С какво друго, ... , се занимавате?

  • 5 173
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 965
Ето я и темата:

С какво друго, освен да сте майки, труженички и домакини, се занимавате? Какво ви привлича, интересува и харесва?
 Peace


Позволявам си да цитирам Isa:
"Ейййй, момичетааааааааааа, освен майки, труженички и домакини сте хора - ЛИЧНОСТИ - преди всичко и на първо място човек би следвало да живее за себе си и да се стреми към щастие за себе си. Само щастливите хора могат да отглеждат други щастливи такива и да правят хората около себе си щастливи." 

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледам 10 човека прочели, пък никой не се престрашава да пише. В такъв случай май ще направя сефтето.
Интереси - основно наука (свързани с човека и особено с децата) и икономика  и техните проявления.

Не се интересувам от сапунки, плетки, отглеждане на цветя и животни, козметика и други, възприети за женски интереси.
С последното не искам да подценявам тези занимания, просто не са за мен. По-добре се чувствам с клещи и чук в ръка.

Azaf, редно е и ти като автор на темата да споделиш нещо за своите занимавки.

# 2
  • Мнения: 4 965
Ами, аз също ще си кажа. Уж имаше много желаещи да пишат, а пък се бавят Hug.

Обичам да чета книги - трилъри, биографии и "психология на девиантното поведение". Да гледам филми - научно-популярни и трилъри. Да пътувам - обожавам екскурзиите - няма значение къде и за колко време. Ходя на оперети /ама не харесвам опера/, на театър и на кино. Отглеждам си рибка вкъщи + 2 кучета и котка на вилата. Опитвам се да помагам на дечицата от домовете. Обичам да правя ремонти /ама не с майстори, ами аз и половинката ми да си майсторим нещата/. Обичам да се събирам с приятели /само мои и само аз с тях/. Ходя на изложби - харесвам акварели /мъжът ми навремето също е рисувал невероятно, сега го прави рядко/. Обичам да излизам с приятелки по магазините или на кафе, а със семейните ни приятели по заведения в битов стил. Обожавам късна есен - опадалите листа, дъжда и аз да се разхождам сама с мислите си в някоя закътана малка странична уличка /от онези, които все още имат калдаръм/. Танцувам.....
Не мога да шия/плета/бродирам; и аз не харесвам сапунки; мразя всичко, свързано с отглеждане на цветя, зеленчуци и всякакви подобни; не си падам по фитнес, аеробика и силови спортове....

Сигурно има и още. Това е на прима виста.

# 3
  • Мнения: 6 167
Обичам хиляди неща, аз съм много широко скроен човек. Интересувам се от сто теми едновременно, дори ми е трудно да назова всичко. Понякога имам периоди на 'тъпота', когато се радвам да гледам в една точка и радиовълна да не минава през мозъка.
Зодията ми мисля, че не се характеризира с особена концентрация ( Водолей) , горя и гасна лесно в различни посоки.

# 4
  • Мнения: 292
Ами май с нищо newsm78не ми остава време за съжаление.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обичам хиляди неща, аз съм много широко скроен човек. Интересувам се от сто теми едновременно, дори ми е трудно да назова всичко. Понякога имам периоди на 'тъпота', когато се радвам да гледам в една точка и радиовълна да не минава през мозъка.
Зодията ми мисля, че не се характеризира с особена концентрация ( Водолей) , горя и гасна лесно в различни посоки.


Явно е от зодията. И аз съм водолей и съм същата.

# 6
  • Мнения: 385
И аз като един Водолей се присъединявам към вас. Много неща са ми интересни,започвам ги с луд ентусиазъм, но доста бързо след това ми увяхват мераците.

# 7
  • Мнения: 1 896
Обичам поезията.
Обичам да пътувам, да посещавам нови и интересни за мен места-събирам и описвам впечатленията си, залепвам картички и снимки,които след време да ми напомнят за тези места и това време...
Харесва ми да общувам с хората, да се сблъсквам с различни характери и гледни точки, да търся и намирам достъп до 'различните'.
Има периоди в които се вманиачавам в това да сътворя нещо уникално сама-тогава обикновенно започвам да шия гоблени, добре че рядко ми остава време.

# 8
  • Мнения: 165
И аз като един Водолей се присъединявам към вас. Много неща са ми интересни,започвам ги с луд ентусиазъм, но доста бързо след това ми увяхват мераците.
Аз си мислех, че нещо не ми е наред. Пък то зодията ми била причината. Същата съм. Не се сещам с какво не съм се хващала, но всичко ден до пладне. Всеки ден различно хоби  Crazy

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Водолеите май сме най-много Simple Smile Характерно за зодията ни е движението, непостоянството, разнообразието... всичко, което може да символизира течащата вода.
Аз обожавам движението под всякаква форма- обичам да спортувам, да ходя, да пътувам... обичам динамиката, покачването на адреналина, високите скорости, бъзите обороти, тръпката... не понасям рутината и еднообразието... Но на мен и асцендента ми е водолей Mr. Green

# 10
  • Мнения: 836
Ама вие пак си вадите изводи от частното за общото  Laughing
И аз обичам разнообразието, изключително непостоянна съм, непрекъснато нещо се случва около мен (щото сама си го правя), а зодията ми била телец. Така, че, тези личностни характеристики не са продиктувани от разположението на звездите.  Simple Smile

По темата - обичам изкуството - изобразителното и музиката. А, най-много обичам да общувам с интересни хора.   

# 11
  • Мнения: 1 172
Довечера ще ги опиша по-подробно. Това са ми постоянните интереси:
- учене
- пътуване
- музика и танци
- типично женски творчески занимания
- соц. контакти

# 12
  • Мнения: 3 423
обичам да пътешествам,като преди това проуча подробно и изчета всичко за страната ,където отивам
обичам дори да изчитам всички отзиви за хотелите в чуждите сайтове,да избирам най добрия хотел,после обичам да си разглеждам спомените от тези почивки-снимки и др.,да давам съвети за тези дестинации
обичам да снимам детето си най вече а и не само него
обичам да чета Юнг и последователи
обичам да танцувам,не само в заведение ,дори в къщи сама
обичам котките(имах котка,но покрай детето я дадох временно на сестра ми и те взеха,че се привързаха та останах без котка,за радост на мъжа ми)
обичам да ходя на масаж,изобщо Спа центровете........
обичам да ходя на изложби
обичам да общувам с хора и да съм център на внимание
обичам да пия чай в гореща вана


най обичам нещата свързани с детето и мъжа ми,но нали темата е удоволствия извън ролята ми на майка и съпруга


имаше една готина тема на Ulia"какво ще направя днес за себе си"в която редовно пишех(като дойдеше бавачката,азаф Wink)трудно ми е да определя границите между нея и тази тема-май се припокриват


# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Обичам да чета медицинска литература Blush Когато отида на лекар и започна да задавам въпроси обикновено ме питат "вие колега ли сте?" Joy
Обичам да гледам сериали.
"Занимание" в истинския смисъл на думата друго нямам. Просто не ми остава време Sad

# 14
  • Мнения: 1 475
хайде и аз да се похваля, че съм водолей - май много непостоянни водолеи станахме в тази тема , hahahaи също така както бързо се паля по нещо, бързо ми минава мерака, ама аз съм и с асцедент Водолей, така, че при мен е още по-изразено! единствено  мога да се похваля, че обожавам музиката, от дете, непрекъснато свалям музичка, заспивам и ставам с музика и се интересувам непрекъснато за всичко свързано с различните стилове музика!
Не мога да стоя сама, обичам да съм сред хора, самотата ме убива!!

Общи условия

Активация на акаунт