Какви сокчета ?

  • 2 093
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте, момичета!
Синът ми е вече на годинка и се питам дали мога да му давам готови сокчета - на Сонда, Здравко и т.н.
Давам му да пие сокчета от компот, но не съм сигурна кое е по-полезно за него. Вие как мислите ?

# 1
  • Мнения: 2 553
На годинка можеш да му даваш всякакви "бебешки" сокчета  Peace Бих те посъветвала, ако нямате проблеми със стомахчето, да даваш и прясно изцедени - от ябълки, круши, грозде - каквото му харесва  Peace Само натурални не е най-добрия избор според мен  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз все още купувам само бебешки на Кинела,Гербер,Бебевита... тези които си изброила нещо не ми вдъхват много доверие/както и натуралните сокове/.

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
Давам прясно изцедени сокове.Тези марки които казваш не съм ги чувала.

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
И аз давам изцедени сокчета, разредени с вода 1:1. Сега има ябълки, круши, моркови... аз цитруси не давам още, малък е.

# 5
  • Мнения: 5 401
Аз рядко предлагам сокчета, понеже не му харесват особено. Обикновено купувам готови на Хипп, а като си закупим някой ден сокоизтисквачка, ще правя домашни. Ако сме на кръчма, му поръчвам Каппи. Това ни се случва доволно рядко, така че едва ли е проблем.

# 6
  • Мнения: 729
Аз давам от тези сокчета отдавна.Нямаме проблеми.Но Моника не е много впечатлена от соковете като цяло.Предпочита водичка.

# 7
  • Мнения: 46 434
Пие мляко и вода.

Компот не давам - само захар и вода  Sick не мисля, че й е нужно.

Сокчета давам "Капи", но много рядко, само по празници, всички готови сокове са вода с оцветители, за какво са й.

Изцедени сокове също не давам, предпочитам плодовете да ги яде на парчета. Ако даваш такива домашни, задължително разреждай 50:540 с вода, защото са много агресивни за стомаха.

# 8
  • Мнения: 27 524
Компот няма смисъл - захар и вода само.
Здравко и Сонда бих заобикаляла мноооооого отдалеч.
Давай му стопроцентови сокове на доказана фирма или просто му прави фрешове.

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Компот не давам!
Още преди годинка започнах да му давам сокчетата на теди, иначе пиеше и на ганчев, ббб, флорина и капи! Peace

# 10
  • Мнения: 1 193
Аз съм давала на Киара от тези сокчета- Сонда и Здравко, когато сме навън и няма от къде да купя Хип или нещо бебешко. Компот никога не съм давала, наблягам на пресни плодове и фрешове.

# 11
  • Мнения: 1 586
Компот не давам!
Още преди годинка започнах да му давам сокчетата на теди, иначе пиеше и на ганчев, ббб, флорина и капи! Peace
И ние пием на Капи,ввв и флорина.на Теди повечето са с морков и още нещо и той не ги харесва!

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,не давам никакви на дъщеря ми!Плодовете на парчета Peace

# 13
  • Мнения: 8 769
Ако можеш да си позволиш-фреш е най-добре.
Тия сонди и здравко не съм ги чувала изобщо.
На моите деца в заведения съм давала да пият натурален сок, защото ми е невъзможно тама да поръчвам фреш, когато мис е тръшнат за "сокче"... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 264
Наистина прясно изцедените сокчета са най-хубави, ама на мен ми писна да цедя и Негово височество да не иска да пие сок точно когато съм го изцедила, а сокът по-късно вече не е хубав. Затова пие купени сокове. Вземем на Капи, от тези, на които пише, че са 100% натурални.
Плодовете си ги яде - настъргани или цели.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт