проблем със зъбките.

  • 1 482
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 903
Днес водихме Иванна на зъболекар, защото на зъбките и се появиха черни петна и започнаха да се увеличават. Та вариантите за два или има полипи по зъбките и могат да се почистят с машинката или е болест на млечните зъби(има си и мед. наименование ама го забравих), която води до цялостно почерняване на зъбите и след това започват да се рушат.  Направо незнам на кой свят съм... не стига, че първото и зъбче излезе след годинката, а сега и това, че на всичкото отгоре разстат както си искат... първо горните предни после долните предни, след това горни кътници, после долни кътници... Сега ни изписа всеки ден да пием по една таблетка "Флуорин" и през март месец ни чака пак на преглед. дано да са полипи, че ако е другото ще има много чести посещения при зъболекар. Хубавото от цялата работа е, че няма да бъдат засегнати новите зъби, които излизат след млечните.

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И на племенникът ми се бяха появили черни налепи там където свършва венеца и започва зъбчето, но като беше на около 2 годинки и половина изчезнаха Peace
Дано и при вас е така Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 39 715
Nе мисля, че дъщеричката ти ще издържи каквато и да е процедура за изчистване на зъбите.
На Дияна и откриха кариес на горните четири зъба на 1.1 годишна възраст. Мазаха я със сребърен нитрат. Зъбите станаха катранено черни, с времето избледняха. Сега ги сменя и няма проблем.

Миналата година я водихме на зъболекар за пломба на кътник. Зъболекарят видя горните предни зъби и каза, че може да ги изчисти и т.н. н на брой процедури. Но след това самият се отказа под предлог, че Дияна надали ще изтрае всичкото ровичкане по устата й. А да си призная тя страх от зъболекар няма и с кеф седи на стола.

# 3
  • Мнения: 903
Много Ви благодаря, че обърнахте внимание на темата и проблема ми.   bouquet  bouquet  bouquet
Да се надяваме, че всичко ще си дойде на мястото  Praynig

# 4
  • Мнения: 169
 Cry И ние имаме проблем със зъбките. Борко ще прави годинка след 2 дни, а преди няколко седмици забелязах, че има черни налепи по зъбките. Сега се опитвам с помощта на "Ненедент - бейби" да премахна тези налепи.
Ще идем на зъбар, веднага, щом снега по улиците позволи да изкарам количката, но дотогава, това ми е единствената алтернатива - четкане с паста.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Павел пък има жълти налепи по горните предни зъбчета.Четкам ли четкам и не се махат Sad

# 6
  • Мнения: 903
Здравейте  Stop
Онзи ден, както си седяхме и си играехме с Иванна реших да пробвам с нокът дали ще се махне черното по зъбките й... потърках и то взе, че се махна... обаждам се, щастлива, на мъжа ми да му кажа, а той на зъболекар... разказал какво е станало и тя казала веднага да се откажем от минералната вода и да минаваме на, престояла, чешмяна вода и да махаме всички видове биберони. Сега това правим и положението е кошмарно, но няма как трябва да го направим.
Tina&Bo, много съжалявам, че и при вас го има това, но отидете на зъболекар и ще видиш какво ще правите.
Глухарче, не знам нищо, по -този въпрос... ходили ли сте зъбар, за да видят за какво става въпрос???

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами все питам моята зъболекарка да го заведа,а тя все ми обяснява че бил малък.Как ще е малък изкара почти всички зъби вече Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 10
Здравейте момичета . И ние бяхме днес на зъболекар . Вече съвсем се побърках и не знам какво да правя ,чух безброй мнения по въпроса . Митето има същото черно налепче.Един  лекар казва ,че  се дължала на  въглехидратната храна  ибило начален стадий на кариес , друг  че  енякаква бактерия ,която с времето  ще премине и не се  влияела на лечение  . Незнам какво да правя . Я кажете , какво е това за минералната вода . Мите пие розов Девин .

# 9
  • Мнения: 169
... разказал какво е станало и тя казала веднага да се откажем от минералната вода и да минаваме на, престояла, чешмяна вода и да махаме всички видове биберони...

TABBY, как да стане да махна всички видове биберони? Вечерното мляко от какво да го пие? От чашка? Макар и това да е вариант... Thinking
Май ще изтичкам след малко до детския магазин за чашка...
Ще идем на зъбар в най-скоро време, но до тогава няма да стоя безучастно.

# 10
  • Мнения: 903
При нас положението продължава да бъде кошмарно, но трябва да се справим.
Tina&Bo, аз ще изчакам малко време след като преодолее бибата, за да махна и биберона с киселото мляко. Иванна пие само вечер от такъв биберон, през другото време е с шише с накрайник на "НУБИ" и шише със сламка когато пие сокчета.
mravcho, Иванна също пиеше такава вода и 'Торн спринг", но зъболекарката каза, че най- вероятно водата е причината за налепите и за това каза да я спрем и да й даваме само чешмяна вода.
Глухарче, мила, настоявай, ако не отиди на друг зъбар, все пак това е важно за детето ти. И Иванна беше на 1 година и 5 месеца когато я водихме, седнах заедно с нея на стола, държах я здрави и й говорех, а зъболекарката я прегледа и каза да я заведа март месец и да се надяваме, че тогава ще има повече от 10 зъба в устата си.  Praynig

# 11
  • Мнения: 903
Здравейте мили майчета Simple Smile

Днес водихме Иванна на зъболекар и се оказа, че черното по зъбките й е налеп... Лошата новина е, че може да се появява и когато й излезат новите зъби, и като порасне голяма, защото слюнката й предразполага бактериите в устата да се лепят по зъбите и за това почерняват... Може да се махне с кислородна вода и каза, ако искам с клечка за уши да ги почиствам колкото ми позволява.
При вас как са нещата???

Общи условия

Активация на акаунт