дали това са симптоми на ГЕР

  • 1 305
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Моми4ета, в темата "Поуките от първото дете" про4етох статията, която има тук за ГЕР и по4нах да се 4удя дали нашия слу4ай не е такъв. Помогнете ми с мнение.
ние сме на 3 месеца и половина. Първо су4е по-нервно, но според мен това е защото той е доста лаком, а аз нямам свръх много кърма. От на4алото я стимулирам с лактогонни средства и кърмене на поискване.Имахме и  колики естествено. Та си мислех, 4е кърмата не му стига или колики та затова така реве. Но сега дори и когато преценя, 4е доста е ял, пак 4есто след хранене като го изправя да оригне и пла4е. Но като се оригне и млъква. Връща и по малко храна , но не на фонтан и не голямо коли4ество. Ина4е наддава средно добре. ПО 650 г на месец .
Та ме преитсени това пла4ене след хранене преди да оригне дали не е свързано с ГЕР? Надявам се по-опитните да ми кажат

# 1
  • Мнения: 2 908
Не е симптом-ние повръщахме огромни количества,но не винаги на фонтан,до към 4-ти месец,плачеше от коликите ужасно,но не е имала ГЕР.Не можех почти никога да я оригна.При положение,че наддава добре,нямате никакъв ГЕР и че не повръща на фонтан.

# 2
  • Мнения: 4 451
От така описаното, не мисля, че става дума за ГЕР. Но за твое успокоение би могла да се консултираш. Peace

# 3
  • Мнения: 9 973
и аз мисля,че не е ГЕР Peace

# 4
  • Мнения: 476
Не, не е! Повръщането е доста повече, изстрелва го на 20-30см и  е все едно си изляла шише с мляко.  Peace

# 5
  • Мнения: 636
Спокойно, не е ГЕР! Най-показателния признак за ГЕР е повръщането на фонтан в големи количества.

# 6
  • Мнения: 545
Здравей, това определно не е ГЕР! Дъщеря ми имаше рефлукс и повръщаше на фонтан по пет-шест пъти между храненията, например повръщала е и два часа, след като е яла. Да се връща по малко храна при уригване е напълно нормално. Може да плаче, защото му е тежко, преди да го уригнеш, сама казваш, че като се уригне, се успокоява. Така че не се тревожи излишно! Hug

# 7
  • Мнения: 2 746
Не е ГЕР! А и щом наддава по 650 гр. на месец /според мен идеално плавно наддаване/ значи сте ОК.А може и да не се е нахранил достатъчно, ако го подържиш повече време да папка ?

# 8
  • Мнения: 206
Според мен това не е ГЕР ,както го описваш. Ние сме с ГЕР и нещата бяха страшни повръщахме мнооооого преди, след, по време на хранене имахме отказ от храна поради постоянното повдигане повече от три месеца не се хранехме нормално правехме го в почти спящо състояние и на малки порции и т.н.
Така че спокойно нямате ГЕР. Нормално е преди да се оригнете да чувствате неразположение и след това да върнете малко.

# 9
  • Мнения: 243
Здравей, това определно не е ГЕР! Дъщеря ми имаше рефлукс и повръщаше на фонтан по пет-шест пъти между храненията, например повръщала е и два часа, след като е яла. Да се връща по малко храна при уригване е напълно нормално. Може да плаче, защото му е тежко, преди да го уригнеш, сама казваш, че като се уригне, се успокоява. Така че не се тревожи излишно! Hug

Много точно казано Peace И ние бяхме така Sick

# 10
  • Мнения: 36
много ви благодаря! Много сте всеотдайни!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 912
какво е ГЕР?  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 503
Мая ,Гастроезофагеален рефлукс- http://www.bg-mamma.com/site/content/view/300/53/

# 13
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми беше с ГЕР, но не повръщаше на фонтан, а просто повръщаше.
Повръщането на фонтан на около 20-30 см разстояние имаше друго наименование, ако не се лъжа пилорна стеноза (дано не бъркам).
Bub4e, според мен нямаш място за притеснение. Ако обаче решиш-консултирай се с гастроентеролог.

# 14
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Дъщеря ми беше с ГЕР, но не повръщаше на фонтан, а просто повръщаше.
Повръщането на фонтан на около 20-30 см разстояние имаше друго наименование, ако не се лъжа пилорна стеноза (дано не бъркам).
Bub4e, според мен нямаш място за притеснение. Ако обаче решиш-консултирай се с гастроентеролог.
LaughingТова е едно и също, като пилорната стеноза е една от най-тежките форми на ГЕР. Дъщеря ми от 20-я ден е с ГЕР, установен от гастроентеролог на ехографски преглед. Връщаще по всяко време и повръщаще на фонтан по време и след хранене. Степента на ГЕР се установява единствено и само след преглед. Леченията са степенувани също - AR - мляко и спане в позиция, някакви капки, на които им забравих името, а най-тежките случаи - операция (пилорната стеноза). Това, което чета, според мен не е ГЕР.

Общи условия

Активация на акаунт