Кога се е нахранило?

  • 441
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Уж съм мама за втори път, но се чувствам като абсолютна аматьорка в  областта на кърменето.
Не мога да разбера кога да спра кърменето. Има и случаи, когато малкият човек сам спира, но те са рядкост. Докторката каза - по 10 мин на гърда. И аз така. Обаче се случва още преди да изтекат вторите 10 мин Ангел да върне известно количество мляко. Та въпросът ми е - След като повърне да продължавам ли да кърмя? Защото ако му дам - той си продължава да дърпа.

# 1
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Sissi_82,аз бих те посъветвала да не му даваш повече след като повърне,поне за мен това е сигнал,че стомахчето е пълно.Аз също никога не съм знаела точно кога се е нахранило.Попринцип се съветва -докато бебчо сам не си пусне гърдата,ама и при нас се получаваше това връщане от време на време.То пък моя сучеше по 1 час и отгоре  ooooh!.Но всяко бебче е различно и с различна сила суче,явно твойто по-бързо изсуква и следователно по-бързо се наяжда.То затова не можем всички бебоци да ги поставим в едни и същи рамки-едни се наяждат за 5,други за 10,трети за 30мин.....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Защо не го уригваш по често...примерно на 3 4 минути../е не да засичаш/, но като прецениш...вдигни бебчо и да се уригне...после пак на гърдата...и после пак така...Също можеш да следиш гърдите си...като ги почувсташ изпразнени...значи е цокнал достатъчно..
А като са малки бебчовците когато и да ги сложиш все ще сучат, защото имат силно развит сукателен рефлекс...аз поради тази причина запчнах да ползвам биба. Ако след хранене бебето издържа 2 2,5 3 часа значи добре си е хапнало..Дори и да не издържа толкова, кърми на поискване, пък бебо сам ще си направи режим удобен за него...а и с всеки изминал ден все повече ще се опознавате с бебо и ще го разбираш по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт