Оръжие и деца

  • 840
  • 11
  •   1
Отговори
Какво мислите по въпроса?
Трябва ли да има огнестрелно оръжие там където има малолетни деца, независимост че притежателя има разрешение за това??????????????

# 1
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Не разбира се що за тъп въпрос  #2gunfire Сега според закона притежателите на оръжия трябва да ги държат в специални каси които да бъдат заключени.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Едва ли ще има нормален човек,който няма да е против.Незнам защо ги раздават тези разрешителни на сульо и на пульо.

# 3
  • Мнения: 2 000
НЕ. Против оръжията съм. А и като играчки не ги одобрявам, и никога не съм купувала.

# 4
  • Мнения: 2 131
Какво мислите по въпроса?
Трябва ли да има огнестрелно оръжие там където има малолетни деца, независимост че притежателя има разрешение за това??????????????
То в случая разрешението няма никакво значение. Просто, не дай Боже, оръжието може да попадне в ръцете на детето. Ако стане беля, какво значение има разрешението.

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Съпругът ми е ловец, има доста оръжия, но за тях има специална стая, със специална каса, където дъщеря ми изобщо няма достъп, никой нормален родител не би подхвърлил оръжие, ейтака в къща с малко дете.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не разбира се що за тъп въпрос  #2gunfire Сега според закона притежателите на оръжия трябва да ги държат в специални каси които да бъдат заключени.

 Peace

# 7
  • Мнения: 2 197
Децата са изключително изобретателни в намирането на нещата в къщи, особено забранените. Аз помня как се катерех до един шкаф доста нависоко, където ми криеха сиропа за кашлица (много го обичах). Така че ако не се заключват в специална каса оръжията са едно от най-привлекателните предизвикателства пред един малък пакостник. Особено след всички филми, които са изгледали.
Аз не бих допуснала оръжие в къщата си.

# 8
 Оръжието само по себе си предизвиква интерес в децата. Добре е да се съхранява в каса, до която те нямат достъп. От друга страна това на 100 % предизвиква повишен интерес към забраненото. Така или иначе може да настъпи момент в който то ще бъде забравено някъде за кратко време. Затова може би е по добре да се знае какво представлява оръжието и колко опасно може да бъде то. Аз имам две момчета на 7 и 8 години. И двете могат да стрелят с въздушен пистолет и то относително точно. Винаги обаче са стреляли в мое присъствие, при всички мерки за безопасност. Интересно им е, състезават се помежду си. Никога обаче не са търсили сами въздушния пистолет.
   Е, все пак не всички деца са еднакви, и е добре оръжието да се съхранява далеч от тях.
Всъщност купих  въздушния  пистолет, защото проявяваха нездрав интерес към другия. Сега , близо 2 години по късно те могат да стрелят с в. пистолет, а другия изобщо не ги интересува, защото знаят, че той не е играчка.
  Що се касае до страха в майките той е съвсем нормален, но е добре да бъде преодолян в децата, за да не се превърнат в "Сульо  и пульо " след време, както някой в по горен пост се бе изразил.

# 9
  • Мнения: 2 438
А защо детето изобщо трябва да знае, че в къщата има оръжие. Преди години за кратък период от време поради стечение на обстоятелствата у нас имаше законно оръжие, като бяха взети мерки за неговото съхраняване. Децата ни и досега не знаят този факт.

# 10
  • Мнения: 263
Хм. Оръжието със сигурност трябва да е недостъпно за детето! Ако ще в сейф да се слага или така, че да не може да бъде взето!
Иначе дори и да не знае детето може случайно да попадне на него и да стане беля!
Лично аз помня как като малка ми беше много любопитно да протършувам "интересните" забранени чекмеджета из вкъщи.

# 11
  • Мнения: 2 327
Не е проблем в къщата да ма оръжие, а детето да има неконтролируем достъп до него.
Криенето не е вариант, щото както каза някой все в един момент ще го забравиш на открито и тогава може да стане страшно. Просто на детето трябва да се обясни, ако иска да му се даде(незаредено) и така. Да се научи че не е играчка, не му е забранено да го пипа, но трябва да внимава.
Аз имам спомен, че ми даваха да стрелям с въздушна пушка от преди да мога да я вдигна. И до ден днешем се отнасям внимателно към оръжия.

Общи условия

Активация на акаунт