Имодиум

  • 10 957
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 732
Използвал ли го е някой за детето си ?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мисля, че не е препарат за лица под 12г. възраст.

# 2
  • Мнения: 2 732
мисля, че не е препарат за лица под 12г. възраст.
Да така пише на упътването ,но са ми го изписвали доста пъти .За това питам newsm78

# 3
  • Мнения: 3 092
Не и не бих го използвала ако детето е по-малко  от 12 г. Tired
Прочети това :Лечение за намаляване на силата на диарията (симпоматични медикаменти):

о Антидиарични средства:

- чревни адсорбенти - те остават в лумена на червата и адсорбират токсични вещества, газове и някои бактерии, като по този начин улесняват тяхното елиминиране (смекта)

- средства, потискащи чревната перисталтика (лоперамид)

- средства с антисекреторна активност, без да засягат чревния пасаж (рацекадотрил)

- Средства, регулиращи равновесието на чревната флора (ентерол)

о Рифаксимин е неабсорбиращ се антибиотик с активност в лумена на червата. Той се препоръчва при "диария на пътуващите", но е неефективен към инвазивните микроорганизми. Назначава се от лекар.

Внимание, лоперамид (имодиум) е абсолютно забранен при деца под 2-годишна възраст, както и при хора с коремна болка без диария. При деца под две години този медикамент може да предизвика тежки токсични ефекти, включително делириум, кома и паралитичен илеус (парализа на перисталтиката и блокиране на чревния пасаж).

Децата са по-чувствителни към потискане на централната нервна система, поради което във Великобритания приложението на имодиум не е разрешено под четиригодишна възраст (в САЩ под две години).

Използването му е опасно при хора с увредена чернодробна функция поради намалено разграждане и в резултат на това повишен риск за токсичност на централната нервна система. Този медикамент трябва да се назначава от лекар и да се прилага под негов контрол.

За разлика от имодиум рацекадотрил не потиска перисталтиката, а намалява хиперсекрецията на вода и електролити в чревния лумен чрез блокиране на разпада на ендогеннит опиоиди (енкефалини) в организма. Постига малко по-бавен ефект от имодиум - средна продължителност на острата диария 19.5 часа спрямо съответно 13 часа. Прилага се по лекарско предписание.

Посочените медикаменти не лекуват причината на диарията, а само намаляват нейната сила (броя на изхожданията). Антидиаричните средства не заместват оводняващата през устата терапия.

Някои бактериални и паразитни инфекции могат да хронифицират и да са причина за хронична секреторна диария.

В сравнение с острата диария, в основата на която в по-голямата си част стоят инфекциозни заболявания, хроничната има значително повече етиологични причини, поради което е необходимо уточняване на диагнозата и назначаване на правилно лечение.


 дано скоро детенцето ти се оправи !

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 15:58 от Вили1

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мисля, че не е препарат за лица под 12г. възраст.
Да така пише на упътването ,но са ми го изписвали доста пъти .За това питам newsm78

ако е за теб - да. Става.
Но за малки деца, не. Недей да рискуваш, щом изрично е упомената дадена възрастова граница.

# 5
  • Мнения: 2 732
мисля, че не е препарат за лица под 12г. възраст.
Да така пише на упътването ,но са ми го изписвали доста пъти .За това питам newsm78

ако е за теб - да. Става.
Но за малки деца, не. Недей да рискуваш, щом изрично е упомената дадена възрастова граница.
На нея е изписвано .

# 6
  • Мнения: 2 732
Вили 1 ,значи все пак може да се дава на деца над 2 години -от това което си написала Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 39 755
В интерес на истината веднъц съм давала имодиум на Дияна. Просто защото всички останали средства като смекта и ентерола не помогнаха.

# 8
  • Мнения: 2 732
В интерес на истината веднъц съм давала имодиум на Дияна. Просто защото всички останали средства като смекта и ентерола не помогнаха.
И при нея другите неща не действаха .А тя не ми е боледувала от разстройство две години, когато това и изписаха.
Днес първо и дадох Ентерол ,но не подейства .След Имодиума пък не е ходила цял ден .Ще видя утре как ще е .За сега няма да и давам повече.
А въпросът ми беше, защото цял ден с търсачката чета теми за разтройства и как ги лекувате .Никой не споменава за Имодиум .А при нас само това помогна преди две години.Затова сега пак до него прибягнах-може и да не съм права Rolling Eyes Confused

# 9
Здравейте мамчета.
Някоя от Вас да знае дали Имодиум може да се пие по време на бременност???
Споделете мнението си.

Общи условия

Активация на акаунт