Кърмене и температура

  • 613
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
Мили мами от снощи имам температура 39 а сега е 37, 6 ! И болки в гърдата , обадих се на микро педиатърката и тя ми каза че не трябва да храня бебонка доката имам температура и да си купя Фризолак , а от тука прочетеното из форума си ,исля че може да имам запушено каналче , и си мисля вече за зелето !

Вредно ли е кърменето доката имам теппература !

# 1
  • Мнения: 1 220
Дано някой по компетентен от мен ти отговори скоро, сигурно се притеснява6! Ако е от гърдата, изцеждай се, намажи я със зехтин , да е като масаж и цеди, хем 6те ти се увели4и кърмата,  хем ако някъде има запу6ване 6те се справи6! Пък дано ти отговорят скоро, ако не, пусни скандална тема и там попитай, вси4ки 6те се нахвърлят да ти обяснават, така 6те събере6 доста мнения!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
НЕ Е ВРЕДНО и не слушай такива съвети,че ще си докараш големи проблеми!Аз си бях болна (не от гърдите,а от грип),с висока температура като теб и педиатърката ми изобщо не е споменавала за спиране на кърменето - да спреш в такъв момент само ще ти докара още по-големи главоболия.Щом мислиш,че е запушено каналче - кърмене,кърмене и пак кърмене Grinning Нон-стоп,ако бебо не отказва Simple Smile В останалото време - под горещия душ,масаж на болезненото място и изцеждане,после компреси с листа или извара - изобщо мерките ги знаеш какви са Simple Smile Не се бой,наистина ще мине за около 24ч,ако постоянстваш с мерките Simple Smile
Една идея за поза (само докато мине),ако мястото е в горната част на гърдите - бебо легнал на леглото,на пода или на нещо си,а ти над него на колене наопаки - т.е. главата ти да сочи към крачетата му.Така начина,по който захваща - с брадичка към болезненото място,спомага да се изсуква точно това болезнено място,което иначе може и да не се стимулира достатъчно да се оттече.

# 3
  • Мнения: 472
Ох ако знаете колко съм притеснена , сега сам с топъл комперс , и се надявам да ми мине а това с изкуствената храна незнам ако откажа как ще се предоря съм всички в къщи ! Защото ще скочат отгореми като че ли съм искала да стане !

През ноща се хранихме с малката и тя не отказа и то точно от болната гърда , ама ако и давам формула после да не откоже на мама млякото , че тогава ще хвърчат глави !

Имам още един въпрос , зелето след изпразването на гърдата ли се слага !

# 4
  • Мнения: 1 220
Акушерката в родилния каза, 4е при тях (не е българка), слагат студен компрес, защото топлият раз6ирява кръвоносните съдове и те притискат каналите. Пробвай !

# 5
  • Варна
  • Мнения: 632
Не давай никакви адапт.млека! Аз бях в същото положение в началото. Кърмих си с Т 38,6 по указания на двама педиатри.Не се притеснявай.Хедра ти е написала начините. Аз лично слагах топла кърпа на гърдата докато бебка суче и после докато се цедях отново.Изцеждах се  и с помпа.
Ще се оправиш бързо ,ще видиш!
Успех!

И никакви адапт.млека - имаш достатъчно кърма!

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зелето и въобще компреси - между храненията,т.е. след изпразването на гърдата.А за топлите и студени - могат да се прилагат и двата вида,като се редуват.Преди кърмене се слага горещ,за да потече по-лесно млякото,а след кърменето за кратко - студен.
И не прекалявай със зелето,нали знаеш - само до отзвучаване на болките - че за повече има кофти ефект да намалява млякото,наскоро стана въпрос за това.

