Трета сливица у възрастен??

  • 8 297
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Има ли такова понятие? Знам, че след 12-тата година, размерите на третата сливица намаляват, а при възрастните вече е атрофирала! Питам, защото мъжа ми ходи на УНГ поради много силно дразнене в гърлото, съпроводено с усещане, че е заседнало нещо. Специалиста казал, че е леко възпалена третата сливица  #Crazy Изчетох доста материали...но да ви опиша какво точно ме притеснява...
Преди години открили на мъжа ми синузит, който нормално започва да прави проблеми леко ако настине, времето ако застуди и т.н....И винаги има болки в главата, парцали кръв от носа и т.н. да не влизам в подробности. Та тази година го накарах да отиде пак да го прегледат с надеждата да го пратят на нагревки поне и специалиста казва: "Няма синузит!!!" Ходи при втори-същото! Та дотук имаме симптоми за синузит, но без синузит Rolling Eyes Освен това от известно време хърка доста нощем (преди не е хъркал!), не може да диша през носа и сега това с третата сливица (дето възрастните я нямат). И всичко това след обстойно четене на материали са симптоми за увеличена трета сливица, но при ДЕЦА! Ето какви са признаците при деца:
"Какви са признаците на хроничният аденоидит?
    От хроничния аденоидит боледуват само децата. Водещ симптом е продължителното (над 20 дни) затруднение на носното дишане от уголемената трета сливица. Дишане през носа е шумно, децата спят с отворена уста и хъркат.
    Нарушеният сън причинява отпадналост и сънливост през деня, апатичност, отслабено внимание, лоша концентрация.
    Запушеният нос води до задръжка на секрета, поява на рагади по ноздрите, продължителни хреми и дори появата на синуит. Обонянието е намалено, а от там идва и липсата на апетит.
    Постоянното дишане през устата причинява изсъхване на лигавицата, която става податлива на инфекции. Появяват се суха, дразнеща кашлица, чести ангини, трахеити и бронхити. По – късно се развиват деформации на лицето, небцето и зъбите, които допълнително влошават дишането.
    От хроничното възпаление шийните лимфни възли се увеличават, а в гърлото и дихателните пътища постоянно се стича секрет, който причинява дълбока влажна кашлица нощем и сутрин. Тази кашлица обикновено не се влияе от обичайните противокашлични средства...."


Това, което ме притесни освен, че при мъжа ми са налични всички симптоми е следното:
 "Затрудненото носно дишане при възрастните може да бъде резултат от развитие на тумор."

Много се уплаших! Незнам на колко специалиста да ходим. Всеки гледа и третира проблемите ОТДЕЛНО-като 2 проблема (синузит, който няма и възпалена трета сливица)...А при мъжа ми няма никакво подобрение...Какво мислите вие? Основателни ли са притесненията ми? Не съм казвала на мъжа ми за съмненията си...страх ме е да не съм права...МОЛЯ СЕ ДА НЕ СЪМ, а да съм просто притеснена съпруга параноичка  Praynig

Извинявам се за толкова дългия пост, но съм объркана и същевременно притеснена! Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо? Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Направете консултация в Онкологията с УНГ лекар. Но в никакъв случай НЕ бива да се притеснявате предварително Naughty Grinning

# 2
  • Мнения: 3 461

 Питам, защото мъжа ми ходи на УНГ поради много силно дразнене в гърлото, съпроводено с усещане, че е заседнало нещо.  

Това е един от признаците на рефлукса, така е не е лошо да направите и една консултация с гастроентеролог.

# 3
  • Мнения: 524
Само мога да допълня, че има разлика между "възпалена" и "уголемена" трета сливица, не знам в какво се състои разликата. Лекар ми го каза, но не пожела да ми обясни повече. Дано всичко е наред и притесненията ви да са излишни.

# 4
  • Мнения: 2 100
Дано!  Praynig Ще запишем час тази седмица в Онкото-УНГ. Дано там го прегледат по обстойно.

Общи условия

Активация на акаунт