предозиране на лактогонния чай?

  • 997
  • 14
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Сега не ми се смейте ужасно,но имам такова лаишко питане Grinning Като правите лактогонния чай,точно по указанията ли го правите (на моя пише 2с.л. в 600мл вода и да се пие 3х дневно по 100мл).Защото аз си го пия вместо вода,т.е. в далеч по-големи количества и ми щукна да не би пък да има някакъв кофти ефект така? Макар че се съмнявам,де - в статията за билките дозировките на същите билки са съвсем други за същата цел Thinking

# 1
  • Мнения: 7 106
Ами аз не съм спазвала съвсем точно указанията.Още в началото частният педиатър при който водих Ева ми изписа лактогонен чай, който се приготвя в аптеките и ми каза на 500 мл. вода да слагам 1 с.л. Аз обаче наливах водата на око и според количеството пак на око слагах и от сместа. Пиела съм го , колкото ми се пие. Не съм забелязала да имам проблеми някакви от експериментите си Grinning .

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А,то и аз проблем нямам или не съм забелязала досега - ама го пия за втори път,не редовно (защото беба беше болна,а и аз с нея,та сме понамалили количеството мляко и да стане по-бързо наваксването).Ама и аз попрекалявам Embarassed - защото съм свикнала да си правя сутрин 1л чай,който да изпивам задължително през деня,за да си контролирам приема на течности (иначе забравям да пия) и сега вместо обикновен чай правя от лактогонния - та затова питах Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 274
Мисля, че не е страшно да се предозира..
В началото си бах купила чай на ХИП, но не ми харесва нищо, което е на гранули.
От аптеката си взех анасон, копър и резене  - излезе ми общо 1,80 лв. Смесих ги в една кутийка и слагам 2 чаени лъжички в една средно голяма тенджерка с преварена вода. ПО-вкусно ми е от чая на ХИП, а и доста по-евтино излиза (това беше малко ОФФ, май)..Наливам се през деня с него и бебо е доволен и щастлив!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз не съм спазвала указанията...но пък и само два пъти май съм пила/в смисъл два пъти по няколко дни/.Не съм забелязала нещо особено...Най -много да станеш Памела Андерсън Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 427
И аз не спазвам указанията и си правя двойна доза-пия по литър на ден!Засега не съм забелязала да ми е станало нещо!Аз дори слагам в него и сминдух! dance

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Май си зависи изцяло от чая. Първият който си купи беше на "Шаркови и Сие", правеше се с една супена лъжица в 500 мл, 3 пъти на ден, т.е. по около 170 мл порцията.
Вторият чай си гокупих от една билкова аптека, тяхно производство - вари се в 300 мл вода и се пие 3 пъти на ден по 50 мл. А билките са горе долу едни и същи с малки разлики.
Колнкретно на въпроса ти ми е трудно да отговоря, но и на двете ми опаковки пише, да се пие под лекарско наблюдение, така че предполагам дори и билките си имат лоши страни Sad
Чудя ти се и се мая, как го пиеш в такива количества този чай, аз по една чаша едва изпивах с отврат, толкова гаден ми беше Sick

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе и моят е от билкова аптека,а дозировката съм я написала горе,както е на опаковката - обаче самата аптекарка изрично ми каза да го правя по друг начин (т.е. на 200мл една с.л.) и няма никъде нищо за лекарски контрол.Аз от друга гледна точка рекох да питам - че нали примерно за хомеопатичните средства за увеличаване на кърмата едното - но в различни потенции - се ползваше и за увеличаване,и за спиране,та се чудех да не би и с билките да има нещо подобно и да си докарам обратен ефект.
А в интерес на истината,моят не е гаден на вкус,даже е приятен - има едни странни големички зрънца вътре (не знам коя от билките е),които се ползват и в определени сладкиши и при производството на мастика (не е анасон,друго е - може би резене,защото него не го знам как изглежда) и придават много приятен вкус и аромат Grinning

# 8
  • Мнения: 1 586
Ми от предозиране на плацебото не съм чувала да има кофти ефекти, освен ако и тях не си ги внушиш  Mr. Green

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бъзикаш се ти  Mr. Green - нали писах,че не вярвам в тези теории,че е само плацебо (или неясно съм го написала Thinking ).Твърде устойчиво плацебо ще да се окаже иначе - предвид,че се ползва успешно от хилядолетия Grinning

# 10
  • Мнения: 5 228
Аз няколко пъти съм си го правила по-силен, отколкото трябва, и след това съм забелязала, че ми се вие свят леко и ми се повръща. Не съм обаче 100 % сигурно, че между двете неща има връзка, може и да е съвпадение.

# 11
  • Мнения: 1 586
Цитат на: hedra
Бъзикаш се ти  Mr. Green - нали писах,че не вярвам в тези теории,че е само плацебо (или неясно съм го написала Thinking ).Твърде устойчиво плацебо ще да се окаже иначе - предвид,че се ползва успешно от хилядолетия Grinning


То и невярването също може да има плацебо ефект Wink  

За устойчивостта на методите може да се побеседва Simple Smile На времето в Германия разпространени методи за увеличаване на кърмата били мазането на гърдите с пепел от изгорени бухали и консумацията на смлени червеи. Wink

Иначе сериозно - поразрови се из нета за опасностите от предозиране с билките, които се съдържат в чая. На пръв поглед аз прочетох, че копърът е диуретично средство, а "Редовната употребата на продукти с хлабително и диуретично действие може да доведе до сериозни здравни проблеми – обезводняване, нарушения в баланса на електролитите, сърцебиене..." ( http://www.howtoeat.info/News.asp?content=all&archiv=8.2004 ). Само не пише при какви дози се получават тия страховити последици Simple Smile

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Andrea$
[ пепел от изгорени бухали и консумацията на смлени червеи. Wink

Забравила си да напишеш плюнка от жаба и змийски нокът Mr. Green newsm65

# 13
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Сега ще ме извините за този постинг ама по- красиво не мога да го напиша и ще излезе кофти- страшен запек ме хваща от тоя чай- честно:) И направо ми е проблем- та, ако имате такива проблеми по- добре се съобразете с дозировката.

# 14
  • Мнения: 4 242
Да си призная аз го правя по рецептата, но го пия почти на екс, защото все го забравям Embarassed , а той вкисва много бързо Wink .
На моята кутия пише 1с.л. на 500гр вряла вода, кисне се докато изстине и тогава се пие.
А имах един с една схема- 15мин преди ядене толкова грама се пият, и половин час след ядене еди си колко още, луда работа #Silly .

Общи условия

Активация на акаунт