# 7
  • София
  • Мнения: 625
Аз също имах проблем с лявата гърда преди 1 седмица голяма мъка беше! Вдигнах 38.3 лекувах се първоначално от грип! После прочетох за запушените канали и почнах лечение! За два дни се оправих /ама какви 2 дни бяха!/
Преди всяко хранене по възможност взимай горещ душ /със слушалката върху гърдата, колкото издържиш поне 10 мин./ ако не горещи компреси! После давай на бебчо да суче колкото е възможно по често /ако можеш и цеди, аз не успях!/. В никакъв случай не давай адаптирано мляко, защото проблема с гърдата ще се задълбочи! И слагай зеле /аз слагах предимно вечер/ много помага! Ами това е горещо, често сучене и зеле! А ако ти е разранено зърното мажи с Гармастан! При мен от това тръгна проблема! Ако се притесняваш за грип кърми бебчо с маска!
Успех и постоянствай с процедурите, ако вземеш мерки всяко чудо е за три дни!
А в къщи кой те тормози? Не стига, че ти е зле! Я им скръцни със зъби да гледат бебето докато ти почиваш, а не да те тормозят!

# 8
  • Мнения: 472
да сега съм вечв със зеле на циците ! Дай боже да помогне !

хАЙДЕ ЧЕ МАЛКАТА СКРИБУЦА !

# 9
  • Мнения: 951
Преди ок.2 седмици имах температура,и Джипи-то каза,че трябва да сваля температурата под 38гр,защото иначе млякото променя своя вкус и мирис(сигурно се вкисва от т Wink ) и бебо може да се дърпа и да не иска да суче от гърда.Моят бебок сучеше доста вяло...сигурно от това.Но ако суче-остави го,не му давай адаптирано мляко,поне моята педи не ми е давала подобни съвати. #Shocked

# 10
  • Мнения: 3 777
Аз бях два дена с 39 и нещо. Педито каза кърми смело. Тъкмо бебо ще глътне имунни тела. И се кърмихме.
Така че си кърми.

# 11
  • Мнения: 3 161
Имах веднъж запушени канали, твърда гърда, боли, с помпата невъзможно да изцедя нищо. Много се бях уплашила, но се оправи за 1 ден: топъл душ за отпускане, а след това детето ми цяла нощ ме сука през 2 часа (което е малко необичайно - буди се на 3-4 часа нощем), и на сутринта бях ОК! Не можех да повярвам, че така ми помогна детенцето и че се оправих толкова бързо.

В родилния пък бях закъсала с препълнени гърди, там и с Т, дадоха ми анлгин и ми казаха да не кърмя, не казаха защо, и това създаде такива проблеми и за мен и за детенце (описвала съм ги друг път), че още ме е яд, че ги послушах.

Успех, дано скоро да се оправиш, и да пишеш!

# 12
  • Мнения: 219
Ето две теми, които биха ти били полезни :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24195

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23389
Дано да се оправите бързичко! Поздрави

# 13
  • Мнения: 472
да дам отчет !

Значи вчера , докторката на бебето първо ми каза не кърми, а за гърдата питай гинеколожката което мен много ме учуди !!
после гинеголожката ми каза да слагам лед на гърдата си и че никакво топло не се слагало а всички около мен ми казват само топли компреси и топъл душ ! Та след като сложих лед ме втриса отново и вдигнах пак температура 39 , та вечерта реших топъл душ да взема и след топлия душ си полегнах малко след което съм заспала , след около 30 мин мъжа ми идва да ме буди ,че е време за къпане на малката и като ме барна веднага разбра че тепературата не спада и слагам пак тернометъра и оп 40 !
та веднага бърза помощ !
Та сега съм на антибиотици по 2 на 6 часа , изцеждане и студени компреси ! А щях да забравя и зеле !
когато бях с 40 градуса не нахраних бебка защото ме достраша !  тя си хапна малко фризолак ! Но през ноща яде от мен , но от толкова изцеждане имам чуството ,че не произвеждам толкова мляко колкото преди и тя сега иска да яде на по малки интервали !
бебка още няма 40 дена та да я захранваме с адаптирани млека ,аз искам да си кърмя че това е най добре за нея !

дано да мине бързо че никак не е приятно !


Моля да ме извините за грешките ми в по горните постинги но толкова притеснения и етого резултата срам голям !!

# 14
  • Мнения: 790
Стискам палци бързо да се оправите. Не се отказвай от кърменето. Според мен е добре ако бебето иска да суче по начесто - и за него и за теб. От високата температура организма се обезводнява, така че пий повече течности. Успех и пиши как си!

Общи условия

Активация на акаунт