Боли ме главата и врата, и ми изтръпва част от лицето.......

  • 32 616
  • 8
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
гади ми се. Най-много ме притеснява това изтръпване - усещането е все едно са ти напръсали обезболяващо в устната кухита.
Някой има ли представа какво е това?
Ходих при джипито, казах му, че вдигам кръвно до 150/90, боли ме главата и ми е изтръпнало лицето най-вече лявата страна. Той заопипва тилната част и каза, че е стегната и възлеста и най-вероятно имам ошипяване. Да, преди четири години ми откриха ошипяване, но никога не ми е ставало така. Меря си редовно кръвното- вчера и днеска е в норма 120-110 / 90-80 , но изтръпването си продължава, даже и дясната половина на лицето си я чувствам неадекватно.

# 1
  • Мнения: 3 092
Здравей !
Не съм доктор , разбира се , но бих ти препоръчала да отидеш на невролог .Попитай личната за направление , защото това главоболие звучи почти като моето , пък аз съм с мигрена , а освен това имаш и високо кръвно налягане ....хич не ти е розово положението!  Sad
Не отлагай .Стискам ти палци !  Hug

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Утре ще ходя при невролог платено, защото не ми се разправя с личния и ако има някакви усложнения ще ходя за направление.

В момента и вече от 3-4 дни кръвното ми е добре, но защо симптомите и най-вече изтръпването не отминава?!
Снощи ми дойде месечния цикъл, а от 4-6 месеца усещам, че преди датата, направо се разболявам.....боже да не ме хваща критическата на тези години.

# 3
  • Мнения: 3 092
Mishel, може и да е нещо свързано с хормоните.Казах ти за направление , защото ако има поставена диагноза мигрена , както при мен се  назначават доста скъпи - ако не са по здравна каса изследвания - Доплер , скенер , пълна кръвна картина , ЕЕК , изследване на очните дъна  Tired така че ..не знам .Ти си преценяваш и пиши как си и какво са ти казали.Ще следя темата ти.Успех!

# 4
  • Мнения: 129
Здрасти, и аз съм така- главоболието ми е откакто се помня,а миналата година получих и световъртеж, минах на невролог, скенер, доплер- нищо не откриха. Тази година ми изтръпна дясната половина на лицето- дадоха ми антидепресанти и ми мина. Сега пък ми изтръпнаха два пръста на лявата ръка и пак на невролог, ЕМГ, рентген- пак нищо ми няма и сега  пия съдоразширяващи- ръката ми мина горе-долу, обаче главата вече не ме боли за пръв път от незнам колко време. Всъщност при мен всичко е от преумора и изхабени нерви според невролозите.

# 5
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Имахме смъртен случай във фамилията и аз поех цялата организация по погребението, никога не съм го правила. А подробностите около смъртта на моя близък направо ме депресираха. Държах се, държах се, а ма ей го на сега въобще не съм добре. Утре непременно ще отида на невролог.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 744
Може да се дължи на стрес. непременно направи консултацията с невролог. За кръвното мисля, че трябва да се направи консултация с кардиолог. Поне на мен така ми каза гинеколожката.

# 7
Моля за съвет...ето историята ми: Работя тежка физическа работа 6 дена в седмицата по 10-11 часа.Онзи ден отивайки на работа не усещах да ми има нещо.И така денят си минаваше до като изведнъж ми стана много лошо,краката ми не ме държаха.Депресирах ли се незнам,защото колежката ми малко преди да ми стане така говореше за тумори и за такива гадни работи.Възможно ли е да са ми подействали тези нейни изказвания? Сега усещам как лявата част на лицето ми е леко изтръпнала. Загубих и апетит. Според вас на какво се дължи това? Какво ще ме посъветвате? В момента ми е лошо пия хапчета и антибиотици.Лекарят ми каза че било някакво вирусно заболяване. Но не му казах това за лицето ми че е леко изтръпнало. В понеделник ако не ми е минало пак ще ходя при него и ще му кажа и за това. Какво ми има? Възможно ли е да е тумор? Моля ви помогнете ми! Дайте ми съвет  Cry

# 8
  • Мнения: 32
Защо пък точно тумор? По горе има писано за невролог и ако не специалист вътрешни болисти то при невролог е задължително. Проблема при GP тата е че те преди това са били или вътрешни но много често и кардиолози или педиатри и не винаги могат да обхванат всичко и да ти дадат правилна информация за състоянието ти и опипват ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт