Моля информация от немските мами

  • 838
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравеите на всички,
интересуваме дали има някои добре запознат с въпроса за наследството в Германия???
и какво става ако имам доведено дете което не живее с нас, а ние си имаме и друго дете?
маи не обясних точно-дано сте разбрали, ако има нещо ще доуточнавам Simple Smile)))

# 1
  • Мнения: 3 880
Ти си съпруга на немски гражданини, с който имате общо дете, а той има друго от предишна връзка, правилно ли разбрах?
Децата са равнопоставени, независимо при кого живеят....

# 2
  • Мнения: 195
да, това ясно че са равнопоставени. Но какав процент се полага на всяко от тях? и при завещание от бащатат че само едното получава всичко-какво става?

# 3
  • Мнения: 195
 А при положение че цялото имущество е на мое име?

# 4
  • Мнения: 3 880
Незнам, вашият случай изглежда е по-особен newsm78, не е като в "обикновено" семейство, където всичко се дели по равно накрая. В такъв случай трябва да се разровиш сериозно и да почетеш закони, за да знаеш какво може и какво не бива. Ето тук например. Или търси в гугъл "ербрехт", ще намериш много материали.
Знам само, че ако лишите едното дете напълно от наследство, то има право да го оспорва и нищо чудно да спечели....

# 5
  • Мнения: 3 521
Потърси съвет от адвокат - като цяло няма такъв филм като пълно лишаване от наследство, но има различни клаузи по въпросите за имуществата - освен на чие име е е важни и кога е придобито(преди, след по време на брака и т.н), според които може да се преразпределя и пр....доста е сложно и тук едва ли ще получиш адекватен и пълен отговор.

# 6
  • Мнения: 3 880
А при положение че цялото имущество е на мое име?
Ако ти си внесла това цялото това имущество в брака и си отбелязала, че със съпруга си няма да споделяте имуществата си (терминологията ми куца Embarassed) тогава другото дете има право само над това, което принадлежи на баща му, мисля. Но Сърфлайн е права- трябва адвокат.....

# 7
  • Мнения: 195
при окончателно решение със сигурност ще се консултираме. Аз исках да се ориентирам малко. за всичко преди брака или наследено след него си имаме договор. А нали другото дете има право само върху имуществото на бащата?
маи трябва сериозно проучване Simple Smile))
мерси

# 8
  • Мнения: 707
От това, което аз съм чела, не можеш да лишиш дете изцяло от наследство. Ако се завещае всичко само на едното дете, след смъртта лишеното ще съди другото за полагащият му се дял. По закон наследникът е длъжен да изплати 80% (не съм много сигурна дали точно толкова е %) от полагащият му се 50% от общото наследство в брой.
Доведеното дете има право на наследство само върху имотите на семейството (след брака) и тези, които принадлежат на родителя му преди брака. 
 

Общи условия

Активация на акаунт