Хранене и кърмене на 1 годинка

  • 532
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Как изглежда храненето на детенце на една годинка и по-скоро как се вписва сутрешно-вечерното кърмене - като приспиване и успокояване или като отделно ядене? Моя момък премина на кърмене сутрин и вечер и кърмата ми драстично намаля. Буди се и нощем и то по няколко пъти но дърпа, дърпа, а нищо не изсуква. Преди около месец успяваще вечер да изсуче около 120мл, но сега вече изкарва 60-максимум 80. Опитах да го дохранвам , но не иска адаптирано мляко. Може би ,ако сменя марката ще се съгласи, но не знам дали да настоявам. От друга страна  знам,че трябва да си изпива необходимаото количество мляко, пък и не наддава особено....да не кажа хич. Сега е на 11.5м , а тежи 8500- миналия месец беше 8460. През деня си се храни добре, така че си мисля ,че не наддава заради недостатъчното мляко.
Възможно ли е изобщо да се закрепи кърменето сутрин и вечер или постепенно ще намлява докато спре изцяло? Тъкмо седнах да чета за хомеопатия, чайове и т.н. , но вече се чудя дали има смисъл.С първото ми дете изпих къде-каквото чух ,че увеличава кърмата и нищо...
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 565
Не знам какво става , ама напоследък никой не ми отговаря:) Скоро пак бях пуснала едно запитване...отиде си на 5та страница за нула време:)

# 2
  • София
  • Мнения: 142
не знам дали ще ти бъда полезна,но дъщеря ни скоро стана на 1 годинка и мога да ти кажа как яде тя през деня. така: сутрин кьм 9-10 закуска попара или макарони или банан с бисквита.понякога не иска нищо и си кара на кърма. на обяд супа, след обед за приспиване кърма, след сьн плод с бисквитка,  кьм 18 - 19 ве4еря и в 21 кърма. през ноща кърма 1-2 пъти поне. аз гледам въпреки карменето да има поне 3 други хранения плюс следобедна закуска и плодове когато поиска. 4есто когато пла4е й давам кърма, но според мен тъй като ве4е нямам толкова кърма както преди го ползвам по-скоро за успокоение. само ве4ер са ми по-пални и тогава си хапва обилно.
аз не мисля да дохранвам с адапте,просто докато имам кърма ще кърмя и постепенно ще преминем на другата храна изцяло.а защо не попиташ и педито какво мисли  Grinning

# 3
  • Мнения: 857
Айя стана днес на 11 месеца и ме интересува същото което и теб.
До 8-9месец спеше непробудно по цяла нощ,но от както намали храненията се буди по няколко пъти. Наддава добре в момента е 9кг ,и незнам дали е от зъби или от глад или...нещо друго. Иначе май най-вече използва цицата за успокоение, задължително заспива цокайки, сутрин като яде кърма огладнява за 2ч мах. Кърмим се почти след всяко хранене.

# 4
  • Мнения: 753
Може да " не наддава" от това, че е подвижен. По това време повечето спират да качват. Мисля, че кърмата ще е още нужна, затова не бих я "мешала" с адаптирано мляко /когато храненето му е с кърма. Друго мляко той не си ли набавя от каши млечни, закуска /напр. адапте с бисквити, разни десерти и др./ и следобедни десерти?
Теб кое те притеснява в сутрешните и вечерни кърмения? Как измерваш колко е изсукал?
А ако пробваш да му даваш по-често да суче? Той сам ли премина на кърмене само сутрин и вечер?
Това, което знам е, че има майки, които кърмят само сутрин и вечер месеци наред!
На мои познати едногодишните кърмачета не искат да пият адаптирано, вкл. и моят сладур, но в десерти и каши го яде. Аз пък му давам заради пустото желязо, което не ни е наред.
Наскоро четох мнения на майки, че започнали децата им да качват по-малко откакто прояли повече яденета от друга храна /просто в този ред на мисли/. Къми го, не измервай и бъди спокойна - природата си знае работата за количеството - щом изсуква, би трябвало да се образува още кърма - нали това е основният принцип, обсъждан тук?
Може би някои майки, кърмили така ще кажат.
УСПЕХ!

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 00:15 от ayas

# 5
  • Мнения: 2 757
Лично аз с първото дете когато беше на 5 месеца реших, че ще го кърмя сутрин, обед и вечер. До тогава го кърмех поне по 5-6 пъти на ден, но се наложи да отсъствам от нас. Да, ама не. Поне аз не успях да кърмя по 3 пъти на ден, защото кърмата ми за 1 седмица спря. И бебо помогна, като видя че няма и лека полека се отказа, предпочете шишето, че по лесно и по сигурно. Но той от самото начало е дохранван с шише и нямаше против него. За теб, не знам. Ако задържиш кърмата ще е най-добре, но ми се струва, че ще ти е трудно. А детенце има нужда от млекце та... май не е лошо да го научиш на АМ за всеки случай

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Щом си суче, не се притеснявай. Явно си намира нещо. Това, че не е наддал много не е притеснително. И моят от 11 до 12м качи 100 грама. На тази възраст вече по-малко ядат и по-бавно растат. Аз го кърмя също предимно вечер, нощем и сутрин - понякога и за следобедно приспиване, че ми е най-лесно. Иначе яде всичко почти, но напоследък по съвсем малко - явно си е в такъв период и не се притеснявам, нито го карам да яде. Щом детето си изглежда добре и е весело, всичко е наред!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 242
Малко след първия рожден ден на по-големия ми син тръгнах на работа, така че го кърмех сутрин и вечер (през нощта  не се будеше, освен инцидентно) и вече през почивните дни по-често когато си поиска. Не ми намаля кърмата, кърмих го до 1г10м, т.е. тогава се наложи да го отбия (въпреки че хич не исках), защото забременях и имах много болки.

Общи условия

Активация на акаунт