам за дългия пост, ще се радвам ако някой отговори  Hug

# 340
  • Добрич
  • Мнения: 795
Като пъпчица е. Пипам го с пръст, с език, подвижно е, и е меко. Мисля, че не расте.

Това не е гранулом  Naughty

# 341
  • Мнения: X
Ама и се вижда, трудно, но аз го заелязвам.

# 342
  • Мнения: X
Момичета, то вашето стана психоза вече, на всичко гранулом викате!:lol: Разберете, че грануломът не се открива току тъй, а само чрез снимка. Той е вътре, в корена на зъба, няма как да го видите...Понеже спомена за ядене на семки, много ли семки изяде? Защото миналото лято, съседката ми изяла голям пакет със слънчоглед, докато една вечер гледала телевизия. На другия ден се събудила с топче в устата. Отишла при личния лекар, а той понеже си е много с акъла, и казал веднага да отидат да й вземат за изледване течност от това топче, да не би да било злокачествено! После хирургът като я видял и чул много се смял и само попитал" снощи семки ли чопли". Оказало се, че е в резултат на семките... Simple Smile. Също така, ако съседния ти зъб е счупен е възможно да се появи малко топченце, понеже влиза храна между зъбите Аз мах една стара, изтрита пломба и все миниатюрни топченца ми се появяваха, а и болеше. Накрая си смених пломбата и оттогава- никакъв проблем. За мен твоето не е нищо сериозно, но отиди на зъболекар да те видят и евентуално да те намажат с нещо.

# 343
  • Мнения: X
Благодаря ви за отговорите, бъдете здрави !  Hug

# 344
  • Добрич
  • Мнения: 795
Отишла при личния лекар, а той понеже си е много с акъла, и казал веднага да отидат да й вземат за изледване течност от това топче, да не би да било злокачествено!

 Joy

Общи условия

Активация на акаунт