Гранулома? Някой знае ли за каво става въпрос?

  • 1 326
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
От известно време имам отзад на главата една малка бучка, която непрекъснато се пълни с кръв. Доскоро сама се пукаше като направя по- рязко движение на врата, но от известно време само ме сърби и се уголемява по- малко. Ходих на преглед при двама дерматолози и ми поставиха диагноза Гранулома, като казаха че се налага да го махнат по оперативен път, нямало да боли, но трябва първо да родя и тогава. Освен това ми казаха, че може да е злокачествено образувание и трябва да се изпрати на хистология, когато го махнат. Никога преди не бях чувала за нещо подобно и толкова много съм се уплашила, направо сърцето ми се е свило.
Ако някой от вас е имала подобен проблем, моля ви споделете, как е минало отстраняването, наистина ли може да се окаже толкова сериозно и изобщо за какво става въпрос.

# 1
  • Мнения: 45
sallys,от това което съм чела ,не съм видяла никъде твоя тип гранулома/защото има най-различни видове гранулома/ да е злокачествено образувание.Казват,че се получава много често след някаква травма на същото място.И пише,че хистология се прави,за да се потвърди диагнозата.Ако е с по-малки размери може да се премахне с лазер.Аз лично не съм имала подобен проблем,но дъщеря ми имаше друг вид гранулома и затова съм чела доста работи по темата.Също не бях и чувала за тази болес,защото е доста рядка,дори направиха снимки на дъщеря ми за каталог в болницата.Така че-успокой се,не се панирай!

# 2
  • Мнения: 1 215
Много ти благодаря за успокоението. Мен, честно казано продължава да си ме втриса при мисълта за операции по главата, но много избор нямам, така че ще чакам да родя и февруари на операция.

Общи условия

Активация на акаунт