Кариеси при 16 годишни

  • 900
  • 1
  •   1
Отговори
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте!
Синът ми е на 16 г. Тази година ,както всяка решихме да отидем на преглед при зъболекар, за да не би да има нещо за правене. Досега на нито един постоянен зъб не е имал никакви проблеми, нито една пломба. Като отидохме доктора каза, че има 4 кариеса. В къщи като го гледах имаше едва забележими точици. Но зъболекаря каза, че това са кариеси. Започнахме да лекуваме първия. Сложи му лекарство. Уж щеше да го пломбира, но втория път каза ,че кариеса е дълбок и му сложи някаква подложка - 12 лв.Притеснявам се да не би да злоупотребява заради финансовата част и без да трябва да се стигне до вадене на нерв и да му съсипе зъба. Другите три смятам да не ги правим там. Вие какво мислите?

А как са със зъбите другите 16 г. тинейджъри?

# 1
  • Мнения: 3 146
Първо - щом нямаш доверие на стоматолога, смени го.
Второ - до 12-13 годишна не съм имала проблеми със зъбите, но си счупих предните два при падане и като отидох на зъболекар - 4 огромни пулпита на , причинени от стрес (отвън не само че нямаше точица, но дори си изглеждаха напълно здрави - бяха се развалили отвътре навън.
На твое място бих направила и 4-те кариеса, но при друг лекар, щом този ме съмнява.
Ако ги оставиш така, ще станат още по-големи и ще струват повече.

Общи условия

Активация на акаунт