Може ли да се развие пневмония без температура

  • 61 898
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Момичета синът ми от седмица е с кашлица  без зачервено гърло и температура.Педиатърката казва, че дробчетата му са чисти, и да му давам сироп за кашлица и капки за нос.Възможно ли  е да развие пневмония без да се чува на слушалките?
Много съм притеснена, защото нямам голяма вяра на нашите лекари.Ако някой може да ми каже какви са симптомите ще съм много благодарна.

# 1
  • Мнения: 768
 Възможно е. Най-показателно е състоянието на самото дете - отпаднало ли е, храни ли се...Мисля, че сама по себе си кашлицата си е само кашлица, ако няма друго, не се притенсявай.

# 2
  • Мнения: 66
Храни се но по-малко играе си.Просто ми е странно, че пием сироп а не минава.

# 3
  • Мнения: 7 201
Не може,според мен.Ако не се чува на слушалка ще поддържа мн.висока Т-т.н.вирусна пневмония.
А кашлицата може и да е алергична. Thinking

# 4
  • Мнения: 950
Незнам какво е точно  Rolling Eyes ,но и ние двете с моята дъщеря сме по същите признаци.  Sad Вчера ходихме само за нея на лекар и нямаше нищо на гърдите и много леко и беше зачервено гърлото /може от кашлянето /
Вчера докато си бяхме в къщи беше по-добре ,но след като ходихме навън на студеният въздух и на коледно парти и вечерта не спря да кашли само суха кашлица  Sad неможа да заспи цял час .
По принцип незнам какво да ти кажа точно ние пием биобронхо чай /готов/ и смятам да питам една позната за комбинация от билки точно за кашлица и ще ти кажа и на теб че да се оправите  Wink Hug

# 5
  • Мнения: 768
Кашлица лекувам с Пулмекс за мазане и инхалация със сода - минава за два-три дни.

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Точно с такива никакви симптоми преди 15 дни влезнахме със сина ми в болница с пневмония. Доказа я снимката, а на слушалка нищо не се чу.

# 7
  • Мнения: 66
Точно с такива никакви симптоми преди 15 дни влезнахме със сина ми в болница с пневмония. Доказа я снимката, а на слушалка нищо не се чу.




Мешел, а синът ти кашля ше ли?

# 8
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Вечер точно преди да легне започваше да кашля много, през деня сравнително по-рядко. Аз разбрах, че има нещо нередно, когато кашлицата се разкърти и се усети, че идва от дробовете. Още рано сутринта направо "излетяхме" в отделението, само аз взех направление от джипито. Снимката и написаното в направлението доста ме уплаши. 7 дни преди да му направим снимка кашляше и казваха, че повърхностна и е предизвикана от гърлото кашлица.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
може.
Повишената Т е знак, че тялото отчита външен болестотворен нашественик и започва борба с него...
Но ако имунната система е зле, няма да си повиши Т детето.

Признак за пневмония е обилно потене, наред с много други.
Това, че кашля по принцип е много добре. Чисти си организма. Иска да изхвърли дразнителя, образно.
Може да кашля от алергия или от проблеми с нослето... заден ринит, който да му предизвиква стичания и кашлица.

dani-X - посети някакъв УНГ и белодробен специалист. Не се доверявай само на ДжиПи-то си, ако си притеснена.

# 10
  • Мнения: 3 036
Най - коварната температура е 37.1 и 2.На мен при такава температура ми казаха че развивам вирус, но след 3 дни при снимки бяха с петна левия бял дроб.По възможност направете снимка най - ще си спокойна

# 11
  • Мнения: 66
Тази вечер ще го водя отново на лекар.И аз си мисля да поискам да направим снимка, за да се види със сигурност.
Благодаря ви за бързите отговори.  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
Добрите лекари чуват със слушалка. При последната си пневмония нямах темп., кашлях леко. Снимката ще покаже най-добре.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Направи снимка за да си спокойна. Дъщеря ми преди 2 години направи пневмония без температура, не се чу на слушалка. Не кашляше много. играеше, ядеше никъкви признаци за болно от пневмония дете нямаше.

# 14
  • Мнения: 1 612
Преди 4 години лежах с пневмония и нямах температура.
Само снимка показва каква е реалната ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт