Вярно ли е?

  • 1 246
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 700
Вярно ли е, че бременните трябва да спят със сутиен, за да избегнат увисването на бюста? Не е ли малко драстична? Не се ли притъпява така естествената способснот на мускулите да поддържат?

# 1
  • Мнения: 1 541
Ами аз също съм го чувала това, но мисля че става въпрос за бъдещите мами с огромен бюст! И то от чист комфорт за тях. Аз лично, въпреки че бюста ми наедря драстично не спя със сутиен, защото според мен колкото и да е удобен и тн., все пак тялото през нощта трябва да е максимално отпуснато и да диша свободно. Поне това е моето мнение. Но никъде не съм чела да е задържително спането със сутиен така или иначе.

# 2
  • Мнения: 46 435
Не е вярно. Да не говорим, че гърдите ми не се промениха, ама хич. И в 9 месец си носех старите сутиени и сега пак.

# 3
  • Мнения: 6 243
За по-едрите бюстове е много препоръчително. Там мускулатура, която да държи, няма. Има кожа.
И при двете бременности носех сутиен нон-стоп (е, няколко всъщност) и съм склонна да вярвам, че помогнаха да си запазя формата на гърдите. Инак, с моя размер - прани чорапи Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 186
Не знам дали е вярно,чувала съм го и засега ходя постоянно със сутиен,даже спя с него,ще видим после какво ще стане. Confused

# 5
  • Мнения: 95
Аз  и преди това си бях с голям бюст, но като забременях, нещата излезнаха от контрол...Спях с потничета, които са като сутиен, но нямат банели, сега продължавам да спя с тях. Удобни са, не ме притесняват.

# 6
# 7
  • Мнения: 768
Всичко зависи от тонуса на кожата и при всеки е индивидуално.
Бюста при някои се изменя при бременността ( точно при бременността, а не при кьрменето), при други не.
Ако ти е удобно в края на бременността спи сьс подходящ сутиен. Естествено ако имаш сьмнения че може да ти увисне бюста.
Всичко зависи и на каква основа е бюста на широка или тясна, дали е голям или мальк. Така че сама си решаваш.

# 8
  • Мнения: 934
Там няма мускули, които да придържат! Гърдите са жлезна тъкан изцяло, покрита с кожа. А под тях (т.е. върху гръдния кош) има мускули, които обаче нямат отношение към придържането на бюста и съответно увисването му!

# 9
  • Мнения: 1 734
Аз съм чувала, че по време на кърмене трябва да се носи постоянно сутиен, за да не висват гърдите. И аз самата носих през цялото преме докато кърмих, а дали има ефект - спорен въпрос...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 737
За мен е доста дискомфортно да спя със сутиен! Дано не е наложително, защото няма да издържа!
Мисля си, че все пак дали ще си запазим бюста или не зависи от нас самите (може би има и малко генетика в цялата история)!

# 11
  • Мнения: 522
и според мен това важи за бъдещите майчета с огромен бюст.  Thinking обаче пък лятото на тази жега да спиш и със сутиен сигурно е голямо мъчение.

# 12
  • Мнения: 1 383
При първата бременност не ми се е налагало да спя със сутиен, но докато кърмех не можех да го сваля и за миг! Чувствах се ужасно дискомфортно без него. Не съм склонна "да трая за хубост". Не стигат неизбежните дискомфорти на бременността, че остава и сама да си ги причинявам.

# 13
Цитат на: sunshine3
Там няма мускули, които да придържат! Гърдите са жлезна тъкан изцяло, покрита с кожа. А под тях (т.е. върху гръдния кош) има мускули, които обаче нямат отношение към придържането на бюста и съответно увисването му!


мускули разбира се, че няма, но има съединителна тъкан, която държи бюста стегнат и може да се отпусне,
хубаво е да се правят малко упражнения, а и има разни кремчета за бюст

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
след като родих акушерката ми каза "сега със сутиен задължително", защото аз бях като крава рекордьорка. Колкото и да носих сутиен резултата е ...

Общи условия

Активация на акаунт