Защо все изписват и противоалергичен сироп?

  • 14 495
  • 24
  •   1
Отговори
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравейте, дъщеря ми боледува често, защото ходи на градина, и мине немине седмица две и хоп с кашлица и хрема. Това съм му свикнала, ама едно ми е интересно, защо наред със сиропа за отхрачване /било то Флавамед, Еуроспал, Муколизин и т.н/ ми изписват и противоалергичен сироп като Ериус, Калергин, Синекод и др. подобни, и много държат да го давам, дори и след като мине боледуването.
И при вас ли е така? Изписват ли ви противоалергични сиропи, давате ли ги?
Да подчартая, че нямаме алергични прояви и алергии към нищо, няма увеличена трета сливица и т.н.
Ще съм благодарна на всякъкви отговори?

# 1
Да.И при нас е така.Почти винаги ни изписват ,освен всичко друго, и Фенистил капки.
Може би ,за да се застраховат от евентуална алергична реакция.

# 2
  • Мнения: 2 401
За да има оборот разбира се.  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 731
Аз знам ,че точно противоалергичният сироп спомага кашлицата да не слезе към гърдите

# 4
  • Мнения: 3 092
Не знам защо , но се записвам да следя темата .
Дъщеря ми пиеше Ериус , но беше категорично след  направена алергична реакция към Бусколизина и последният и бе предписан от дерматолог.

# 5
  • Мнения: 4 053
да, и на нас ни изписват

# 6
  • Мнения: 6 029
Защото се свиват лигавиците от противоалергичните лекарства  Wink

# 7
  • Мнения: 982
Скоро имаше подобна тема,там много от момичетата бяха дали обяснение,но аз съм по-склонна да се съглася с казаното от Минзухар.
На сина ми никога не са изписвани противоалергични сиропи за хрема или кашлица,а той има алергични прояви-обриви,няколко пъти до сега.

# 8
  • Мнения: 1 883
да, и на нас ни изписват
и на нас , но аз НЕ  давам newsm78

# 9
  • Мнения: 4 053
да, и на нас ни изписват
и на нас , но аз НЕ  давам newsm78

ааа, аз им давам, имам огромно доверие на педиатърката ни

# 10
  • Мнения: 6 029
да, и на нас ни изписват
и на нас , но аз НЕ  давам newsm78

Защо? Аз също имам доверие на педиатъра ни.

# 11
  • Мнения: 5 228
Защото се свиват лигавиците от противоалергичните лекарства  Wink

И аз така знам.

# 12
  • Мнения: 581
Защото се свиват лигавиците от противоалергичните лекарства  Wink

И аз така знам.

И аз знам така.Също и, че противоалергичните подсушават лигавиците.Затова ги изписват и при хрема.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 572
И на нас всеки път ни изписват. Някой път ги давам, но ми се струва много за месец/за толкова ми ги дават/.

# 14
  • Мнения: 3 157
Здравейте, дъщеря ми боледува често, защото ходи на градина, и мине немине седмица две и хоп с кашлица и хрема. Това съм му свикнала, ама едно ми е интересно, защо наред със сиропа за отхрачване /било то Флавамед, Еуроспал, Муколизин и т.н/ ми изписват и противоалергичен сироп като Ериус, Калергин, Синекод и др. подобни, и много държат да го давам, дори и след като мине боледуването.
И при вас ли е така? Изписват ли ви противоалергични сиропи, давате ли ги?
Да подчартая, че нямаме алергични прояви и алергии към нищо, няма увеличена трета сливица и т.н.
Ще съм благодарна на всякъкви отговори?
[/quote

Синекод-а не е противоалергичен сироп,нещо си в грешка.Изписва се при суха кашлица.
Къкви-всякЪкви newsm78

Общи условия

Активация на акаунт