Защо не мога да го кърмя пак?

  • 665
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Незнам дали това е точната формулировка на темата ми, но ето какъв ми е проблемът:
Синът ми е на 9 мес и половина и още го кърмя 2 пъти на ден. Сутрин и вечер. Вечер суче, заспива си на гърда и всичко е ок. През нощта си спи относително спокойно и обикновено към 5 - 5,30 часа е огладнял и го кърмя. НО към 8 часа, преди да станем, съм пробвала да му дам пак да суче, но млякото не тръгва  Cry Той много активно и хубаво си суче, но напразно. Абсолютно съм сигурна, защото го усещам, че не преглъща.
Ако някой може да ми обясни защо се получава така и ми даде съвет ще съм много благодарна  Praynig

# 1
  • Мнения: 872
Може би тогава не е гладен и не суче ефективно,а използва гърдата като залъгалка  Thinking

# 2
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ами,аз не мога 100% да ти кажа защо,но все пак ще се опитам да разсъждавам  Laughing,доколкото мога.
Ти го храниш вечер и ...чак в 5,30ч.,следователно гърдите/предполагам не ти преливат/ вече са се нагодили с този режим.И когато искаш след 2 часа и половина пак да има кърмица,тя все още не е готова/леле ама и аз как обяснявам/ ooooh!
Съветът ми е:след кърменето в 5-5.30ч. да пийнеш,ако трябва и 2 чаши вода,някаква течност,та да подпомогнеш потичането на кърмата,ако в това е проблема.
Успех ти пожелавам   bouquet

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
При мен наскоро се получи същото нещо, пих лактогонен чай 2 дена и сега пак имам повече кърма

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Защо не пробваш като станеш в 5 да пиеш вода? Аз така правя...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Много ви благодаря за отговорите, момичета bouquet Ще се възползвам от съветите ви, дано да има ефект  Hug

# 6
  • Мнения: 966
да понеже е минало по-малко време след 5ч. и като пиеш вода ще наваксаш с кърмата.

# 7
  • Мнения: 867
Мисля че не суче активни, въпреки че ти мислиш че е така. Може би само се успокоява с гърдата.
Кърмата мне може да е причина. Ако не му достига ще суче малко, но при всикчи положения все ще усетиш как слиза кърмата. А ти казваш че не усещаш. Значи по някаква причина не се стимулират гърдите за да слезе!

Не се шашкай толкова, ще поопознаеш тялото си след време. Аз забелязах че има моменти когато трудно ми слиза кърмата или пък въобще не слиза, като например когато съм изнервена или стресирана.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз също мисля, че можеш да пробваш да пиеш повече течности. Поне при мен забелязвам, че като забравя да пия вода през деня и вечерта особено на бебо му трябва повечко усилия докато потече кърмата и започне да преглъща шумно. Слагай си едно шишенце с вода до леглото. Wink

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Шише вода държа винаги до леглото си. И съм забелязала, че от вечерта до сутринта съм най-жадна. В този период изпивам може би около литър вода. През деня, като че улисана в другите работи, дори да съм жадна не се сещам да пия  Confused

Общи условия

Активация на акаунт