За и против раждане в частна клиника (в София)

  • 2 840
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Всъщност въпросът НЕ е ако имате финансова възможност бихте ли родили в такава клиника, а е зададен към найките, които ВЕЧЕ са раждали в частни клиники (особено ако е наскоро).

Аз лично за един минус се сещам дотук, и той е, че съм чела в нета разни коментари - от типа " и накрая се наложи да транспортират бебето в МД, поради липса на някаква апаратура", или "тя роди близначета с ниско тегло, спасиха ги в еди коя си от големи болници."  newsm78

Иначе е ясно, че условията са много по-добри от държавните болници.

И ако знаете нещо за клиника "Райна Княгиня" конкретно, ще е супер!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 270
Не бих родила в частна клиника, въпреки, че смея да твърдя, че имам добра финансова възможност избрах държавна болница с избор на екип + вип. Просто за мен повечето жени избрали да родят в частна клиника го правят от снобария без да се замислят за последствията.Доста мои познати раждали в такива клиники при второ раждане избират държавна болница.

# 2
  • Мнения: 9
Аз лично раждах в "Щерев" и съм доволна. Не мога да кажа дали имат достатъчно апаратура, но понеже бях ходила и във Вита, доколкото знам ако има проблем бебчето веднага се премества в неонатология. Има дни на отворените врати за различни болници всеки месец ( обявяват ги в сп. 9 месеца) и може да се види клиниката и да се попита всичко, което те интересува. Успех

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
В края на бремеността се наложи да лежа в държавна клиника. Преди да ме изпишат ме убеждаваха, че положението ми е много сериозно и че не мога да се оставя на кой да е лекар за секциото. Трябваше да е д-р Х, който взема по 500евро за услугата + 100евро за всеки останал член на екипа _ таксата за болницата... След проста аритметика избрах да раждам във Вита. Платих на касата доста по-малка сума, родих при лекарката си и за мен се грижеха страхотно. Обстановката бе като на хотел, всяка стая със самостоятелна баня и тоалетна.  Бебето можеше да стои при мен колкото си поискам, а не да ми го носят по час. А най-хубавото за мен бе, че таткото и приятелите ни можеха да идват, когато поискат на свиждане. Изкарах и незабравим рожден ден сред много приятели. Без съмнение и следващото дете (дай Боже да е скоро) ще родя там. Peace
В Райна Княгиня ражда приятелка. Тя бе доволна, но нямаше как да не ми направи впечатление разликата с Вита. Стаята там бе като на държавна болница - 4 русенски легла с пружина, шкафче малко и закачалка. В стаите има само мивка, а банята и тоалетната бяха в коридора. В цялата болница, когато отидохме на свиждане имаше само 1 акушерка и пазач. Децата бяха в отделна стая.

# 4
  • Мнения: 9 973
не бих отишла.Предпочитам в държавно сред много хора,че ще изперкам иначе Peace

# 5
  • Мнения: 129
На мен "Райна Княгиня" ми е съвсем наблизо, общо взето това е една от основните ми причини да се замислям за нея конкретно. Освен това мисля, че доста по-организирано ше бъде всичко с болнични, изследвания и т.н. А не като при сегашната ЖК в поликлиниката, записваш час за след 2-3 седмици, отиваш, тя на погребение щяла да ходи, ела след нова година, когато има свободни часове и т.н. при първото раждане някои изследвания нужни за МД сама си ги правих на частно и т.н. И шофирай из този луд трафик и т.н. А ние сме ужасно заети, а и с 2 годишно дете. Така че може би повечето които се обръщат към частното мисля, че го правят от УДОБСТВО, а не просто от снобарщина. Друг е въпросът дали частните са благонадеждни  newsm78

Иначе мисля да отида на консултация в Райна Княгиня, да ме погледнат, и да разпитам кое как е. Също и да ми покажат стаите, родилното и т.н.

Но като цяло явно не е много популярна  newsm78

Иначе при първото раждане минах съвсем по каналния ред, без уговорки в МД, мина ОК при раждането, бяха внимателни. После малко си позволяват да ти вдигат скандали детските акушерки на 12 етаж, защото отказах ваксини, но това е друга тема, а и се преживява.

# 6
  • Мнения: 9 901
Просто за мен повечето жени избрали да родят в частна клиника го правят от снобария без да се замислят за последствията.
Joy

аз като една снобарка родих сина си в частна болница. Не  понасям мизерия, страхувам се от нея, не понасям и гадно отношение/въпреки че в много случаи родилките си го търсят/. Получих внимание, отношение като към единствен пациент, грижа като към собствена дъщеря, достатъчно акушерки на разположение, чиста самостоятелна стая, възможност да си почивам след раждането, да съм с бебето си когато искам, нормална храна и изобщо спокойствие.


