10-год.момиченце с кръв в изпражненията и температура...

  • 1 864
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 056
Детенцето на моя приятелка е така от два дни(събота и неделя) - постоянна лека температура (ок 37,2-37,5), отпадналост, болки в стомаха(около пъпа от двете страни), кръв(ярка) в изпражненията(които са си нормални, няма диария). Детенцето преди две седмици е заболяло със стафилококова инфекция, като до преди тези два дни(до петък) е приемало антибиотици. Не му се яде.
Личната лекарка е казала да не я води в спешното, а да изчака до днес за пълни изследвания(следобед ще ги вземат), но ако все пак някой се е сблъсквал с подобни симптоми, моля да сподели опит и мнение.

Благодаря предварително на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 3 116
Аз ако си видя детето в такова състояние не се замислям и го водя в болница за изследвания.

Предположения всякакви, дано да е нещо безобидно. Но не бих се доверила на личен лекар за толкова сериозен проблем  Thinking

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 907
Синът ми е доста по - малък, но е имал такива симптоми - температура не по - висока от 38 - 38.5 и кръв в изпражненията, без да има ясно изразена диария. За болките в стомаха - не знам - мъничък беше, за да си каже  Mr. Green, но беше спокоен - ако не бяха кръвта в памперсите и темп. нямаше да разберем, че е болен. Правихме изследвания - нищо, казаха вирус. Давахме Ентерол, лечебна Хумана, глюкоза ... Мина за около 5 - 6 дни.
Иначе и аз не издържах и въпреки съветите на педи, го заведох в спешен детски кабинет, където общо взето нищо не можаха да ни кажат, понеже изследваснията не бяха готови.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056

Оказа се ранички по дебелото черво, предизвикани от антибиотика!
То детенцето преди известно време пак го лекуваха с антибиотици и явно организма му не е издържал на толкова агресивно лечение...
Много внимавайте, майчета да не прекалявате с антибиотиците!

# 4
  • Мнения: 3 116
Оф браво на вас  Hug

А за въздействието на антибиотиците върху храносмилателната система не ми се говори  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт