Неприятна изненада в ДГ

  • 2 522
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Сутринта оставям децата в градината и госпожата ми каза, че утре - 21-ви и другите два работни дни 27-ми и 28-ми ще работят само до обяд. Така били решили - нямам думи вече. Отговорих й, че те може да са до обяд, но аз съм до 5 ч. Много ме хвана яд, защото нито таткото, нито аз мога да излизам от работа по този начин. ако е за час - два веднъж в седмицата става, но това са три поредни работни дни, в които трябва да си тръгвам на обяд - просто няма как да стане. Става въпрос за 37 ДКЦ. Има ли и други градини, които ще работят по този начин, или само нашата си е решила така.......

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Принципно съм го чувала тоз нов метод за работа на ДГ около празници. Но в нашето ОДЗ се споменава само с половин уста това тяхно желание. Ей, така. Ако искаш, да си го вземеш детето на обяд. Иначе официално са си до 19:00ч. И не мрънкат, че не си си взел детето на обяд.

Някак да се комбинираш с други майки... Едната ги гледа 1-вия ден, после другата и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
В детската градина на Габриела още в началото на месеца направиха запитване кой кога ще присъства и ще направят сборни групи за дните с малко деца. Единствено за утре помолиха да си вземем децата по-рано, но подчертаха, че не проблем, ако не можем.

# 3
  • Мнения: 4 841
Егати изненадата са ви сервирали ooooh! Не е правилно да ви поставят пред свършен факт, дори да има нещо такова, трябвало е да ви информират своевременно... Говори с директорката, как така от днес за утре?

Нашата детска градина ще работи с нормалното си работно време, но със сборни групи. Още преди около месец ни раздадоха едни заявко-декларации, в които написахме кои дни детето ще ходи, и кои - не, за да си направят разпределенията и предвижданията.

# 4
  • Мнения: 183
И нас ни питаха дали децата ще ходят на 27-ми и 28 -ми и аз казах, че ще ходят. За утре, че трябва да ги вземем - казаха вчера, а за останалите дни - едва днес. Изобщо не е ставало въпрос за сборни групи и дали изобщо имаме възможност да ги вземем нормално, а не на обяд.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Кофти изненада са ви сервирали.
Нашта градина ще си работи нормално в петък, а между празниците са сборни групи, но няма да искат да ги взимаме по-рано.

# 6
  • Мнения: 47 889
в яслата днес и утре искат да взимаме децата до 5

# 7
  • София
  • Мнения: 448
При нас е така за утре 21.12.Учителките искат  да ги вземем до 14 часа,че уж децата щели да са превъзбудени от коледното тържество  и нямали да искат да спят.Но аз научих,че причината е че те искат да се черпят на ресторант.Ами  и аз искам да си тръгна на обяд от работа и да си взема детенцето,но съм до 18,няма начин.А снощи никак не се зарадваха на въпроса ми:"Ще има ли дежурна група?"

# 8
  • Мнения: 166
В нашия смотан град от утре са във ваканция до 6 януари.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 82
Днес в яслата на сина ми ще посрещат Дядо Коледа, а снощи лелката ни сюрпризира: И утре най-късно в един и половина елате да си го вземете, че ще имаме и ние парти #Crazy Че и от фирмата на мъжа ми ще празнуват довечера, ама няма да ги пуснат на обяд... Та сега ще се гледаме в офиса. Дано и утре не ни причинят това Close Много съм доволна от яслата, но какви са тези решения newsm78

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Утре си е нормален работен ден за нашата градина.Никой не ни е уведомявал за такива промени и желания.За 27,28.12 и 02,03,04.01 бяхме попитани още в началото на месеца кой ще присъства,защото децата ще са в сборни групи

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Утре си е нормален работен ден за нашата градина.Никой не ни е уведомявал за такива промени и желания.За 27,28.12 и 02,03,04.01 бяхме попитани още в началото на месеца кой ще присъства,защото децата ще са в сборни групи
И при нас е така!  Peace За сборните групи просто питаха и си записахме детето, даже не са ни агитирали да си го гледаме вкъщи за разлика от други години, когато винаги се налага да вдигам скандал!  Simple Smile
Не мисля, че имат законово основание, ако съм на твое място ще се разправям, ако трябва ще подам и оплакване в общината... Peace

# 12
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
В нашата детска градина ми направи впечатление следното нещо.
Миналата седмица имаше списък с имената на децата от групата  и датите 15,27,29 Декември , 2,3,4 Януари. Като на всяка дата трябваше да напишем Да или Не съответно за присъствие или отсъствие. Като госпожите обясняваха, че през изброените дни децата ще бъдат в сборни групи.
Ние така или иначе с Валентина ще ходим на планина в този период и няма да ходи.
След изявлението на госпожите за сборните групи, повечето родители решиха да не пускат децата си.
Резултата беше съобщение от директорката, в което пишеше, че поради малкия брой деца, които ще посещават групата, ще направят сборна такава.
Аз ли не разбирам нещо, или ако не бяха манипулирали с предварително изказване за сборни групи и родителите(които работят) си оставеха децата на градина в този период, нямаше да има сборна група. Защото пише, че причината за сборната група била в ниското желание за посещаемост в детското заведение през въпросния период.
Не знам, но като че ли използват всеки празник, или ден, който се отработва, за да намалят или въобще да избегнат работния ден.
Може и да греша, но на такива мисли ме навяват често действията , които предприемат.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Утре детската градина на дъщеря ми е с нормално работно време. Мисля, че не могат да задължат родителите да си вземат децата на обяд, трябва да останат дежурни учители до края на работния ден. Маши защо не говорите с директорката. За работните дни между Коледа и Нова Година и при нас ще са сборни групи до 4 .01.08г. И аз не мисля да я водя тогава.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 558
При нас ще има сборни групи с нормално работно време. Няма ли вариант да се оплачеш в Дирекцията по образованието към Общината. Въз основа на какво ще работят на половин ден?!

Общи условия

Активация на акаунт