за благонадеждността на частната болница - колкото и да го мисля, въпрос на късмет е. Ако имах трудна бременност, рискова, щях да се преместя в държавна болница/и там пак щях да плащам за изобр на лекар и т.н./. Ако имах някакви съмнения в професионализма на лекаря си, също щях да го сменя.

# 7
  • Мнения: 129

аз като една снобарка родих сина си в частна болница. Не  понасям мизерия, страхувам се от нея, не понасям и гадно отношение/въпреки че в много случаи родилките си го търсят/. Получих внимание, отношение като към единствен пациент, грижа като към собствена дъщеря, достатъчно акушерки на разположение, чиста самостоятелна стая, възможност да си почивам след раждането, да съм с бебето си когато искам, нормална храна и изобщо спокойствие.



а можеш ли да кажеш в коя роди и преди колко време

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Клиниката и е доста популярна, но за нея се пише повече в Здравния справочник. Ето няколко теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=238756.20
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225028.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198296.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163571.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161672.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124069.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191510.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187314.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155923.0

Аз раждах във Вита, не съм раждала в държавна болница и нямам такова намерение и в бъдеще. Плюсовете на Вита са : самостоятелна единична стая с баня и тоалетна, тв, хладилник, много чисто и топло, спокойствие, любезен персонал, перфектни грижи за мен и бебето, страхотна храна по твой избор /поръчва се от ресторант О!Шипка/, неограничени посещения от съпруга /моя чакаше в стаята по време на раждането и после беше с нас по цял ден/ и незабравимо изписване с торта и шампанско като комплимент от болницата.

Родих там, именно защото ми беше удобно, ако бях решила да раждам някъде от снобария бих го направила в реномирана частна клиника в чужбина. Laughing Фръц.

Тук обаче изниква най-важният въпрос-наред ли е всичко с бебето? При най-малкото съмнение за проблем с бебето бих избрала болница с неонатология и съответните специалисти.

При нас всичко беше ОК и с всеки изминал ден си давам сметка колко добре постъпих като реших да раждам там и да ми останат само приятни спомени.
Нека съм снобарка, но не ми се стои в мизерията, не ми се слушат крясъци и грубости и искам да получавам информация за бебето ми постоянно, а не когато на някой му е кеф да ми проговори, а накрая да се окаже, че съм дала повече пари от раждане в частна болница.

# 9
  • Мнения: 9 901

аз като една снобарка родих сина си в частна болница. ....

а можеш ли да кажеш в коя роди и преди колко време
също Вита, преди две години.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 270
Тити и аз не понасям мизерията, за това избрах ВИП стая, не мога да се оплача от внимание..... Sunglasses

# 11
  • Мнения: 9 901
Тити и аз не понасям мизерията, за това избрах ВИП стая, не мога да се оплача от внимание..... Sunglasses
тогава каква ти беше причината да използваш думата "снобария"?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 270
Знаеш ли приятелките ми се делят на 2 вида едните раждат в държавна болница с екип, другите в частна клиника.Наблюденията ми са, че всички родили в държавни болници са доволни.На моя позната родила в частна клиника при известно столично светило,детето вече втора седмица е в кувиоз..

# 13
  • Мнения: 1 334
Аз лично не бих раждала в частна клиника, тъй като не съм убедена че там ще получа по-качествено обслужване. На мен не ми пука за 3-те дни там дали ще ходя до тоалетна в обща или пък ще трябва да изчакам още две майки за да се изкъпя примерно. Общо взето предпочитам болница, в която работят кадърни лекари със стаж и предпочитам спезиализирана АГ болница.
Но се водя и от това, че наскоро с познато сем. на майка ми се случи голяма трагедия именно от некомпетентни и немърливи лекари в частна клиника.
А ако търсиш най-близката болница, защото те е страх да не стигнеш късно, не се притеснявай, особено с първо дете нещата не се развиват много бързо.

# 14
  • Мнения: 9 901
Знаеш ли приятелките ми се делят на 2 вида едните раждат в държавна болница с екип, другите в частна клиника.Наблюденията ми са, че всички родили в държавни болници са доволни.На моя позната родила в частна клиника при известно столично светило,детето вече втора седмица е в кувиоз..

и това е снобария ли? Не разбрах. Не даваш достатъчно примери. Моят пример, както и този, на родилите в частна болница и писалите в тази тема, е личен.

общо-взето против частните болници пишат предимно жени, раждали в държавни. Когато се случи инцидент с бебе в частна болница, това е същото, като да се случи инцидент с бебе в държавна болница. и не малко деца, родени в държавни болници, също лежат в кувьози, по различни причини.

Или в държавните болници бебетата са здрави и доносени  на сто процента?

Общи условия

Активация на акаунт