Обрив - грах?

  • 916
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте, мами!

Искам да ви попитам дали детето ви се е обривало от грах - алерген ли е?

Днес ядохме за първи път пюре на Little Bee - морков+картоф+грах (има само 5%, но на вкус все едно беше само грах)
и оризова каша милупа (не вярвам да е от нея) - това беше до обяд, към 18ч започна много бързо обрив по лактите, като буквално за 10-15 мин се разпространи до рамената, бузите също се обринаха - по крачетата няма нищо, по тялото е рано да се каже...

Шашнах се не разбирам от какво става, но се разпространява бързо...

ПП. Има вече и по бакембардите, ако може да се каже така за момиче  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Срещала съм мнения, че грахът е алерген.

С Иво, слава Богу, не съм имала проблеми, но, макар и рядко, тук майки са споделяли за обриви след като са давали грах.  Sad

# 2
  • Мнения: 4 358
Алерген е, да.
Как изкарахте нощта? Как сте сега, обривите? Лекарят ви какво каза?

# 3
  • София
  • Мнения: 114
Точно от същото пюре се обрина. Не знам дали е от граха или от марката пюре. Не му бях давала, но реших да пробвам и резултата беше ситни пъпчици. Странно е че от други пюрета с грах, не съм забелязвала подобна реакция. Засега пюретата на тази фирма, ще ги забравя.
 И наистина граха е алерген и тежка храна. Стремя се да го избягвам, понеже бебо не го харесва, но във всички многокомпонентни пюрета го има.

# 4
  • Мнения: 106
Ами имам малко кърма във фризера за екстремни ситуации и снощи това ядохме, та днес са завехнали и пак минахме на сухо мляко от сутринта - вече е добре...   Heart Eyes

Уф, да му се не види, аз си мислех, че тая марка пюрета ще стават - уж немски... Пробвах и круши не ги иска и тях,(а на гербер се скъсва да яде круши - ама ми идват много солено на джоба и реших да пробвам от кауфландските, но на камък  Mr. Green), само морковите яде и й няма нищо, ама не съм давала много. Преди два дни бях давала яб+банан на Little Bee, и се появиха пак ситни пъпки, но след доста голям период и съвсем малко на брой, та може и от това да беше, но беше яла и друго, та не бях сигурна  Rolling Eyes

А иначе имам и бурканче на бебевита с морк+картоф+грах - ще й дам като се оправи напълно и да видим дали ще има реакция, та ще разбера дали е от марката или от граха. И ще пиша за резултат  Peace

# 5
  • Мнения: 4 358
Браво! Щом пъпките вече са завехнали, значи не е страшно, бързо ще се оправи детенце!  Grinning
Може и да е станало натрупване на алергени последните дни...
Дано не се повтаря!

# 6
  • Мнения: 106
не знам за натрупването, тя дори не изяде цяло пюре, около 1/3 от 190 грамовите...
Но аз тази вечер купувах пюрета и наистина ми направи впечатление, че повечето зеленчукови са с грах  Sad

Пъпките не са се оправили напълно, но има подобрение и то голямо в сравнение с вчера.

# 7
  • Мнения: 4 358
Понякога и една лъжичка е достатъчна, за да стане белята  Sad
Щом си дала толкова мъничко, бъди по-внимателна на следващата проба с грах. Сигурна съм, че го знаеш, ама да си кажа  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт