Център Фонд за лечение на деца

  • 3 649
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Пускам темата като продължение на коментарите за ЦФЛД в темата за Симонка.
Неотдавна Мамма събра закованите теми в една, а те отново заемат почти половината първа страница. Същевременно от ЦФЛД отново връщат пари в бюджета. Няма никаква отчетност за изразходваните средства въпреки, че родителите подписват декларации, че данните им могат да се използват.
А министър Гайдарски си позволява да обвинява родители в злоупотреби и ги призовава да не започват самостоятелни кампании за набиране на средства, а де си обръщат към Фонда.
http://www.vsekiden.com/news.php?topic=1&id=19606
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=208826

В същото време директорът на Фонда Николай Добрев в Централната емисия на БНТ снощи обясни, че в "7-те месеца" от февруари до момента, за дете, което е одобрено за лечение, експертите от Фонда не могат да преценят дали да се изпрати биологичен материал за изследване или детето да отиде директно в клиниката за изследване на място. Имена естествено не се споменават, но се очаква детето и родителите да чакат т.нар. "експерти", на които не се знае още колко по "7 месеца"  ще са им необходими. Очевидно е, че на Добрев /не мога да го нарека д-р/ му куца математиката, защото както и да го смятаме месеците са си 11.
Покрай кампанията за Симонка пращахме писма да Фонда, очевидно без резултат.
В save-darina също се обсъжда въпросът

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Като пряко засегнат родител от цялата работа, бих искала да кажа само това:

Когато детето ти е със седмици с 38 градуса температура;
Когато "прозорецът", през който може да бъде оперирано, прегледано или въобще транспортирано до чужбина е 14 дни (през другото време е на системи в болницата);
Когато виждаш с всеки изминал ден, че гасне пред очите ти, а ти си безсилен да помогнеш;
Когато майката е плътно с детето, а таткото, освен, че е на работа, за да печели прехрана, търчи по 2 пъти на ден до болницата да носи чисти дрешки, памперси и храна;

Точно тогава е времето фондът да изисква
- епикризи
- преведени оферти
- становища от специалисти
които родители лудват да представят в най-кратък срок,

за да могат те после да "умуват", да проверяват и препроверяват месеци наред.

Ако вашето дете, господа, вдигне температура примерно, на кой ден ще го заведете на лекар - на първия или на 365я?

И докато фондът се помайва, родителите предпочитаме лично да пренасочваме събраните останали суми по дарителски сметки към сметките на други деца. Тогава поне човек знае къде отиват.

# 2
  • Мнения: 3 116
Най-тъпото от цялата история е че хората който не са запознати с "дейността" на фонда за лечение на деца в чужбина ще спрат да даряват средства  Sad

Трябва да измислим нещо истината да стигне до ушите на обществото, какво обаче не знам  Sad

# 3
  • Мнения: 3 268
Като видя отвратителната мазна физиономия на Гайдарски и като му слушам не големите,ОГРОМНИТЕ лъжи по каквато и да е тема,направо се отвращавам.Снощи гледах репортажа за Ивчето,много мъчно ми стана за детенцето.Дано Новата година донесе така желаното здраве за тези мили дечица.Аз също ще се опитам да помогна.Капка по капка,вир става.

# 4
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
ще ги потърся после тия мутри и ще помоля да ги заковем над темата,  #2gunfire #2gunfire #2gunfireза да може да визуализираме, както каза Мата в една друга тема, пожеланията си! Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 3 116
Като за начало сложих един коментар на статията на Дарик !

Уф, колко безпомощна се чувствам !

Мисля че трябва да помислим в една друга насока, кампании за набиране на средства с цел подпомагане на родители за даване под съд на господин Гайдарски, господин Добрев и държавата наречена България !

