моля за съвет- нисък хемоглобин, желязо в норма

  • 13 774
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте, от четвърти месец съм с нисък хемоглобин /105/ и пих феро-фолгама-1 месец, сега пак си пуснах изследване и хемоглобина се оказа 103, а серумното желязо- в норма/17,9/
Успокоиха ме, че това е нормално и да продължавам да си пия хапчетата, обаче аз се притеснявам, защото при първата "нормално" протичаща бременност аз и бебето оцеляхме по чудо.Понякога и най-малкото камъче преобръща колата, затова сега  не искам  да подценявам дребните наглед ситуации.
Ще бъда благодарна, ако някой, сблъсквал се с подобен проблем,  сподели как е процедирал, какви други изследвания е правил и т.н.

# 1
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Погледнете тази статия :
http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=5566
Аз съм вегетарианка, и без проблем изкарах цялата си бременност!
леко бременеене и най - хубавото бебче Ви желая  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 131
Аз също знам, че е нормално при бременност хемоглобинът да е нисък. И аз бях така и пих Малтофер. Но щом имаш притеснения, би могла да потърсиш още едно мнение на специалист.

# 3
  • Мнения: 24 467
105 не е нещо много ниско за бременна жена. Освен това е мит, че само липсата на желязо може да води до нисък хемоглобин. Когато се установи понижаване на хемоглобина следва да се направи по- задълбочено изслбедване на редица фактори, а не да се обръща внимание смо на стойностите на хемоглобина и да се изписват препарати, съдържащи желязо. Следва да се установи истинската причина за понижаването на този показател.

# 4
  • Мнения: 154
И аз знам,че нисък се счита хемоглобина като падне под 100.През цялата бременност пих хапчета,покачваше се много бавно,та го докарах до 110 в края на бременността,при мен също желязото беше в норма,но в крайна сметка не ми създаде проблем при раждането и след това.Бяха ми казали да се оводнявам повечко,но мен и без това ме гонеше голяма жажда и изпивах доста вода.Пих основно сорбифер дурулес,пробвах и други хапчета,които ми каза доктора,но много повръщах и доста тежест имах в стомаха.

# 5
  • Мнения: 122
благодаря ви, може би ще потърся мнението на хематолог

# 6
  • Мнения: 425
do_gi спокойно!!! Grinning И аз съм била с нисък хемоглобин а желязо в норма.Няма нищо притеснително-предписаха ми само фолиева киселина PeaceТова е така защото ти имаш Желязо,но то явно не се усвоява добре и не се свързва в Хемоглобина/който се състои от желязо и белтъ4на 4аст/Фолиевата киселина се изписва за да се усвои желязото по добре.В твоя слу4ай са ти изписали железен препарат,комбиниран с фолиева киселина PeaceТака 4е въобще няма място за притеснение Peace
Пък за да си го вдигнеш хемоглобина трябва да знаеш 4е трябва да приемаш лекарствата поне 2-3 месеца.Не съм лекар,но имам извсетен опит в това отношение Peace

# 7
  • Мнения: 1 155
Аз бях с много нисък хемоглобин през цялата си бременност, пих малтофер....нищо. Накрая си направих преглед при хематолог който ми пусна какви ли не изследвания и се оказа, че имам наследствена таласемия....., но кой да ти каже. Така, че си направи преглед при специалист. Желая ти лека и спокойна бременност!  bouquet

# 8
  • Мнения: 46 434
През бременността Hb пада и е по-нисък от нормалния.
Притеснително е, ако падне под 100, щом си над, не се притеснявай  Peace

# 9
  • Мнения: 197
Здравей ако твоя хемоглобин е нисък какво да кажа аз с моя които е 85 аз мисля че не е толкова нисък твоя когато падне под 100 тогава се смята за нисък .Пила съм какво ли не но като се е закотвил на 85 от петия месец насам до сега вече осмия не се е покачил а ям и пия всевъзможни неща който уж вдигат хемоглобина споко всичко ще е на ред .Лека бременност ти желая  Peace preggo preggo

# 10
  • Мнения: 1 029
мила,консултирай се с хематолог.Има видове анемии при които желязото е в норма
пожелавам ти вси4ко най Hug

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Пиех малтофер и сок от червено цвекло Sick и  ядях шаран!
Това на мен ми помогна  Peace

# 12
  • Мнения: 728
Цялата бременност бях с хемоглобин под100,а желязо в норма,пиех феро фолгама цялата бременност 3х2,но не помагаше,правих консултация с хематолог,който изключи таласемия и ми пусна изследване за ниво на В12 в кръвта и ниво на фолиева к-на в кръвта,които също може да понижат хемоглобина(консултирай се с хематолог и ако трябва да ти назначи и тези изсл)-при мен всичко беше в норма и по съвет на хематолога започнах да пия всеки ден по 40-50мл.сок от цвекло,благодарени на който в деня на раждането хемогл.ми беше 116.

# 13
  • Мнения: 431
Моят Hb беше 95 в 5.месец,сега е 116 в 9.месец;няма как да не ти е в норма желязото,след като пиеш желязо-за да е коректно изследването,трябва поне 1 седмица да не пиеш желязо и тогава да си пуснеш изследвания.По-важно е нивото на феритина-при мен беше ниско,но като отидеш на хематолог,той ще ти обясни  Wink

# 14
  • Мнения: 1 029
но защо да пие желязосъдържащи препарати,след като желязото й е в норма?

Общи условия

Активация на акаунт