Къде има в София козе мляко?

  • 4 845
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 97
Извинявам се, защото не знам дали тук е мястото на темата!
Моля ви да ми помогнете да намеря от къде мога да купувам козе мляко в София. Спешно трябва да направя това, защото най-малкото ми детенце е с атопичен дерматит и напоследък доста се влоши, а лекарката смята че може да има връзка с кравешкия белтък и трябва напълно да го изключим. Благодаря на всички предварително!

Използвам случая да попитам как мога да открия една тема, която преди бях срещала тук за здравословното хранене и здравословните хранителни продукти. Моля, помогнете ми да я открия, защото ми беше една от любимите!  Praynig

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 00:16 от hatchi

# 1
  • Мнения: 1 520
Козе съм виждала във всеки по-голям магазин - Фантастико, Била, Метро

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Козе съм виждала във всеки по-голям магазин - Фантастико, Била, Метро
Козе сирене да, но козе мляко аз не съм виждала  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 97
Във Фантастико и Била със сигурност няма, защото всеки ден пазарувам от Фантастико, а вчера бях и в Била и там намерих само козе сирене, но не и козе мляко.
Моля ви ако някой знае в Княжево някъде дали мога да намеря от хора, които гледат кози!

# 4
  • Мнения: 51
Здравей!
Ние сме със същия проблем вече повече от година, така че от опит знам козе мляко по магазините - няма. Защо не пробваш с биволско? Във Фантастико със сигурност има, аз най- съм доволна от Роса. Биволското може да се използва при тези проблеми, а и децата по-лесно го приемат.
Не те съветвам от района на София да купуваш мляко от човек, който не познаваш. Дано не обидя някой, но това е района в Бг с най-ниска култура на гледане на животни от гледна точка на хигиена и санитарно-епидемологичните показатели на млякото са най-лоши (уточнявам, че професионално се занимавам с микробиологични изследвания и информацията ми е достоверна като обобщени данни не визирам хората, които съвестно си гледат и доят животните).

# 5
  • Мнения: 505
Аз да се запиша за темата - бих си купувала козе мляко, ако има някъде...

# 6
  • София
  • Мнения: 97
bubkata, благодаря ти за отговора! И аз вчера като гледах в магазина биволското мляко и се замислих, но не бях сигурна дали може и с него - то не е ли по-близко до кравешкото? Наистина си права за културата на отглвждащите животни в София, така че напълно ме разубеди и от тази идея.  Cry А при вас има ли ефект избягването на кравешкия белтък?
Благодаря ти отново!   bouquet

# 7
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Козе мляко мисля, че не се продава по магазините. Преди години си купувахме от едно семейство в Горна баня, но мисля, че сега козите не дават мляко.
Също знам, че се намира трудно, защото по-голямото количество се изкупува от раковите болници.

# 8
  • Мнения: 51
Здравей hatchi,
При нас определено има ефект, но аз все си мисля че от възрастта отшумя, не толкова, че му давам само биволско и овче кисело мляко, дълго време беше само на кърма, после на хипоалергенно адаптирано. От февруари нямаме дерматитни петна като изключим едно, което се появи на личицето още първите дни като стана студено през ноември. Иначе аз спокойно съм му давала откакто стана на годинка биволско кисело мляко, но все пак трябва да пробваш как ще е при вас. А за козето се сетих и нещо друго, майка ми беше намерила домашно мляко и сирене, ами детето категорично отказа и да ги вкуси, доста си смърдяха. По магазините съм виждала само кози кашкавал, но според мен е смес от всякакво мляко. Знам колко е ужасно постоянно да мислиш какво да купиш, какво ще има в него неуказано на опаковката, но не се притеснявай вероятно скоро ще отшумят и вашите проблеми. Успех и весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт