салата от макарони

  • 22 985
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, нов член съм на форума,кажете някоя рецепта за салата от макарони Praynig

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 346
Всички продукти са като за руска салата,само картофите заменяш с дребни макарони и става превъзходно/е,не слагам грах/Може с колбас,риба Тон или  пушена или пък с пушено пиле! Grinning

# 3
  • Мнения: 2 082
Аз правя салатата така-
сварявам един пакет от цветните макарони.след като изстинат и се отцедят прибавям -царевица ,шунка,печени червени чушки,варени яйца.обърквам с майонеза и овкусявам с чесън и малко лим.сок

# 4
  • Мнения: 11 747
Наскоро си сложих моята рецепта за такава салата.

Ето я  Макаронена салата     chef

# 5
  • София
  • Мнения: 2 431
Сварявам половин пакает от шарените макарони, режа 1-2 пушени пилешки бутчета или кренвирши - по избор, кисели краставички и разбъркваш с майонеза, подправяш с черен пипер, а отгоре поливаш с кетчуп. Hug

# 6
  • Мнения: 5 228
Най-любимата ми макаронена салата:
Сварява се половин пакет макарони (най-добре става с пене или мидички, защото плънката влиза вътре в пастата). Добавят се нарязани кисели краставички, сладка царевица, печени червени чушки, грах, шунка, сирене. Сиренето придава много приятен вкус и не трябва да се пропуска. Прави се сос от майонеза и кисело мляко, посолява се, залива се и се обърква хубаво. Мога да изям една купа сама.

# 7
  • Мнения: 1 777
Ето и една идея от мен



                                             Ротини с фреш моцарела

макарони
фреш моцарела
маслини
домати(консерва само доматите без сока)
червен лук
майонеза
италиaнска подправка или каквито подправки обичате
сол

Сварените и охладени макарони се смесват с останалите неща.

По принцип тази салата и казвам изчисти хладилник.Може да се слагат различни неща разни кашкавали , шунки и сирена.  Simple Smile


италиaнска подправка(мащерка,чесън,риган,лук,розмарин,орегано,босилек,градински чай,чубрица) -купувам я готова

Общи условия

Активация на акаунт