Обрив, който ту су появява , ту изчезва - от какво?

  • 1 259
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
Момичета, не мога да разбера какво става с малкия. На последната консултация докторката забеляза малък обрив по коремчето и отказа да бие ваксина, но аз не мога да си обясня от какво е обрива. Наблюдавам го след това и един ден има обрив, на другия няма и така - ту се появява , ту изчезва. Не засяга цялото тяло а предимно малко точици по коремчето, гърдичките или по гръбчето. По гръбчето рядко. Давах му капки Фенистил, които ни изписа лекарката, но пак така ту имаме малко, ту изчезва.
Ползавме от самото начало прах за пране Тео бебе и не сме имали проблем, от зеленчуковите пюрета и плодовите досега не е показвал реакция, месни пюрета и яйце още не съм давала. След баня се мажем с Нивеа бейби подхранващо мляко с Омега 6 - незнам дали може да е от тва.

Моля за идеи - какво според вас може да е след като един ден го има , друг ден го няма , а когато го има е почти нищожен? Confused

# 1
  • Мнения: 581
Да не би да се претырква от нещо - столче за кола, на количката ремыците? Да не би да се претопля? Виж дали не рeагира на някой хранителен продукт - цитрусов плод например..... Давала ли си му суров плод - понякога не реагират на пюре, но може да реагира на суров. Храна с глутен и мед сыщо още не би трябвало да е приемал... Може би ако го види кожен лекар, може да каже на какво му прлича?

# 2
  • Мнения: 254
Кърмиш ли го? Да не би да е от нещо, което ти ядеш ... newsm78.
От кога го има? Някои алергени се натрупват по-бавно и реакцията идва със закъснение. Помисли какво си въвеждала като храна последно преди да се появи?
И за всеки случай спри да го мажеш няколко дни след баня, според мен и наблюдавай за промяна.
И най-добре  -  кожен лекар/алерголог.

# 3
  • Мнения: 111
Мисля че е от изпотяване.Още повече ,че казваш "малки точици".И при двете ми деца (като бебета), винаги когато ги обличах прекалено или се изпотяваха им излизаха мънички безформени точици най-вече по коремчетата и нагоре.
Би могло и да е алергия-обривите тук са предимно симетрични-по това ще ги познаеш.
И естествено най-добре е консултация с кожен.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт