И сега какво остана?

  • 1 071
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 401
Въвежда се плоския данък. Заплатите падат. Но не достатъчно, за да стигнат минимума за да получаваме детски.
Отмениха данъчните облекчения за деца.
И сега какво остана?
Пръст в устата, може би...

# 1
  • София
  • Мнения: 568
Даааа....  smile3515

# 2
  • София
  • Мнения: 38 401
Наистина питам - ние, майките на деца над 2 години до 18 години с доходи над 200 лева на член на семейството имаме ли право на някакви обезщетения, облекчения или каквото и да е?

# 3
  • Мнения: 3 018
За 2008 г. ако доходът ти е под 300 лв на член от семейството имаш право на детски, които ще са 25 лв на месец.

# 4
  • Мнения: 4 181
alex ти е отговорила преди мен.
Ако имаш доход под 300 лв на член на семейството ще имаш право на детски.
относно падането на заплатата, предполага се, че ще бъде компенсирано

# 5
  • Мнения: 20
А може ли да ми кажете кой доход се взима? В смисъл това, което взимаме или това, което е по договор (без данъци)? Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 568
Взима се брутния доход, т.е. цялата ти заплата, не това което получаваш чисто.

# 7
  • Мнения: 16
много е кофти това, че хората в българия са така бедни и не могат просто да се радват на това, че са им се родили дечица..
тъпо звучи, но някои родители от отчаяние се държат така, все едно държавата или друг им е длъжен да им плаща и да ги облекчава финансово само, защото са родили дете.. знам, че може и да прозвучи жестоко за някои хора, но се предполага, че децата не ги раждаме за да ни облекчат данъците или да ни плащат детски и пр.. всеки сам си е направил сметката, когато е забременял - дали ще може да си отгледа детето и т.н. разбирам, да ти дават кинти, докато не работиш, но след това е пълно безобразие да очакваш пари да ти падат отгоре. в крайна сметка, всички работим за парите си и е нормално, ако не си доволен от заплатата си да си потърсиш по свестна работа, вместо да мрънкаш и да се самосъжаляваш. аман от мрънкащи хора..

да не говорим, че това със заплата 200-300 на месец си е чисто безобразие. кой нормален човек се хваща да блъска за толкова малко пари? ако е под 18-19г. разбирам - сега започва с бачкането и не е на пълен работен ден и мама и татко помагат - но тези, които са по-големи - нищо не ги извинява, според мен. докато има кой да работи за по 200лв. на месец, българия няма да се оправи и заплатите ще си седят ниски.

п.с. .. и тия детски по 25 лв.. за какво биха помогнали въобще??? това са билети за кино за трима души + едни пуканки и кола.. не разбирам, как може да се бориш, едва ли не - заплатата ти да е под 300лв. само и само да гепиш тия кирливи 25 лв.???

Последна редакция: пн, 24 дек 2007, 22:15 от kop4e

# 8
  • София
  • Мнения: 38 401
Kop4e,

Не съм мрънкаща и не се самосъжалявам. И не съм бедна. Нито пък отчаяна. Радвам се на детето си и на работата си.
И доходът ни отдавна надвишава 300 лева на глава.
Затова поне се радвах на данъчните облекчения.

Но ми е тъпо когато ми отнемат и последните останали привилегии в тая държава. Докато в други държави в Европейския съюз привилегиите за семейства с деца се увеличават.
Става въпрос за отношението на държавата към семейните й граждани с деца, които работят, осигуряват се на високи заплати и си плащат данъците и осигуровките.
А то в момента е "Хич не и дреме на държавата за вас "

Все пак остава "безплатното" здравеопазване за деца и "евтините" детски градини. Mr. Green

И тъй като този форум е за обсъждане на социалните казуси при отглеждането на деца съм задала конкретни въпроси, за да ми отговори някой, а не за да мрънкам!

Но май и сама съм си отговорила.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 13:00 от Дилянка

# 9
  • Мнения: 3 810
За 2008 г. ако доходът ти е под 300 лв на член от семейството имаш право на детски, които ще са 25 лв на месец.

Благодаря много за информацията! Peace
А аз си мислех че пак трябва да сме под 200...
Молбите се подават пак 1 път в годината нали? Да не съм объркала нещо пак... newsm78

Иначе и аз се ядосах на отпадането на семейното подоходно облагане. То подкрепяше работещите родители и според мен беше страхотна идея.

# 10
  • Мнения: 4 181
Момичета догодина ще се борим за въвеждане на истинско семейно облагане, а не на тези измислени облекчения.  Peace

# 11
  • Мнения: 872
Кофти е,че голяма част от тези,които получават детски не се осигуряват на реалните си заплати,а на минималната.Значи- хем не плащат  данъци,хем получават по-висока заплата,а и детски.Работодателят ми ме осигурява на реалната заплата.Не мога да падна под прага за да получавам детски,плащам си високите данъци,а сега и данъчно облекчение няма да мога да ползвам.Какво стана - редовният данъкоплатец ще си плаща и няма да получи нищо в замяна

# 12
  • София
  • Мнения: 38 401
Ако има и кой да се пребори за намаление поне за лекарствата за деца...

Общи условия

Активация на акаунт