скумрия с домати

  • 13 032
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Мами, дайте идея как се готви риба скумрия с доматен сос  на фурна newsm78.До сега  скумрията винаги съм я правила на скара но искам да разнообразя а  пък съм хапвала така с доматки и е вкусничко.Давайте рецептите - довечера ще готвя....  chef

# 1
# 2
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Аз правя така:
В тава слагам доматен сок,нарезани няколко домата,нарязан морков,нарязана печена чушка,нарязан лук,гъби,магданоз,зеленчуков бульон,пикантина.Слагам скумрията нарязана на кръгчета.Слагам зехтин или олио,сол и пека.Може да сложиш и други подправки,аз я обичам само с тези Wink

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=198083&photo=2

# 3
  • Мнения: 101
Благодаря, само чакам да ми донеса скумрийката и я почвам.Нямам търпение Hug

# 4
  • Мнения: 5 001
Задушава се лук 3-4 глави,1 морков,1 глава чесън на скилидки.Изсипва се в тава,слагат се 1-2 дафинови листа,добавят се доматите.Отгоре се слага скумрията(посолена и натъркана с черен пипер),завива се с фолио и се пече.

# 5
  • Мнения: 506
аз я правя с още по-малко неща-лук,домати и скумрия.Задушавам лука в олио сипвам шише домати да поврят с лука малко и всичко изсипвам в тавата,посолявам ги,посолявам скумрията и цяла я топвам в доматите и във фурната на вентилатор за 30мин. и после ам-ам Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 494
Аз от моя свекър знам- слагам скумрията в тава с олио и вода. Върху всяко парче- дафинов лист  и поръсвам с чер пипер. Като се изпече, заливам с буркан домати. Това е. Много е вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт