didgeridoo

  • 885
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Някой от вас чул ли е за този инструмент?Моят мъж има и от време на време свири...Познавате ли някой който да има такъв инструмент.Много е яко,австралииски е и аборигените свирят на него.Пускам ви линкче да чуете... Grinning
http://www.youtube.com/watch?v=5y1_SCx5wwU&feature=related
Нашето е австралииско от евкалиптово дърво!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
една приятелка има 2 didgeridoos.
от Австралия си ги е носила.

при нея сам чувала как звyчат.  Sunglasses
не само чуваш звука, а и го усещаш с цялото си тяло, заради вибрациите.

тя ми разказваше, че didgeridoo е свързано с религиозните вярвания на оборигените, но сам забравила подробности. Blush

# 2
  • Мнения: 351
Ама тя ли свири?Щото е мн. трудно!Аз съм опитвала ама не ми се получава.Прави се някакво двойно дишане за да се свири по дълго и без прекъсване....Иначе наистина се усеща със цялото тяло.Той мъжа ми е запален по такива неща.Има една тибетска купа-тибетска пееща чаша и тя звучи невероятно!Използва се за медитация и тн. от монасите.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да, моята приятелка свири.
научила се е в Австралия.

и тибетските купи ги знам - там трябва точно да "намериш" твоята честота.доста са скъпи. Confused

за съжаление нямам време за медитация Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 351
Бе не са скъпи хич....Знам че най голямата която е доставяна тук във Видин беше 50лв.Наща е 30лв. мисля.Мъжа ми е оборудвал тука доста хора вече.Има една наша приятелка в София и тя ги праща...
За медитация и аз нямам време особенно покрай малкия....А така се нуждая от разпускане..  Cry

Общи условия

Активация на акаунт