болезнена ревност...

  • 944
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 218
да обясня по-подробно...

имаме си 2 момичета - на близо 5 г. и на 3.5 месеца...
ревността е от каката / то оставаше да е от малката  newsm78 /... как се проявява... ами по много начини... спеше сама, сега иска майка й да спи при нея... казала на майка си - през деня като съм на градина си само със сестра ми, като се върна искам да си само с мен... крещи и стряска малката като спи нарочно, замерва я с възглавници... не смеем да ги оставим сами двете... говорим й, обясняваме й - нищо!!!

като й кажеш да направи нещо - все едно не говориш на нея... станала е много груба към всички и всичко...

сега каката е болна - градинско-вирусна инфекция... по цял ден са в къщи и жената вече е полудяла, на ръба на нервна криза е... сега като го пиша това вече може да е минала ръба... каката кашля срещу малката за да я заразяла и да й бият инжекции...

п.п. сега в сряда на работа ще идва Дядо Коледа... чудя се дали да й кажа, че е разбрал, че не е слушала и не иска да идва да й дава подарък... ама си викам - може да има обратния ефект и да стане по-лошо...

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Съчувствам ви. Често срещано явление.
Едонственото, за което се сещам е колкото може повече време да отделяте на каката на смени. Като се върнеш от работа поемаш бебето и оставяш двете по женски да си общуват. После ти поемаш каката, докато женати се занимава с бебето. Ако имате баби под ръка, викайте ги и те да поемат малко. Явно по-голямото момиченце страда, но това и вие си го знаете. Колкото е възможно повече внимание отделяйте на каката, за да се почувства уверена в любовта ви.
А за слушането не намесвайте и Дядо Коледа, че ще има обратен ефект. По-скоро Дядо Коледа да й каже нещо мило, с което да я накара да се чувства добре, да й каже, че мама и татко много я обичат и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
tati2raseria, има една теория, казва се "Теорията на мекия картоф": Всеки по принцип предпочита хрупкави пържени картофи, но ако не му предлагат такива е готов да се задоволи и с меки...
За това колкото повече положително внимание има каката, толкова по-малко ще ревнува и ще тормози бебето, за да си проси отрицателно.

Вместо да й казваш, че дядо Коледа няма да й донесе подарък - направи обратното: Кажи й, че дядо Коледа ще донесе подарък само на нея, че бебето е още малко и не разбира, но тя... Всеки иска да е специален и единствен. Дъщеря ви е била такава само до преди 3,5 месеца и сега изведнъж вие искате тя да свикне да дели вашеро внимание, грижи и одобрение с едно малко нахално и врещящо създание... Няма как да стане.

Специално внимание е нужно сега, за да не създадете вечен кофликт в отношенията м/у двете си деца.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Моят съвет е да  я ангажирате колкото се може повече в грижите за бебето - да  му дава вода,да му бърше дупето,да му слага  памперс,да му оправя леглото и т.н.Нито за минута да не се оставя да "бездейства" и да й се появяват мисли,че е по -малко обичана. Да й се вмени чувство за отговорност спрямо бебето - да е дотолкова ангажирана с него,че да се почуства нужна и  да разбере,че бебето едва ли не зависи от нея. Това става като я ангажирате във всички насоки около бебето. Така направих аз и нямам проблеми с ревността, защото я изкорених още в зародиш .Например - "Хайде,нахрани ти бебето сега?Изхвърли му памперса?Пази го,за да не падне?Избърши праха в стаята на бебето?Смени му чаршафите?Оправи му дрехите?Дай му бибата?Прочети му приказка?" и хиляди такива дребни неща, които не оставят детето настрана  и не го карат да се чувства пренебрегнато.

# 4
  • Мнения: 218
мерси за съветите, ама сега като е затворена в къщи, болна, като не трябва да приближава малката, не може да излизаме навън двамата - студено е...

а тя мисля че много добре ги осъзнава нещата и прави всичко напук и нарочно...

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Проверява ви. Може би не го осъзнава като правене напук, а така й идва отвътре. Иска да е сигурна, че още я обичате. Не е нужно да излизате навън, надявам се, че имате още една стая, в която да правите разни неща заедно. На тази възраст много им харесват игрите от вида домино, не се сърди човече, карти и подобни. Ако имате възможност и компютърните игри с двама играчи се харесват, особено ако се играят с таткото.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 14:01 от RadostinaHZ

# 6
  • София
  • Мнения: 888
мерси за съветите, ама сега като е затворена в къщи, болна, като не трябва да приближава малката, не може да излизаме навън двамата - студено е...

а тя мисля че много добре ги осъзнава нещата и прави всичко напук и нарочно...
А защо да не може да излиза?Дори и болно трябва да се излиза?Аз не мога да стоя вкъщи по цял ден,а какво остава да оставя едно 5 годишно цял ден без да се разходи. Изведи я - идете да хапнете по една паста,ей така само двамата и си поговорете за бебето - какво иска тя направи за него, какво чувства и т.н. На моменти аз нарочно съм се "скарвала" на бебето пред дъщеря ми и имаше ефект - тя гледаше много учудено и скоро разбра,че   бебето не е център на внимание винаги. Може да опитате  с тоя метод  - когато бебето се наака "скарайте" те му се пред нея - "Бебе,ти си вече на 4 месеца и акаш пампереса.Не може така - сестра ти ходи до тоалетната".Все неща в тоя дух. Не й казвайте как да се държи с бебето,а показвайте нагледно без да я мъмрите.Ще видите,че има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт