Безвъглехидратна деита

  • 16 977
  • 126
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Искам да се похваля и евентуално да "запаля" и помогна на други майчета.
Най-после намерих ДИЕТАТА!!! Вече 8-ми ден карам на месца, зеленчуци и яйца. Не изпитвам никакъв глад /не ми се яде нито сладко, нито тестено #Shocked и съм свалила 5 кг /в интерес на истината имам много, много килца отгоре Embarassed , така че резултатът не е кой знае колко впечетляващ/.
От години все започвам диети, които не траят повече от 2-3 дни. Сега направо не ми се вярва, че не съм гладна и отслабвам Wink  
Тук всичко е обяснено много добре:

http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Искам само да направя едно малко уточнение. Диетата не е безвъглехидратна, а ниско въглехидратна. В заленчуците се съдържат макар и малък процент въглехидрати. Ако нещо греше моля поправете ме.
Аз в момента съм на Ниско въглехидратна диете (т.е % на въглехидратите е под 20%) - хапвам месо, мляко, сирене и кашкавал - вискокомаслени, зеленчуци, чйца и по малко плодове и ядки.
Диетата се съчетава добре със пиене на зелен чай, тъй като той е един вид естетсвен фетбърнър и спомага топенето на мазнините.
За миналата седмица съм свалила 2 кг  #Shocked и продължавм втора седмица, като се чуствам отлично, но май за втората седмица не съм свалила нищо. Нубавото е, че се сваля бавно, но сигурни и се топят мазнини наистина.
Лекси продължавй да пишеш как върви диетата ти. Ще се радвам да обменяме резултати и опит.

# 2
  • Мнения: 268
Лекси, "запали" ме определено.  Grinning
Моята кума се храни по този начин преди около 2 години и наистина отслабна. Аз тогава нямах никаква нужда от диети, защото бях се вталила покрай грижите за дребоса, но ела да ме видиш сега  Cry Определено имам нужда от отслабване, но не мога да не ям. Затова и не пазя диети. Гладувам няколко дни и после не мога да се спра и качвам пак.
В линка, който даде, пишеше, че е добре да се започне на фазите на луната. Кога беше следващата фаза, на 25.04 ли? Ще трябва да погледна в другата тема и освен да започвам и аз оттогава  Laughing
Ще ти стискам палци, стискай ми и ти на мен. После обещавам, че ще има много снимки  Laughing
Между другото, аз имам да свалям около 10 кг. Дали ще има ефект  Rolling Eyes

# 3
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Тук също има инфо за НВД
http://spidersport.com/forum/viewforum.php?f=4

# 4
Здравейте момичета,
аз също съм вече 10 ден на тази диета. Свалила съм 3 кг., а имам да свалям още 7. Въпреки, че сваленото не е много съм видомо вталена, особено в областта на ханша и бедрата. Чувствам се много добре, внимавам с въглехидратите, като наблягам предимно на зелена салата (в малка количества). Старая се да пия поне по 2 л. вода.Използвам ленти за кетоза с които следя как съм с въглехидратите и които ми дават увереност да продължа. Храня се умерено, което ще рече, че не се ограничавам,но и гледам приеманото да не надхвърля това което по принцип изразходвам. Ще продължа с този вид на хранене още две седмици, а след това ще започна да включвам постепенно повече въглехидрати.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Хайдееее направихме си групата.  Stuck Out Tongue Аз съм от семица и половина и незнам колко съм свалила. В понеделник бях 68 кг и сега съм пак толкова, ама аз по принцип трудно свалям, а като се закотвя по-дълго време си е мисията невъзможна. Надявам се упражненията да помогнат.
То по-бавно, по-добре Laughing

# 6
  • Мнения: 500
Ето една диета, която не за мен- дори и да имам желание да я правя. Просто немога без плодове и пълни купи зеленчуци. Макар че следя мамите колко са доволни и отслабват от НВД. Късмет на всички и да се справите с излишните килца.

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета, някой знае ли дали може да се прави тази диета без да се ядат яйца? Благодаря!

# 8
  • Мнения: 3 611
Арееее пишете и мене.
Повече от 2 месеца съм на НВД  Grinning
(от време на време обаче сдавам багажа и се надумквам с въглехидрати).

# 9
  • Мнения: 3 611
Цитат на: anuschka
Момичета, някой знае ли дали може да се прави тази диета без да се ядат яйца? Благодаря!


Може да.
И аz много рядко ям. Rolling Eyes

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Цитат на: anuschka
Момичета, някой знае ли дали може да се прави тази диета без да се ядат яйца? Благодаря!


Може, ама мен лично ме засищат и така не "посягам" към забраненото.
Виж в линка на Валери, какво трябва да избягваш и да не ядеш...другото е ок

# 11
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: arrows
Арееее пишете и мене.
Повече от 2 месеца съм на НВД  Grinning
(от време на време обаче сдавам багажа и се надумквам с въглехидрати).

какъв е резултата след 2та месеца.

Виж грешно правиш, че се "надумкваш" с въглехидрати - направо си стресираш организма. По-добре си позволявай по нещо въглехидратно веднъж седмично, отколкото това - мое мнение.
Ароуз, ти ядеш ли млечни или без тях караш?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Цитат на: Maria
Здравейте момичета,
аз също съм вече 10 ден на тази диета. Свалила съм 3 кг., а имам да свалям още 7. Въпреки, че сваленото не е много съм видомо вталена, особено в областта на ханша и бедрата. Чувствам се много добре, внимавам с въглехидратите, като наблягам предимно на зелена салата (в малка количества). Старая се да пия поне по 2 л. вода.Използвам ленти за кетоза с които следя как съм с въглехидратите и които ми дават увереност да продължа. Храня се умерено, което ще рече, че не се ограничавам,но и гледам приеманото да не надхвърля това което по принцип изразходвам. Ще продължа с този вид на хранене още две седмици, а след това ще започна да включвам постепенно повече въглехидрати.


То идеята е това да ти стане начин на хранене по принцип Laughing, щото като включиш въглехидратите пак ще качиш...освен ако не блъскаш по цял ден в залата Sunglasses

# 13
  • Мнения: 268
Пак се включвам, че малко бавно загрявам  Embarassed
Мога ли например да изям една краставица и два домата, нарязани на салата /става голяма купа/ овкусени само с лимон да речем  Rolling Eyes Или ми е множко  Sad

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Цитат на: Valery


Виж грешно правиш, че се "надумкваш" с въглехидрати - направо си стресираш организма. По-добре си позволявай по нещо въглехидратно веднъж седмично, отколкото това - мое мнение.
Ароуз, ти ядеш ли млечни или без тях караш?

Абсолютно...,току що ми изтипосаха една кутия Мерси пред погледа и не можах да не си взема 1. А гадните колеги ме придумват и за още...ама аз устисках и сега пия чайче Laughing

Общи условия

Активация на акаунт