На 10 месеца - време ли е вече за сън веднъж на ден?

  • 6 044
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
здравейте, мами.
Имам момиче на 10 месеца.
Допреди няколко дни спеше по 2 пъти дневно - от 11 до 12-13 часа. и после: от 15 до 16-17 часа. Много е спокойна и е поспалана по принцип.
От няколко дни обаче е истински ад: приспива й се, но в момента, в който я сложа в кошарата (там спи винаги и без проблем), започва един рев, едно чудо, дере се истерично, иска права да стои, да обикаля кошарата, вижда се, че и се спи, но......не.
Пробвах и навън да се приспиваме, докато се разхождаме, но пак не става.
Следобед пак е кошмар това заспиване - види ли кошарата и се почва, заспива, когато вече е тотално изтощена и неможе да се бори със съня вече.
Днес например плака цял дообяд, не ще да спи, не ще в кошарата, не ще и във всекидневната на килимчето - ика или права, или на ръце, през цялото време, а се вижда, че е изморена и й се спи.
Накрая заспа в столчето за хранене, докато си дояждаше бананчето  Sad
Вечер ляга в 20-21 часа и спи до 8-9 сутринта, спокойно и непробудно.
Дали този сън и е напълно достатъчен, да не я мъча за съм повече дообед, незнам.
Може би значение има, че в момента й излизат два зъба наведнъж, неиска обаче нито масаж на венците, нито нещо за гризане - все ръцете в устата и рев до засиняване.
Дайде мнение, моля ви.

# 1
  • Мнения: 1 132
Моето момиченце е почти на годинка, но все още спи сутрин и следобед и вечер от 20.00 до 8.00 . Имало е периоди, когато е заспивала с рев, особено когато се научи да сяда и да се изправя сама . Сън пропуска, само ако сме навън или някъде на гости, защото заспива само в собственото си легълце.

# 2
  • bulgaria
  • Мнения: 309
От зъбките ще да е. ние сме на същото дередже-2 зъба наведнъж(първите и то горни newsm78)

# 3
  • Мнения: 176
Мина ми през ума, че може да е от това, че се научи да се изправя и сяда и не иска да пропуска купона.
А как да се справя с тази ситуация???
Ако настоявам - става все по-зле, зверски се изнервя и крещи напук за щяло и нещяло.
Просто съм в шах, дали ще премине от само себе си този период, или..........

# 4
  • Мнения: 2 757
Моят син до 1г 4м спа по 2 пъти на ден по около час и половина на спане. Нощем обаче спеше не повече от 10 часа. Познавам деца, които от преди годинка спят по веднъж, но продължително.
Твоето нощем добре си поспива, може би вече няма нужда да спи толкова много през деня.

# 5
  • Мнения: 2 757
Мина ми през ума, че може да е от това, че се научи да се изправя и сяда и не иска да пропуска купона.
А как да се справя с тази ситуация???
Ако настоявам - става все по-зле, зверски се изнервя и крещи напук за щяло и нещяло.
Просто съм в шах, дали ще премине от само себе си този период, или..........

И на мен това ми мина през ума и най-вероятно е това причината. Че е период, период е. Ама този вече ще е по-продължителен - ще си го кара последно  Wink По-скоро май периодът с голямото спане е преминал и настъпва следващия - с 1 дневно спане  Peace

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Обикновенно след година и половина знам че спинкат  само 1 път на ден  Rolling Eyes
Моя малчуган още спи по два пъти през деня  Peace е , понякога пропуска ама не се случва често  Grinning

# 7
  • Мнения: 669
а моят син от 10-тия месец спи по  един път на ден  #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 183
Ние все още спим по два пъти през деня,но само ако сме си в къщи,иначе като сме на вън второто спане го пропускаме,но аз също мисля,че това е от зъбите и след това ще премине  Peace (иначе и ние сме постоянно с ръцете в устата  Wink )

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Наскоро в Часът на мама казаха, че към годинка и половина децата започват да спят по един път на ден, моя син до година и 3 месеца спеше по 2 пъти.
При вас може би е заради зъбките, а пък може и да не се изморява достатъчно.  Simple Smile

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Дъщеря ми започна да спи по веднъж на година и 1-2 месеца.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Когато Тери навърши 10 месеца започна да спи по веднъж на ден.Преди годинката ходихме за седмица на село и там пак започна да спи и преди обяд,но като се прибрахме отново спането стана по веднъж на ден/след обяд/.

# 12
  • Мнения: 2 131
Но ти казваш, че й се доспива. Това за мен означава, че все още не е време за един сън дневно. Може би, има друг проблем - зъби, желание да разглежда наоколо и да прави нови неща..... Laughing

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
а моят син от 10-тия месец спи по  един път на ден  #Crazy

и при нас беше така,дори сутрин ставаше м/у 7-8 ч.

# 14
  • Мнения: 750
Малкото ми момиченце е на 10 месеца и спи само по веднъж още от 8. Вечер си ляга в 20 и спи до към 8.30. Не я мъчи насила, остави я да си играе и я слагай към 13 - 14.

Общи условия

Активация на акаунт