Жива елха в саксия на нормална цена - от къде?

  • 15 329
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 300
Привет,
в къщи сме фенове на засадените живи елхички, които през лятото си отглеждаме на балкона. Последната, която преживя 3 години я бяхме купили за 16 лв. и беше ок. 1м. висока. Днес излизаме из оранжериите и пазарите (говоря за пазара Ситняково в София) и направо се втрещих. Еднометровите елхи за над 50-60 лв. Има ли някой, който да не намерил такава на по-нормална цена? По телевизията ясно чух преди няколко вечери как агитират хората да купят жива елха и после да я засадят и цитираха цени между 15 и 25 лв. Да, ама аз тези не ги видях Close

# 1
  • Мнения: 164
ние си купихме от мосю бриколаж 16.00лв.

# 2
  • Мнения: 1 844
да,в бриколаж има за 16 лв елхи в саксии,но не са големи.големите в саксии са над 50лв.

# 3
  • Мнения: 68
Погледни в градинските центрове, или ако имаш път към холандската оранжерия до БАН ("Ел 2" мисля, че се казва. Можеш да потърсиш в нета телефон и да ги попиташ). Днес  си взех малка от там, но не погледнах цените на големите.

# 4
  • Мнения: 104
Пазарът "Ситняково" по-принцип си е по-скъп от другите, а покрай празници съвсем се забравят...

# 5
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Днес гледах в Бриколаж - има от 16 до 42 лева Simple Smile

# 6
  • Мнения: 318
Ние купихме метър и половина елхичка в саксия за 35 лв. Пред Шел-а на бул. България. Повечето бяха по метър,за 20-27 лв Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 300
Погледни в градинските центрове, или ако имаш път към холандската оранжерия до БАН ("Ел 2" мисля, че се казва. Можеш да потърсиш в нета телефон и да ги попиташ). Днес  си взех малка от там, но не погледнах цените на големите.

Мерси за идеята, знам я - а малката колко струваше?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 300
Ние купихме метър и половина елхичка в саксия за 35 лв. Пред Шел-а на бул. България. Повечето бяха по метър,за 20-27 лв Peace

Мерси! Ще отидем и до там - дано да продават и през седмицата. Снощи минах през Римската стена - беше останала една за 22 лв. - над 1м. висока, ама беше бая проскубана Sad А малкият вече няма търпение и мрънка ли мрънка за елха...

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И ние сме пред същата дилема - дали да купим безумно скъпа елхичка която е по-малка от повечето ми стайни цветя и няма да й се радва никой но ще е в саксия или да си купим голяма и красива елха на която да се радваме всички, но ще трябва да изхвърлим след две седмици.
Много искаме да си купим елха в саксия но не бих дала 40-50 лв за елха голяма колкото малкия ми син.

# 10
ние си купихме от мосю бриколаж 16.00лв.

И ние, изглеждаше малко крива, но я поогледах и прецених, че може да се оправи. Пресадих я в нормална саксия и стана "стройна". Сега си имам прекрасна жива елхичка за 16лв.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 300
И ние сме пред същата дилема - дали да купим безумно скъпа елхичка която е по-малка от повечето ми стайни цветя и няма да й се радва никой но ще е в саксия или да си купим голяма и красива елха на която да се радваме всички, но ще трябва да изхвърлим след две седмици.
Много искаме да си купим елха в саксия но не бих дала 40-50 лв за елха голяма колкото малкия ми син.

Да се отчета: днес купихме жива елхичка в саксия (кофа де) от пазара на Иван Вазов за 25 лв. Е, можеше и по-хубава да е (тази не е много симетрично разклонена), но е висока над метър. Казаха, че през седмицата ще докарват и още, но по-нисички. Засадена е под ъгъл 60 градуса #Cussing out, та ще трябва да я пресаждам, като се размрази почвата, но все пак сме доволни.
Да кажа, на тези, които ще ходято до оранжерийте до БАН, че са останали или 50 - 80 сантиметрови или над метър за по 38 лв.
Успех в търсенето, на тези, които си нямат още и Весели празници! Grinning

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ох, как искам и аз саксия с елхичкааааа! Ама вкъщи ще ме бият с нея по главата сигурно Crazy Затова сме си с изкуствената  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 3 148
Пред Билла в Младост днес имаше елхички около метър с корени, но не в саксия, корените им бяха увити в чувалчета, струваха 25 лева. А и изглеждаха съвсем не така проскубани като отрязаните.

# 14
  • Мнения: 157
Ние до сега сме уморили две, вие как ги гледате вкъщи?

Общи условия

Активация на акаунт