бактерия в носа - Citrobacter diversus

  • 2 475
  • 2
  •   1
Отговори
Моля, ако има майки, които знаят нещо за бактерията Citrobacter diversus ESBL да сподели опита си. Дъщеричката ми е на 1 месец и има запушено носле и похърква. Затова я заведохме при педиатър, който ни взе секрет от гърлото и носа. Изолира се горната бактерия в носа. Направили са антибиограма, но за съжаление АБ са само за венозно или мускулно приложение при толкова малко бебе. Ако има някой, който да знае нещо за този Citrobacter,моля да сподели- много съм притеснена и не знам какво да направя - наложително ли е да се вземе АБ и опасна ли е тази бактерия?

# 1
  • Мнения: 171
Синът ми също имаше такъв проблем с нослето и го водихме на лекар да му вземат секрет от нослето и гърлото и педиатъра ми даде едни правени капки и някаде до към 3 месец се изчисти.Беше според него бактерия от АГ-то

# 2
  • Мнения: 2 908
mamche_na_Rumche ,вашата бактерия е била най-вероятно стафилокок ауреус-той се разпространява от болницата,или стрептокок пнеумоние.Като не знаеш за коя бактерия става дума,не можеш така да отговаряш.И ние имаме стафилокок ауреус в носа и в гърлото и за сега не я лекуваме,защото няма нужен Аб за това.
Както и да е,възмутих се леко,че се отговаря без да се знае нещо по въпроса.Не знам също нищо за тази бактерия,пожелавам ти обаче да се излекувате от нея по някакъв начин,защото си пожелавам същото и за нас,че са упорити гадове. SadДо колкото разбирам е от Аг-то още,бебето ти е малко,но мисля,че не е от типичните,които се предават в АГ-тата.
Можеш да погледнеш тук:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=Citrobacter+diversas+ESB … meta=lr%3Dlang_bg

Общи условия

Активация на акаунт