Колко време кърмихте с помпа и шише?

  • 6 735
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Моето бебе се храни с изцедена кърма и така е почти от началото. Напоследък обаче усещам, че съм уморена и това цедене ми втръсва  много. Наистина искам да е на кърма възможно най-дълго, но просто е убийствено. Всяка минута, когато той спи, аз съм с помпата в ръка. Не ми се е случвало да се облегна на дивана и да си вдигна краката от 5 месеца. Наистина се чувствам уморена.
Вие колко време издържахте така?

# 1
  • Мнения: 630
До последната капка кърма. За съжаление беше кратко -3,5 месеца, но моята кърма беше малко от самото начало. Съчувствам ти. Аз имах усещането, че прекарвам повече време с помпата, отколкото с бебето, особено последните 2 седмици, когато цедях през час с надеждата, че уж честото цедене ще доведе до увеличаване на лактацията. Оказа се, че не е така и абсолютно нищо не се увеличи и просто си спря. Пожелавам ти да имаш нужното търпение и да продължиш колкото желаеш.

# 2
  • Мнения: X
Нямаше и 3 месеца, с първото ми дете. Спомням си, че беше убийствено трудоемко занимание - денят ми преминаваше в цедене, стерилизиране и миене. Tired

# 3
  • Мнения: 278
6 месеца и половина. Цедях на големи интервали, за да имам повече време, в началото на 4-5 часа после на 6-8 и можех да изкарам доста време така, в смисъл, че имах доста кърма, не е намалявала от това, че се цедя на повече часове. Накрая ми писна, исках да имаме повече време за разходка и така едвам си спрях кърмата. Но ако си сучеше нормално сигурно щях по-дълго време да изкарам.  Peace

# 4
  • Мнения: 950
Аз се цедих 1 година - толкова време имах кърма.

# 5
  • Мнения: 476
Аз се цедих 1 година - толкова време имах кърма.

Звучи ми направо героично!   bouquet

Ще пробвам да цедя докато имам кърма, но дали ще устискам - не е ясно!  ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 005
Разбирам те напълно,и аз си задавах тези въпроси,докато хранех малката в продължение на 2.5 месеца с изцедена кърма,денонощно цедях,стерилизирах и т.н.Слава Богу,успях да я върна на гърда и сега си се кърмим успешно,но искам да ти кажа да не се измъчваш,че едва ли не ще стане много лошо,ако спреш да се цедиш и минеш на АМ.Та ти си изкарала цели 5 месеца така,много майки не успяват да кърмят толкова време от гърдата,така че спокойно,можеш ако много ти тежи,просто да осигуриш на детенцето веднъж на ден кърма и пак ще е чудесно за него.Все пак по-важно е то да има спокойна,усмихната,отпочинала и всеотдайна майка.Желая ти успех   bouquet

# 7
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Независимо колко сте издържали - всички вие сте  за възхищение.  newsm10
Аз сигурно нямаше да издържа....изобщо

# 8
  • Мнения: 476
dunaika, благодаря, хубаво е да чуе човек нещо успокоително!   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
Досега, 4 месеца и 20 дни.

# 10
  • Мнения: 182
Вашето е голям героизъм  newsm10, като знам колко е трудоемко, че в началото и аз се цедих

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз все още се цедя, но вече през доста по-големи интервали от време и определено ми е по-леко, отколкото в началото. Тогава беше някакъв кошмар, не ми оставаше време за нищо друго, но нали е за доброто на бебчо. Ако имам кърма смятам да изкараме така и зимата, а после ще видя, но според мен девет месеца са си предостатъчни, особено при този начин на кърмене. Браво на теб  Hug. Издържала си доста време. Знам колко е трудно. Много пъти ми се е искало да спра с това постоянно цедене и да имам малко време и за мен, но като се замисля, че и това няма да е вечно и все някога ще има край продължавам напред. 

# 12
  • Мнения: 950
Аз се цедих 1 година - толкова време имах кърма.

Звучи ми направо героично!   bouquet

Ще пробвам да цедя докато имам кърма, но дали ще устискам - не е ясно!  ooooh!

Благодаря ти! Пожелавам и успех с кърменето.

# 13
  • Мнения: 598
ами още цедя... но като виждам, че още имам кърма и знам, че е толкова полезна, искам поне още малко да издържа. поне до година и 3 месеца.... колкото съм кърмена и аз навремето...

# 14
  • Мнения: 476
А има ли кой да ви помага с бебоците, докатоа се цедите?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт