Въпрос :какви лекарства да си взема за Монреал

  • 3 854
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Има ли в търговската мрежа противозачатъчното Ясмин или да си го нося от тук?Ако имате нерви напишете какви лекарства да си взема от България - както за нас , така и за детето.Такива, които ги няма в Канада, а у нас са разпространени или такива, с които трудно бих се сдобила.

# 1
  • Мнения: 978
Вземай всичко, което можеш. Ако е като тук, си е майка ти жална. (Мисля, че противозачатъчните ги изписва джипито). Каквото ти действа добре в Бг си го купи. Там няма да намериш веднага аналога, а за антибиотици да не говорим, че май пак ти ги изписват през джипито. Аз лично винаги се зареждам с Фервекс (единственото, което ме спасява), Бисептол, разни витамини, мазила и пр.

# 2
  • Мнения: 4 244
Аналгин и до ден днешен не съм видяла по немско, така че едва ли има и в Канада.
Антибиотици, ако ползвате такива или хомеопатични лекарство, че в България са поне по евтини

# 3
  • Мнения: 945
Само да предупредя, че нямаш право да внасяш огромни количества лекарства. Преz границата може да се пренесат само единични доzи (принерно 1 опаковка Аналгин). Според zаконите в Германия внасянето на пр. 2 опаковки от едно лекарство се третира като внасяне с цел търговия и е накаzуемо. Миналата година имаше един талъв случай, руснак бяха хванали с 10 опаковки Аналгин или нещо подобно. До тогава дори и не zнаех, че е zабранено...
Освен това погледни кои медикаменти са zабранени zа внос (със сигурност има някъде такъв списък), zа да не те обвинят във внос на наркотици.

 Е, аz винаги си внасям лекарствата де, ама...

# 4
  • Canada
  • Мнения: 1 773
mamo kenga, това е моя списък с лекарства, които смятам да си донеса след няколко месеца, живот и здраве:
1.   Салбутамол – 2 бр.
2.   Димекс Ко – 3бр.
3.   Ксилoметазолин – 4 бр. възрастни + 2 бр. детски
4.   Виброцил – 4 бр.
5.   Отипакс – 1бр.
6.   Оталгетон – 1 бр.
7.    Смекта – 10бр.
8.    Аналгин – течен – 1 бр.
9.    Ранитидин – 3бл.
10.    Дефламол – 1бр.
11.    Йодосепт – 1бр.
12.    Алергозан – 1бл. + 1 кремче
13.    Троксевазин – 1бр.
14.    Витамин “С” – 5бр.
15.    Пулмекс бейби – 1 бр.
16.    Пулмекс за възрастни – 1 бр.
17.    Бисмутаналбин – 2бл.
18.    Фервекс – 3 кутии
19.    Проповит Е – 5 бр.
20.    Прополис вита – 5 бр.
21.    Бронхал (медосепт)– 2бр.
22.    Пропосепт – 3бр.
23.    Бивацин – 3 бр.
24.   Осцилококцинум – 10 бр.
25.   Упсарин – 1бр. (кутия)                
26.    Лентички за изследване на урината
27.    Саностол

Сиропи за температура няма смисъл да носиш (освен 1бр. за начало). Тайленол и Адвил са много добри и вършат работа.
До сега на два пъти съм внасяла огромни количества лекарства (особено първия, включително диазепам и фенобарбитал) и съм нямала никакъв проблем. Само за да ти е по-компактен багажа, извади всички блистери от кутийките и ги прихвани с ластици. Аз винаги разделям всички лекарства на броя на куфарите и ги разбърквам, така, че ако някой от багажите изчезне, аз пак да си имам от всички лекарства (подреждам ги в големи несесери). Шишетата със сироп облепвам със скоч около капачката и до сега аварии не са ставали.

# 5
  • Мнения: 163
Моя съвет, едно от най важните неща за мен е ЕНТЕРОЛ-против диария, че тука ...... , около 50 кинта е канадския вариант и го нямат под ръка в аптеките. Ентерола е по силен от смектата, но и смекта си вземи за малко по леки случаи.
Аз си поръчвам винаги Панадол да ми пращат,но това не е фатално. Течен аналгин бих ти препоръчила, както и хапчета за глава, сулфагуанидин и нещо за стомаха. Лично ас получавам киселини от различни храни, но имам и проблеми със стомаха, задължително  си взимам фамотидин или ранитидин. Това е просто ако има някои с такива стомашни проблеми да знае защото тука са доста скъпи тя хапове.

# 6
  • Мнения: 384
АБе хора, какви са тия списъци, направо ще ме убиете. Та тя не е тръгнала някоя аборигенска държава Grinning. Взима се най-необходимото за детенце и това е, та не толкоз скъпо, поне в сащ. А по повод стомашните неразположения в аптеката е пълно с какви ли не видове по 4-5$. Аз купувам Immodium za diaria.

# 7
  • Мнения: 3 146
Въпросът е, че първите 3 месеца не си включен в тамошната здравна система и се оправяш горе - долу сам.Имаме застраховки, естествено, ама не знам кое мога да си купя свободно от аптеката и за кое трябва лекар да се намеси.Благодаря за списъка и напътствията - дадохте ми някои идеи.Противозачатъчни трябва да нося - не мога ей така да ги спра.И да се чудя как да си ги набавя...

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
вземи по 2-3 опаковки от лекарствата, които използвате редовно докато се ориентирате в местните илачи. както казваш - противозачатъчни. или ако някой от вас има хронично заболяване и си е свикнал с определено лекарство за него. аз лично не си представям да назначавам лечение самостоятелно и да раздавам антибиотик по собствено усмотрение. а лекарства има и в канада, можеш да си сигурна. рано или късно ще се наложи да се насочиш към тях, не можеш до края на живота си да се снабдяваш от българия с аналгин, сироп за кашлица или бусколизин...
лек път и успех!

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Цитат на: miravmbd
Ами да знаете в Б-я има ли течен детски Калпол или да си нося от Англия?  Grinning

Има и Калпол и Панадол, което тук го няма Wink
А с Аналгина аз забих едно местно GP. Рови се той из базата си данни от чуждоземни илачи, но не го намери  Laughing Останах с впечатление, че си е българско производство  Thinking

# 10
  • Мнения: 2 452
Цитат на: meri_ark
Цитат на: miravmbd
Ами да знаете в Б-я има ли течен детски Калпол или да си нося от Англия?  Grinning

Има и Калпол и Панадол, което тук го няма Wink
А с Аналгина аз забих едно местно GP. Рови се той из базата си данни от чуждоземни илачи, но не го намери  Laughing Останах с впечатление, че си е българско производство  Thinking


Аналгина е разрешен за употреба само в България и още една-две страни, защото дава много тежки странични реакции несвързани с дозата му. Може да се проявят при всеки един човек във всяко време, затова се предпочита да не се дава изобщо, за да се избегнат изцяло. Амидофена също не се използва в световен мащаб от дълги години, но сега вече и в България е спрян.
По въпроса за Калпола -  какво значение има дали ще е калпол или панадол или парацетамол или тайланол? Все е парацетамол, все същата работа върши. Аз винаги си купувам лекарства под генеричните им наименования, защото са значително по-евтини, а са същото лекарство (освен ако не става въпрос за някакви по-специални форми, като например диклофенак дуо или ацетизал в специална обвивка по-слабо дразнеща стомаха).

За мама Кенга - не зная друго, но ще те посъветвам да си вземеш 1-2 опаковки НСПВС (нестероидни противовъзпалителни), например гореспоменатия диклофенак дуо или волтарен или нещо друго от същата група (без ибупрофен и ацетизал, защото тук ги има "над щанда"). Другите лекарства си имат еквиваленти тук и не виждам смисъл да ги носиш, като изключвам противозачатъчните.

# 11
  • Мнения: 978
Да, така казват за страничните ефекти, ама аналгина си остава старо и изпитано лекрство, така че ако и действа добре да го вземе. Мисля, че постепенно ще спрат и всички изпитани български лекаства за да могат западните концерни да си пробутват "европейския парацетамол"
Колкото до парацетамола, права си, но примерно във Фервекса освен парацетамол има и някакви антихистамини, които спомагат за толкова доброто му действие. Аз в Англия не успях да намеря аналог, който да ми действа по такъв начин.

# 12
  • Мнения: 2 452
Цитат на: White Raven
Да, така казват за страничните ефекти, ама аналгина си остава старо и изпитано лекрство, така че ако и действа добре да го вземе. Мисля, че постепенно ще спрат и всички изпитани български лекаства за да могат западните концерни да си пробутват "европейския парацетамол"
Колкото до парацетамола, права си, но примерно във Фервекса освен парацетамол има и някакви антихистамини, които спомагат за толкова доброто му действие. Аз в Англия не успях да намеря аналог, който да ми действа по такъв начин.


Те не са български лекарства; просто България е една от малкото страни в света, където преди доста години не са ги спряли от употреба поради този тежък страничен ефект. В интерес на истината, има данни, че българското население (и еврейското) са по-малко чувствителни към този стр. ефект на аналгина от западноевропейските нации, но той все пак съществува и затова аз аналгин не пия от много години. А на детето си никога не бих го дала.
Фервекса е комбиниран препарат, т.е. за него правилото ми за генеричните лекарства не важи. Обаче в Канада поне има немалко аналози на фервекс.
По този повод се сещам още нещо  за мама Кенга - в Канада няма разтворими лекарства (по-точно има, но са много малко). Тук има само витамини в ефервесцентни таблетки и алка-зелтзер (за тях се сещам на прима виста). В България има немалко видове аспирин и други в разтворима форма, които на мен поне ми липсват.

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
miravmbd, двете са едно и също. Съдържат парацетамол, обаче са производство на различни компании. Както турбо и компресор нали си чувала  Stuck Out Tongue  
Пусни един сърч в нета ако искаш за собствено спокойствие.

# 14
  • Мнения: 2 452
Цитат на: miravmbd
Лаура, а имате ли дъвчащи лекарства?
Аз предимно такива си взимам (болкуоспокояващо и разните му за трапд уинд, инджиджесчън и подобни)тъй като много мразя да пия лекарства. Винаги ми засядат на гърлото и става страшно.


За разтворими се сещам за лемсип, бичам паудър и подобните му с парацетамол против настинки и грип.


Имаме дъвчащи, предимно витамини и някои антиацидни. Иначе точно тези против настинки и грип, които се продават в Европа не се продават тук. Тук няма и TCP и ние си го носим от Англия (както и всеки, който ни идва на гости ни носи поне 2 бутилки). В момента имаме към 10 големи бутилки в банята. Дано свеки не ни донесе още, като идва след 2 седмици.

Общи условия

Активация на акаунт