Какъв парадокс а, родителите ако осъдят държавата, държавата ще плати с мойте пари, като редовен данъкоплатец, обаче ще си умра от кеф  Crazy

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Е не, как не го е срам да говори подобни глупости този "министър" #2gunfire. Направо имам чувството, че тежко болните и възрастните са оставени на произвола. Какво е това чудо не разбирам, да не са се учили от Хитлер  #Cussing out ?
А това за фонда, няма ли кой да провери колко работа всъщност са свършили и за колко деца наистина са отпуснали средства? Как може да връщат пари в държавния бюджет като толкова други деца чакат за тях?
И защо никой не пита родителите на децата, които не са получили средства от фонда, а уж на никого нямало да откажат?  Ами те ги отказват с безкрайните си безсмислени изисквания и дългото чакане за одобрение. Не съм пряко засегната, но колкото съм чела теми за деца в нужда никъде не видях да нямат проблеми с фонда.
Мисля че трябва да помислим в една друга насока, кампании за набиране на средства с цел подпомагане на родители за даване под съд на господин Гайдарски, господин Добрев и държавата наречена България !

Какъв парадокс а, родителите ако осъдят държавата, държавата ще плати с мойте пари, като редовен данъкоплатец, обаче ще си умра от кеф  Crazy
Ако това помогне да се отрезвят въпросните персони и другите, които ще дойдат след тях защо не.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 305
"На никого не е отказано ПОРАДИ ЛИПСА НА ПАРИ."

Т.е. - пари има. А колко деца са разкатавали с месеци по други причини? На това тяхното му викат "пасивна евтаназия". Защото е ясно, че щом родителите са стигнали до ходене в чужбина, за да си лекуват детето, то в България не му  е помогнато достатъчно. И никой няма да помъкне болно дете на екскурзия.

Разбирам, че министърът се засяга от името на цялата лекарска гилдия - как може да смятаме, че лечението в чужбина е по-добро. Ама фактът е, че сме малка държава и няма нищо странно в това, някоя специализирана клиника в чужбина да може да направи това, което тук не могат.

Явно лекарите в България са почитатели на Чарлз Дарвин и теорията му за естествения отбор. Защо само от тоя естествен отбор не се получават хора, ами маймуни?

# 8
  • Мнения: 1 294
Да, и на мен ми е правело това впечетление... Ама ни това и тук го правим, ама ние имаме добри специалисти, ама ние това, ние онова. Еми като всичко е таман, защо децата седят неизлекувани? Просто умират да си прехвърлят топката един на друг.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
От този фонд преди време ми казаха любезно "Госпожо, без точна диагноза, не можем да ме Ви полезни."

Благодарих.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета!

И друг път съм писала, че съм редактор в Дарик нюз, където Ритка е писала коментар. Аз качих тази новина вчера с ясното съзнание, че Гайдарски и Добрев лъжат. Но новината е от пресконференция и не мога да не я пусна.

Но имам право да предлагам свои идеи на шефа, затова си позволих и разпечатах постове на Рибка от темата на Симонка, в които тя обяснява за какво аджеба става въпрос. И за лъжите на Добрев и за всички други простотии. Засега идеята е да се покани Добрев и представител на отсрещната страна т.е родител за двойно интервю.
Надявам се, че ще се осъществи. Ако това стане ще подпомогна с доста въпроси водещата по отношение на лицето Николай Добрев.  Twisted Evil

Лилибон пари има. Само държавната субсидия е 1,5 милиона лева, още 400 000 има от дарения. Но те връщат в бюджета, вместо да отпускат на болни деца. Надявам се в най-скоро време да влезе прокурорска проверка и там, та да им лъснат задниците. Защото вярно е, че има и случаи, когато има измами с дарителски кампании, но всички виждаме в какви коли и за колко пари се возят тези с чиновническите заплати.  И все си казвам - голяма им е закуската сигурно. #Cussing out

# 11
  • Мнения: 5 592
...Надявам се в най-скоро време да влезе прокурорска проверка и там, та да им лъснат задниците. ....

гарван-гарвану....
всички са от един дол-безсърдечен  бюрократичен дол

# 12
  • Мнения: 3 116
Нана, един журналист трябва да показва всички страни, ако му дадат тази възможност  newsm78 Че на теб ти се е паднало да качиш тази новина, ами такъв ти бил късмета Wink

Чудесна инициатива си подела миличка, надявам се да информираш как стоят нещата и успех   bouquet

# 13
  • Мнения: 4 181
Записвам се да следя темата.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
от както стана тоя мизерник министър все не върви,все друг му е крив........
не съм на себе си от както снощи 4етох по темата и влизах в сайта на Дари CloseТо бива безхаберие,но това на нищо не прили4а.Искам да помагам ако имате нужда,само казвайте Peace

Общи условия

Активация на акаунт