Папаин

  • 4 467
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 761
Въпросът ми е:може ли да се дава на малко дете(3,5г.)?Освен това, вси4ко което съм намерила до сега е само на капсули,пък той не е гълтал ни6то подобно и не знам дали 6те стане.И трябва ли да има има някакви специални показания,или може и просто така.
4етох,4е папаина бил особено полезен при хора,които не могат да разграждат глутена, като на практика отпадала нуждата от специална диета.И не знам за6то(всъ6тност дълго е за разказване),но си въобразих,4е малкия може да страда от това...

# 1
  • Мнения: 4 414
ако имаш някакви съмнения не може ли да му направите изследвания за непоносимост към глутена?
ето това намерих за папаина:
Това е сходен с химотрипсина ензим и по начин на действие, и по приложение, но за разлика от него разгражда освен протеините и други компоненти на хратака като мазнини и въглехидрати. Особено полезен е при подпомагане на храносмилането при консумиране на високобелтъчни храни. Изолира се от папаята. Освен като суплемент за подобряване усвояемостта на храната, папаинът се прилага при лечение на цьолекалия , болки, причинени от нематоди, алергии, инфекции, възпалиния, наранявания на меките тъкани, псориазис, кожни заболявания, инфектирани рани, язви и за ускоряване на заздравяването на рани.

не ми се струва подходящо да се дава, ако няма нужда.

# 2
  • Мнения: 2 761
Ами то4но тази цьолекалия,доколкото аз разбирам е неусвояване на глутена.Кожно заболяване-има си от време на време.4етох съ6то ,4е се дава и за хиперактивност,а аз има такива съмнения.Доколкоро съм 4ела то4но алергиите и хиперактивността са свързани и една от теориите е,4е се дължат на неусвояване на глутена.В др. подфорум има една тема за безглутенова диета,но аз с това не мога да се заема,просто ми е невъжможно с моя 4овек.
Освен това мисля,4е като му гледам акото има разни несмлени храни,не знам дали е нормално.Ина4е стомаха му е много редовен и няма нито диария,нито запек..Като бебе страда6е дълго време от колки,въпреки кърменето,късното захранване и т.н.
Не знам за изследвания и май не искам по-скоро.Не знам дали се правят 4рез кръв и урина,4етох,4е се правела биопсия като се вземала тъкан от дебелото 4ерво,тъй 4е това е абсолютно изклю4ено да го подлагам.Не знам,може и да си фантазирам,4е му има не6то,но пък е много зле с апетита,трудно и недостатъ4но яде плодове и зелен4уци.Затова се замислех за този папаин.
Като изкю4им съмненията ми си е много здрав.

# 3
  • Мнения: 4 150
Омега,виж това
WOBEMUGOS
WOBENZYM

Папаин има в папаята.

# 4
  • Мнения: 2 761
Омега,виж това
WOBEMUGOS
WOBENZYM

Папаин има в папаята.


Мерси.Аз намерих някакъв друг,6те видя за тези.Ти какво мисли6 възможно ли е или си въобразявам?Всъ6тност знам,4е има6 друго обяснения на не6тата,но ако ги изостави6 какво ти е мнението?
Знам,4е има в папаята,но малкия отказва да я яде.

# 5
  • Мнения: 4 150
Не мисля,че му има неЩо н а детето.Това,което описваШ са нормални неЩа zа таzи вьzраст.
Тестовете се правят оЩе при раждането,питай.
Сега си трьгвам,но после пак Ще вляzа в темата.
Мисля,че иzлиШно се тревожиШ.

# 6
  • Мнения: 2 761
Мисля,че иzлиШно се тревожиШ.

Е,успокои ме.Може би от това имах нужда,благодаря ти.
Явно ролята на ску4ае6та домакиня ми се отразява много,много зле ве4е.

# 7
  • Мнения: 2 761
Така като 4ета,единия не става за деца.За другия не съм намерила конкретно,но май и той не.И не са 4исти(аз поне така си мислех),ами с други съставки.Единия има и панкретин(в Бг продават някакъв мезим форте).Аз мисля оба4е,4е е добре да е 4ист растителен ензим,като онзи дето бях намерила.
А този Wobe  Mugos(не знам слято или разделенo) имал екстракт от тумус...Много гадно ми зву4и.Всъ6тнсост няма зна4ение,за6тото се отказах.Но инфото определено е полезно и мога да го предоставя на познати.
И ги пият най-ве4е за ракови заболявания.

Общи условия

Активация на акаунт