имам няколко въпроса за....

  • 471
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 256
Здравейте на всички  имам няколко въпроса и ще съм много благодарна ако ми помогнете.
1 Мога ли да давам пилешки бульон  на 7 месечната си дъщеря, като вече яде пилешко месо?
2 А относно компотите да давам или още не?
3 След пилешко месо кое друго мога да започна да и давам? педиатърката каза да давам телешко,но от това което прочетох, че телешко се дава, ако няма алергия към белтъка на  кравето мляко, а аз още не сам давала мляко и не знам дали е алергична.
Моля помогнете ми. Мерси .

# 1
  • Мнения: 27 524
1. Да, разбира се, може.
2. Може да даваш, но в тях няма нищо полезно, няма смисъл. Но както си решиш, де. Витамини няма, само захар и вода.
3. Може да въведеш пуешко, телешко, заешко и агнешко.
Не знам връзката между телешкото и АКБМ.  Thinking Давай спокойно  Hug

# 2
  • Мнения: 46 484
1. Да.
Но не слагай сол.

2. Можеш.
Компотът е вода със захар, реакция няма да предизвика, ако това те притеснява, но и в него няма нищо, което да е полезно за детето ти, ако го даваш заради витамините, трябва плодовете да са сурови и на парчета, иначе при топлинната обработка всичко изчезва.

3. Ето ти темата, която тече в момента.

# 3
  • Мнения: 4 358
1. Да, можеш. И за основа на зеленчукова супа можеш да го ползваш даже.

2. Ако компотите са домашни, давай. Разреждай ги с водичка, ако са много сладки.
Подкрепям мнението, че е по-добре да дадеш пресен сок или пасирани/намачкани/нарязани плодове отколкото компот.

3. Ако детенцето ти до момента е пило без проблем обкновено адаптирано мляко, може да захраниш с телешко месо. Спазвай правилото, че нова храна се дава винаги преди или на обяд.
Преди телешкото, би могла да захраниш с пуешко и със заешко месо, а след него - с крехко свинско.

# 4
  • Мнения: 508
1. Да, разбира се, може.
2. Може да даваш, но в тях няма нищо полезно, няма смисъл. Но както си решиш, де. Витамини няма, само захар и вода.
3. Може да въведеш пуешко, телешко, заешко и агнешко.
Не знам връзката между телешкото и АКБМ.  Thinking Давай спокойно  Hug
Съгласна съм с Блонди.Някой ми беше казал,че компот се дава след годинката-нищо полезно няма в него

# 5
  • Мнения: 256
мерси на всички за отговорите  Hug Hug Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Що се отнася до пилешкия бульон: ако купуваш пилета от магазина, моят съвет е да изхвърляш първата вода, в която пилето е вряло 10-тина минути.  В нея се отлагат доста от гадонсите, с които пилето е тъпкано.
Т.е., ако ще даваш бульон, то нека не е въпросната "първа вода".

# 7
  • Мнения: 5 940
Компот не трябва по принцип да се яде, а за бебе да не говорим. Пилешкият бульон става доста по-полезен, ако е обогатен с водата от много сезонни зеленчуци -малко картофи, моркови, корени от магданоз, листа, грах, броколи и каквото се сетиш. Аз лично правя по-гъсти супи и пасирам. Давам на обедното хранене, вместо готово пюре.

Общи условия

Активация на акаунт