Бабина рецепта за кашлица

  • 264 226
  • 36
  •   2
Отговори
  • Мнения: 473
 Здравейте, четох за бабина рецепта за кашлица, но не знам по колко да давам. Съставките са 1ч.л мед,1 ч.л ракия и 1 ч.л. зехтин се смесват.
 Дъщеря ми е на 5 год. но неразбрах това е дозата за деня или ....  newsm78
Ако някой е изпробвал, моля да ме посъветва.
Приемам мнения и за други бабини деветини, защото ми писна от тези сиропи и ефекта е нулев.

# 1
  • Мнения: 46 436
Как ще дадеш РАКИЯ на 5 г. дете Shocked

Когато бях малка ме измъчваха с такива бабини лекове, нито един от тях не помогна, като препатила, не бих го причинила на детето си  Stop Най-кошмарното ми беше вълна с тамян на гърдите  Rolling Eyes

# 2
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
не действа!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Ето тук виж http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0
Но ракия на дете не давай  Naughty

# 4
  • Мнения: 473
Благодаря Ви !!!  Hug След като прочетох мненията ви - изхвърлих сместа и се връщам към Мукулизин-а. Добре че и бях дала само една лъжичка, а не продължих и с останалото.
За първи път ми се случва да пробвам бабини деветини, и май ще е за послидно  Thinking

# 5
  • Мнения: 5 001
За кашлица най-доброто нещо е следното.
Дюли 2-3 броя със все корите и семките,нарязани по на 4 парчета.2 глави лук с обелките,10 ореха счупени със черупките.Залива се с 2 л. вода и се чака да изври наполовина.Подслажда се и се пие по кафена чашка 3 пъти на ден.Това и до ден днешен си го правя щом закъсам с гърлото и кашлицата.

# 6
  • Мнения: 679
Преди няколко дни пробвах това:

За всякакъв вид кашлица - изключително лесен и много ефикасен  бабешки метод
Взима се 1 средно голяма глава лук. Обелва се и се издълбава като чашка като се подрязва основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълва се "чашката" със захар и се оставя в чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Дава се веднага след събуждане - на гладно.


и помогна. Детето ми не кашля вече, а кашляше три седмици, въпреки лекарствата. Народните рецепти са хубаво нещо, но трябва да преценим кое може и кое не може да даваме. Аз също не бих дала ракия. В рецептата май не е посочено какво точно се прави с нея. Мисля, че е възможно да се прави компрес, не знам, но за пиене - в никакъв случай не бих дала.

Виж тук: http://myshop.bg/vanga/prescriptions.html , рецептите на Ванга. Казват, че били много ефикасни. Аз не съм пробвала, обаче.  Peace

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Преди няколко дни пробвах това:

За всякакъв вид кашлица - изключително лесен и много ефикасен  бабешки метод
Взима се 1 средно голяма глава лук. Обелва се и се издълбава като чашка като се подрязва основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълва се "чашката" със захар и се оставя в чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Дава се веднага след събуждане - на гладно.


Това наистина действа.
А иначе 1ч.л. ракия едва ли ще напие детето. Още повече, че повечето хомеопатии са със спирт, пък никой не роптае от ползващите я.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
Ракия за Дияна бих използвала само за разтривка и компрес.
Бих препоръчала инхалации.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте, четох за бабина рецепта за кашлица, но не знам по колко да давам. Съставките са 1ч.л мед,1 ч.л ракия и 1 ч.л. зехтин се смесват.
 Дъщеря ми е на 5 год. но неразбрах това е дозата за деня или ....  newsm78
Ако някой е изпробвал, моля да ме посъветва.
Приемам мнения и за други бабини деветини, защото ми писна от тези сиропи и ефекта е нулев.
Рецептата е следната - Равни части мед , ракия и зехтин се кипват на котлона за минутка. Като изстине се дава три пъти дневно. А ако обърнете внимание на състава на сиропите за кашлица, сигурно ще ви напарави впечатление, че всички те съдържат алкохол newsm78

# 10
  • Мнения: 55
Не знам колко дълбока е кашлицата и дали ще помогне , но със сигурност няма да навреди: чай от босилек.Опитай!

# 11
  • Мнения: 984
уф, като го прочетох и си спомних, неприятния му вид, а за вкус просто нямам думи. Мойта лекарка ми каза следната - 1 ябълка, 1 гл. червен лук без да се бели, 5-6 счукани орехи с черупките, 1/2 лимон и 1 л. подбел, всичко това се сварява и се пие по няколко пъти на ден. Подслажда се кой с каквото реши, но най-добре е с мед

# 12
  • Мнения: 836
Е, какво толкова, ракията е една чаена лъжичка. И аз го правя този лек, но вместо зехтин, слагам масло. Доста вкусно става  Wink. Освен това, алкохолът се изпарява, като престои. Помага, но при някои кашлици - ако се хванат в началото.
За дразнеща кашлица от бабините рецепти, най-ефективна за мен е отварата от драка - на момента я спира.


Най-кошмарното ми беше вълна с тамян на гърдите  Rolling Eyes
Shocked
Мен ме тормозеха с вълна, напръскана с ракия. Как бодеше!

# 13
  • Мнения: 402
Не зная дали даваш кола на детето си , но много ефикасна рецепта за кашлица е да свариш една чаша кола д заври и да се изпие като чай.

# 14
  • Мнения: 473
Не зная дали даваш кола на детето си , но много ефикасна рецепта за кашлица е да свариш една чаша кола д заври и да се изпие като чай.


Това сигурно ще и е любимият чай, тя чай не обича ..... но кола обожава. Тази ще я пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт