Пил ли е някой Дузофарм

  • 5 191
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте
На мен току що ми изпикаха Дузофарм, аз съм в 37 седмица.
Някой пил ли е това лекарство. Пише ,че не е изследвано достатъчно за бременни .
Дадоха ми го за по-добро оросяване на плацентата  и  се чудя какво да правя? newsm78

# 1
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Не се притеснявай, ако лекарят ти го е предписал. Аз от средата на 6-я месец до раждането пих Дузодрил (за едно и също са) и освен за оросяване на плацентата тези препарати са за поддържане на нормалното кръвоснабдяване и кръвообръщение между майката и бебето - а то става чрез плацентата и пъпната връв и от изключително значение да е нормално и то най-вече за бебето. Тези два показателя се следят с доплеров апарат и до раждането ми на всеки две седмици гинекологът ми ме гледаше и на доплер. На мен ми го предписаха поради леко повишено кръвно и поради седящата ми работа. Пий го непременно щом са ти го предписали и не се притеснявай изобщо. Родих напълно здраво бебче, със състояние на плацента и околоплодни води "да износя още две бебето" - както каза лекарят ми. Успех пожелавам. Hug

# 2
  • Мнения: 3 157
Здравей,на мен също ми беше изписан,докато бях бременна-някъде в средата на 8-ми месец заради стара плацента.Като страничен ефект мога д апосоча сваляне на кръвното,а и без това си бях с ниско,така че за мен не беше най-подходящия препарат,но щом ти го е изписал лекар трябва да е преценил.

# 3
  • София
  • Мнения: 56
Благодаря Ви момичета, при мен кръвното беше ниско , а сега е малко високо  от 60/100 стана 80/ 130. Може би и затова го е изписал + закъснението  с една седмица / въпраки че каза ,че разлика от две седмици не била фатална, а отклонение в апарата/.
Повече ме притеснява ,че са ми намалеле околоплодните води, а не съм усетила никакво изтичане. Имам три седмици докато вляза в болница-  и ме е страх да не изчезнат въобще без да разбера. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт