ПОМОЩ: Разрушена/Запушена аспирацията в банята

  • 577
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 275
От няколко дни като включа вентиалтора и се разнасят някави гадни миризми на готвено. Един от комшиите прави тотален ремон до таква степен че чак иззида прозорците и ги прави на 2 отделни, се плаша какво може да се е случило в банята.

Всъщност въпросите са 2 в зависимост от това какво е правено вътре:
1. Ако са ни разрушили комина в банята. Къде да подам жалба, за да възтановят коминното тяло? .
2. Трябват ми коордианти на коминочистач в случай, че има комин.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 275
Побут

# 2
  • Мнения: 1 492
Първо извикайте коминочистач да го почисти. Може просто да се е запушил.
Ако са разрушени вътрешните прегради на комина, не знам дали могат да ти ги възстановят, но по принцип не би трябвало да мирише, ако до покрива всичко е чисто.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ти като включиш вентилатора започва да "изкарва" въздух от банята, как тогава влиза тази миризма?

# 4
  • София
  • Мнения: 8 275
Камелия, аз да извикам коминочистач(Координати на коминочистач ми трябват) ама ако няма комин какво да чисти(комина на 8мия етаж ли?), живея на 3 ет а евентуалните подобрения са на 7мия.
В кухнята ми коминното тяло е разрушено на 5тия етаж и аз си има едни 0.33 м2 неизползваеми  Twisted Evil
Пък ако някой е разрушил преградите трбява да ги оправи, това не е негово. Все едно аз да срежа тръбите за водата, 'щото ми заемат място в банята щранговете.
 
Labrador, нямам идея как става. Факт е че като пусна вентилатора да дръпне влагата след баня или като е сушилката вътре и цялата баня ухае на омекотител като вляза след 5-10 мин не се трае от мирима на манджа. Правих си експерименти няклко пъти вчера, няма как да е от мен т.к. аз готря вечер а и запръжки не ползвам. Предполагам че миризмата е от 2 ет. Вентилаторът се самозатваря, когато не работи. Когато вентилатора не работи не се чуства миризма, проблема е от 1-2 седмици, а вентиалтора е от повече от 2 месеца.

В банята има едно тяло което е 30 *120 см има 2 отвора в 2та края на тялото едното е до тоалетната чиния (където е монтиран вентиалтора), а другото до душа. В същото това нещо са и щранговете.

Качвах се вчера да го питам льольотол "ми не знам, ми ще проверя" не ми каза да го е махнал. Но от лятото слушам хилтита и падащи камъчета/песъчинки в банята(3 пъти съм им правила забележка). Ходих да се карам, че ме хвана страх да не ми счупят водомерите.

Общи условия

Активация на акаунт