Проблем със стъклокерамичен плот gorenje - миризма на бакелит

  • 3 504
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
От три седмици използвам нов стъклокерамичен плот със сензорно управление. Днес усетих някаква миризма. Не съм сигурна, дали е на бакелит, но се усеща. Миризмата не се усеща в кухнята, а когато се доближа максимално до плота. Не е силна, но аз я усещам.
Как да разбера какво става? Съпругът ми не знае, как се вади такъв плот, нито от къде може да идва миризмата.
Някой знае ли, как точно се демонтира стъклокерамичен плот? И към кого да се обърнем за помощ?
Благодаря на всички, които се включат! Hug

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Обърнете се към този, който ви го е монтирал. Връзките нещо не са в ред явно.

# 2
  • Мнения: 3 453
Благодаря ти, Джемма!  bouquet

Монтира ни я майсторът, който монтира и вградената кухня. Ще му звънна и ще попитам!

# 3
  • Мнения: 7 263
Миризмата на бакелит е сигурна индикация за нарушена цялост на ел.проводник. Непременно извикайте човека /фирмата/, който я е монтирал. Огледай и другите си ел.уреди може миризмата да не е от плота, а от друг уред.

# 4
  • Мнения: 3 453
Лени,
и аз това си помислих. Мисълта ми е, че ако успеем да демонтираме плота, ще отстраним проблема /съпругът ми се справя перфектно с подвързването и ремонта на всякакви ел. уреди/. Човекът, който монтира плота, не е от тук. Остава варианта да му се обадим и да попитаме, как точно да достигнем до проводниците. ooooh!
От други уреди не е, но ще погледнем и тях за всеки случай!
Благодаря за съвета! Hug

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако е гаранционен, трябва да го демнтират някой оторизиран, за да не загубите гаранцията.

# 6
  • Мнения: 3 453
Така, извадихме вградената фурна, за да погледнем плота отдолу. Ами нищо няма! Няма нагорели кабели, стопени или нещо друго, което да е подозрително! Thinking Възможно е да е нещо, което е в самия плот /в капсулованата част/. Ако е така, ще чакаме да се скапе и ще го занесем за смяна.
Благодаря на всички!  bouquet

# 7
  • Мнения: 192
Обикновено поради повишената мощност на тези ел. уреди връзките към инсталацията се правят с клеми. Някои от тях са бакелитови! Погледнете връзката (проследете кабела на плота и вижте там където се връзва с инсталацията). Развийте винтчетата н клемата, проверете за нагар проводниците!

# 8
  • София
  • Мнения: 8 272
Обикновено поради повишената мощност на тези ел. уреди връзките към инсталацията се правят с клеми. Някои от тях са бакелитови! Погледнете връзката (проследете кабела на плота и вижте там където се връзва с инсталацията). Развийте винтчетата н клемата, проверете за нагар проводниците!
подкрепям това мнение, въпреки че напоследък и пласмасови клеми съм виждла. Помиришето хубаво навсякъде.

# 9
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Какви съдове/тенджери ползваш? Случвало ми се е дръжките да се нагреят до токава степен, че да замиришат ако са бакелитени. А иначе аз ползвам печка gorenje с такъв плот четвърта година и нямам проблеми с него (да чукна на дърво).

# 10
  • Мнения: 712
Ако е така, ще чакаме да се скапе и ще го занесем за смяна.
Благодаря на всички!  bouquet

Това не е ли опасно?

# 11
  • у нас
  • Мнения: 5 696
ако е гаранционен, трябва да го демнтират някой оторизиран, за да не загубите гаранцията.

Да, би следвало да го постави човек от оторизиран сервиз и при проблем пак от там да се вика служител.

Общи условия

Активация на акаунт