колко е максималния срок между 2 приема на пентаксим?

  • 788
  • 8
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
на 02.11 на беб4о му поставиха първия пентаксим.от тогава досега все боледува,не можем д а му сложим втората ваксина.сега пак е хремав и кашля и май пак няма да можем да я сложим.скоро ще станат 2 месеца от приема.

# 1
  • Мнения: 3
Zdravei mila!
Intervalite mejdu otdelnite aplikacii na vaksinata trqbva da sa minimum 8 sedmici. Pri nali4ie na indikacii ot strana a bebeto, koito ne pozvolqvat vaksinirane, to se otlaga do ozdravqvaneto na deteto. Taka 4e e barzai s vaksinaciqta. Otlagane e dopstimo - vse pak vaksinata ne e le4enie i ne iziskva nepremenna spe6nost. Pozdravi:-)))

# 2
  • Мнения: 5 539
Е как, не е ли обикновено приемът всеки месец??? Тоест в идеалния случай на 2, 3 и 4 навършени месеца?

# 3
  • Мнения: 2 131
Ние Пентаксим не сме слагали, доколкото знам тя е комбинация на ваксините ДТК и полиомиелит. Мога да ти кажа, че при нас втория прием на ДТК трябваше да бъде в началото на септември, а го направихме през втората половина на ноември. За два месеца и половина Алекс три пъти вдига температура и три пъти прави разстройство. Важното е детенцето да е напълно здраво!

# 4
  • Мнения: 423
Наистина най-важното е детето да е здраво! Ние от доста време сме постоянно болни и третия прием на Пентаксима се забавя вече половин година. Последния път при личната имахме дълъг разговор на тема ваксини. Мен това забавяне не ме притеснява (по-скоро ми се искаше малкия да го освободят окончателно от ваксините), но засегнахме и този аспект. Това което ми каза лекарката беше, че преди време ако има такова голямо закъснение цялата схема на имунизацията се започвала от начало. Сега обаче се смята, че това не е необходимо и че схемата на приемите се продължава независимо колко е било закъснението. Не се притеснявай, ваксината няма да избяга  Laughing. Шега.

# 5
  • Мнения: 3 069
Важното е детето да е здраво при поставяне на ваксината.
Не се притеснявай, че ще се забавите.На Вики 3-то ДТК му го сложиха 9 месеца след 2-то.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Месец, може и 1 - 2 седмици повече, но - толкоз. После почваш отначало...

# 7
  • Мнения: 4 111
При нас между първи и втори прием, както е между втори и трети, минаха по 2 месеца, няма проблем.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
В листовката си пише-2 месеца. Питай педиатъра, но каквото и да става не бих рискувала да слагам ваксина на болно бебе.

Общи условия

Активация на акаунт