Стафилококова инфекция

  • 972
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте,
Имам следния проблем.От доста време насам непрекъснато некоординирано с менструлния ми цикъл - т.е по различно време ми се появяваха по шията неприятни болезнени вътрешни пъпки-търпях ги търпях два дена и после ги стисках, и това се повтаряше до скоро когато за една вечер се появиха седем.Показах ги и се консултирах с хирург,който беше на мнение ,че е стафилококова инфекция изписа ми антибиотик пия го вече четвърти ден-вярно позасъхнаха,непрекъснато почиствам със спирт и след това с йодасепт ,но останаха грозни петна.Кажете ми моля Ви как да ги премахна грозна работа,направо ми е срам да повдигна глава.Антибиотика ще продължа до 6 ден.Благодаря Ви.А пъпките с какво да ги мажа?

# 1
Ако наистина става въпрос за стафилококова инфекция, то тя трябва да се докаже със антибиограма, коята не са ти взели.Освен това тази инфекция е много упорита и само за 6 дни със антибиотик........ако наистина ти мине ще е супер.Не е лошо да си вземеш и кръв за хемокултура, за да видиш дали няма стафилококи и в кръвта.
Моя приятелка се лекува 3год.!!!!Беше ужасно.    Хвана го от козметичка????
Пожелавам ти успех и дано доктора да не е познал за диагнозата.

# 2
  • Мнения: 29
Эадалжително си направи иэследване.Аэ също энам че стефилококите са много упорити и тоэи лекар е трябвало първо да докоже че имаш такава инфекция и тогава да ти иэписва антибиотик.Успех.

# 3
  • Мнения: 164
Блгадоря Ви момичета аз също като медицинско лице знам,че трябва да си направя изследване ама хирурга е на мнение ,че трябва да приключа с лечението и след това ще вземем.Пък и те се повлияха позасъхнаха ама ме притесняват петната след това,кажете ми как да ги махна.Моля за помощ!!!!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 15 379
Първо не ги стискай! Най-простото, което се сещам е да ги пудриш със сулфатиацол, а и има качествена медицинска козметика по аптеките. Преди години едната ми буза беше така и те разбирам.  Тогава попаднах на свестен дерматолог и оттогава кожата ми е идеално чиста и без белези от тези ужасни пъпки. И когато си миеш лицето ползвай само кърпи за еднократна употреба.

# 5
  • Мнения: 55
Според мен не трябва да ги изтискваш; опитай да мажеш с пиоктанинов разтвор, но той е лилав и боядисва кожата; изчиства се постепенно. Не трябва да се обработва хирургически, а да го лекуваш като кожна болест.Най-добре да си сигурна в диагнозата, затова се посъветвай с още един лекар, като знай ,че кожните болести са твърде упорити.Късмет и търпение.

Общи условия

Активация на акаунт